8.2.18

Post date: Feb 12, 2018 5:54:9 AM

שבוע טוב לכולם ולכולן,

בהזדמנות זאת אנו מבקשים להודות לכל ההורים שלקחו חלק ביום זה, שהגיעו לשמוע, להשמיע ולהיות שותפים. תודה על המילים החמות והמחזקות לצוות שלנו. זה חימם את הלב.

אנו מציעים לכל מי שנתקל בקשיים ברגע האחרון ולא הצליח להגיע לשיחה שנקבעה לו ולילדיו, שייצור קשר עם החונכים והחונכות לקביעת פגישה אישית במועד מחודש.

להיות איש חינוך זוהי זכות גדולה ואחריות כבדה. להיות איש חינוך ב"גבעול" זה להתוות דרך, לסלול שביל ,ליזום, להיות יצרתי , ליצור יש מאין , להשפיע ,להתייצב יום יום בפני אתגרים חדשים, להיות אוזן קשבת, לסייע במציאת אזורי החוזק, להעצים וללוות את הילדים במסעם בבית החינוך. מי ייתן ונמשיך להצמיח "בית חם", מעורב ומשפיע בקהילה, המאפשר לכל באיו הזדמנות להתפתחות וצמיחה גם במחצית הבאה ובהמשך.

השבוע יצויין יום המשפחה ברחבי הארץ המתקיים לזכרה של הנרייטה סולד, אשר הקימה את הסתדרות הנשים הציונית ״הדסה״ וכונתה אם כל הילדים. שבוע זה הוא הזדמנות לכל אנשי החינוך להעלות על נס את תרומתה וחשיבותה של המשפחה לחינוכו של הילד לצד דיאלוג מצמיח עם אנשי החינוך.

את השבוע שעבר פתחנו בשיח משולשים, בו ישבנו יחד הורים, חונכים ונחנכים לשיח משמעותי וחשוב אודות אזורי החוזק, הצמיחה, הצבת היעדים של הילדים להמשך הדרך, מחשבות, רגשות ותובנות. בסופו של הדיאלוג המשמעותי יצאו הנחנכים/נחנכות עם גיליון הערכה דיאלוגית מצמיחה המשקף את תפקודם/ן החברתי, התנהגותי ולימודי.

אנו תקווה שדיאלוג זה ישפר את תחושת האחריות האישית של הנחנכים והנחנכות לשיפור הישגיהם בכל התחומים ולעמידה ביעדים שהציבו לעצמם/ן.

השנה השתתפנו פעם ראשונה בתחרות רובוטיקה של ארגון פירסט העולמי. בתחרות בארץ משתתפות כ500 קבוצות וכ10000 משתתפים. הייתה חוויה מדהימה ומאתגרת, ממנה למדנו רבות והפקנו לקחים לשיפור בהמשך:-)

השבוע צויין במערכת החינוך "שבוע גלישה בטוחה". בתלתונים נערכו ויערכו גם השבוע פעילויות שונות בנושא, הכוללות מפגשי בוקר, פעילויות הסברה בתלתון והרצאת שוטרת ממחלק הנוער בנושא בטיחות ברשת בחטיבה ובתיכון.

בשבוע שעבר עלתה לאסיפה הצעה בנושא ביטול חוקים שאין להם יותר רלוונטיות בגבעול והם לקוחים מתוך מסמך החלטות אסיפה. מתוך שלושת החוקים שעלו הנוגעים לועדה הירוקה, הפעלת מספרה ולוקרים בתלתונים, נשאר רק החוק המתייחס למספרה שפעם היתה בגבעול: ""אושרה באסיפה מתן אפשרות לתלמידים להפעיל מספרה בתוך מבנה של בית הספר במסגרת של יומיים בשבוע. המפעילים -יציגו אישור כי למדו אצל ספר מוסמך וכי הספר מאשר בכתב את היכולות שלהם לספר. תלמידים המעוניינים בתספורת יציגו אישור הורים. ההורים אמורים לדעת כי את התספורות מבצעים תלמידים והם מסכימים לכך".

כאמור, שני החוקים האחרים בוטלו.

השבוע תובא לאסיפה ההצעה הבאה:

אסיפה תוכל להתחיל כאשר יהיו 5 נציגים מכל תלתון כולל חונך

(הנציגות לא כוללת את חברי ועדת אסיפה).

אנו מבקשים להזכיר שמועד אסיפת שישי נקבע ל 23/2. נושא ההצעה שהוגש לאסיפה זו מבקש לדון ולערוך חשיבה מחודשת על חוקי הקבלה לבית החינוך על מנת ליצור בהירות ופעולות שימנעו מצבים לא נעימים כגון מסירת מידע כוזב בעת ההרשמה. נוכחותכם חשובה.

מצפים לראותכם.

יום המשפחה הוא יום חג לקהילת בית החינוך שלנו. זהו יום המבטא את השיתופיות בין קהילת ההורים לנחנכים ולצוות החינוכי. אנו מזמינים אתכן, משפחות יקרות, לחגיגת יום המשפחה ותוצרי למידה של הילדים ביום חמישי, ה-15/2/18 בין השעות 17:00-19:00.