16/9

Post date: Sep 24, 2017 2:33:11 AM

משפחות יקרות שלום רב,

השבוע שחלף היה רווי פעילויות מלמדות וחוויתיות . פתחנו את השבוע השני ללימודים בפעילויות בתלתונים בנושא הועדות הבית ספריות, שהינם חלק מהמהות הדמוקרטית שלנו. התלתונים עסקו בהכנות לקראת בחירת הילדים לועדות השונות אשר אחראיות כל אחת בתחומה, ליזום, להמליץ, לבדוק ולהפעיל דברים חדשים לרווחת בית החינוך. ליישם ולבצע את ההחלטות שהתקבלו על ידי הקהילה (תלמידים, צוות והורים) באסיפה של בית החינוך. באסיפה הבית ספרית הועלו הצעות לאיחוד ועדות, בחנו אילו ועדות אנו רוצים לשמר ועל אילו ועדות אפשר לוותר כרגע או לאחד. הוחלט כי ועדת מוזיקה וועדת אירועים יאוחדו לוועדה אחת, כמו גם ועדת ביקורים וועדת קשרי קהילה. השנה נוותר על ועדות ספריה ומחשבים. עוד הוחלט ברוב קולות שבכל תלתון תוקם ועדת אסיפה תלתונית המונה 3-5 ילדים. נציג או שניים ממנה יהוו את האסיפה הבית ספרית. המשך תהליך הקמת הועדות יתקיים בתלתונים בחגיגת ועדות שמחה וצבעונית ובאסיפות שאחריה.

הרחבנו והעמקנו השבוע בנושא "הבחירה" של הילדים. מתוך אמונה כי חשוב שהילדים ידעו מה הם רוצים, יפעילו שיקול דעת, יעשו סדרי עדיפויות וירגישו חופשי להחליט בסופו של דבר מתוך מקום מושכל ולא אינטואיטיבי.

טל הופמן, הרכזת הפדגוגית של בית החינוך, מדווחת: שבועיים ראשונים של "טעימות שיעורים" מאחורינו.

אני שמחה לשתף שרבות מהילדות ורבים מהילדים אכן התנסו במגוון שיעורים ואני תקווה שמצאו בהם עניין. עכשיו הגיע זמן הבחירה.

החונכות ישבו עם הילדים והילדות ועד ראש השנה נשתדל שלרבים מהן /מהם תהיה מערכת קבועה. ברור לכולנו שיש ילדות וילדים שנחוץ להן/ם עוד זמן טרם הבחירה ואנו נמשיך ללוות אותן ואותם בתהליך זה.

אנו מזמינים אתכם ההורים לשוחח עם הילדים על חוויות הלמידה שלהם בשבועיים אלו, להביט במערכת המופיעה באתר גבעול ולהציץ בידיעון אם יש צורך..

דברו על מה חשוב לילד/ה ומה חשוב לכם . דברו על אזורי החוזק שלהם והיכן קשה יותר. היו שותפים לילדיכם בתהליך הבחירה.

על המחויבות נדבר בפעם אחרת..

ניקיון חופים- אנחנו מייצרים כ״כ הרבה פסולת. פסולת שאנחנו משאירים אחרינו על החוף. עם הרוח והגלים הפסולת הזאת מגיעה לקרקעית הים או שהיא מתפרקת לחתיכות קטנות שצפות ומלכלכות את המים. ואז: עופות ים בולעים ניילון ונחנקים , צבי ים מסתבכים בחוטי דייג ונפצעים, דגים חושבים שחתיכות הפלסטיק הקטנות האלה הן אוכל ומתים מזה או נשארים עם זיהום ומחלות – זיהום שיגיע גם אלינו, בני האדם. על מנת להעלות את המודעות לחשיבות שמירה על הסביבה גם במרחב הימי, התגייסו השבוע תלמידי בית החינוך והצוות לניקיון חופים בהדרכת החברה להגנת הטבע. היה מוצלח ובעיקר מועיל.

הורים יקרים אנו מבקשים להסב תשומת ליבכם- כידוע, אחד המאפיינים המובהקים של תקופתנו הוא המסכים המקיפים אותנו מכל עבר. ילדינו מבלים שעות רבות מול המסכים. עפ"י החלטת האספה האחרונה בנושא "שימוש בטלפונים ניידים בבית הספר" נחנכי ד'-יב' רשאים להשתמש בטלפון הנייד שלהם במהלך יום הלימודים. יחד עם זאת, הוחלט כי אין להשתמש בטלפון הנייד בזמן השיעור! דוגמה אישית היא עקרון מנחה בהנחלת הרגלים. בואו נקפיד גם אנו, המבוגרים, לנהוג עפ"י אותם כללים, לכבד החלטה זו ולא להתקשר לילדים בזמן שיעור. כמו כן, אנא שוחחו עימם גם אתם בבית, הסבירו ותזכירו כי בזמן השיעור הטלפון הנייד נדרש להיות כבוי ובתיק. שיתוף הפעולה שלכם חשוב לנו מאוד ויצור שפה אחידה בנינו לטובת כולנו. מעבר לכך, חשוב לנו להדגיש : בית החינוך אינו נושא באחריות לאובדן ציוד, חפצי ערך וטלפונים ניידים של תלמידים או השחתתם.

חינוך יער- תלמידי תלתון ד-ו החלו לצאת השנה מידי שבוע ביום שני ללמידה חוץ בית ספרית ביער (תמונות ניתן לראות במצגת השבועית שמצורפת). החונך אייל טפרברג יוזם ומוביל את פרוייקט "חינוך יער", אשר נכנס לתכנית הלימודים בתלתון ומאפשר לילדים ולצוות החינוכי לשלב למידה והנאה מחוץ לכתלי בית החינוך, בסביבה טבעית . ביום שני האחרון יצאו הנחנכים למפגש ראשון ביער וקיימו מפגש להכרת היער, חשיבותו והחלו לחזק את שיתוף הפעולה והגיבוש בין כלל נחנכי התלתון. הילדים הכינו ביער ארוחת בוקר ואכלו להנאתם, הפעילו את השרירים עם שירן, המורה לחנ"ג, שמעו סיפור, חשבו יצירתית ואף בנו חפצים מחומרי הגלם במקום J

להלן מס' הודעות/ תזכורות:

1. בתאריך ה-28/9/17 בשעה 19:30 אנחנו מתכננים לקיים אירוע לכלל ההורים בגבעול! במסגרת ההתכנסות, נבחר את נציגות ההורים לוועד ההורים של בית החינוך, וגם נציגות הורים לוועדות השונות שיש לבחור להן נציגות (מורים, תקציב). בנוסף, נחשוף בפניכם תכנית של 7 מפגשי ערב להורים שנפעיל השנה, שמהותה הוא "סדנת למידה חוויתית"- מה זה בית ספר דמוקרטי?"

אנא שריינו את התאריך והערכו להגיע לכינוס ההורים.

2. תשלומי הורים- אנחנו מבקשים להזכיר שוב- יש להסדיר בהקדם את התשלום לבית החינוך. אנא הגיעו בשעות הלימודים והסדירו את העניין. המזכירות פתוחה כל יום החל מ-7:45, כולל בימי ו'! יש להסדיר את הנושא בהקדם. ניתן במידת הצורך לחלק לתשלומים או להגיש בקשה לקבלת מלגה.

אנו מאחלים לכלכם,