16.2.19

Post date: Feb 24, 2019 6:35:40 AM

תודה לחברי ועדת קשרי קהילה, על פעילות מופלאה שנייה שהם ארגנו השבוע במועדון הקשישים, וגם לאמהות המלוות: הילה ואורית.

תמונות של הפעילות הזו, ושל עוד עשייה, ואירועים חווייתיים ומשמעותיים שקרו השבוע בגבעול, ניתן לראות בקובץ מצגת התמונות שמצורף.

ועדת מדיה החלה עבודתה ומתעדת אירועים בחיי בית הספר.

מצורף למייל זה סרטון מזכרת נהדר, שערכו חברי ועדת מדיה, מ"יום הורים מלמדים" המקסים שנערך בתלתון א-ג בשבוע שעבר, כפעילות לכבוד יום המשפחה, שבו ניתן להתרשם מהורים שלימדו את ילדי התלתון.

תודה לסמדר גורן וצוות התלתון, וכמובן תודה ענקית להורים שהגיעו ותרמו מכישורם וזמנם. סרטון של רגעי נחת...

ועדת מורים החלה בתהליכי מישוב פנימיים לצורך למידה שלנו על מנת לשפר ולייעל. משוב הוא דרך נוספת שלנו לדעת ולהכיר לעומק את בית-הספר ואת הלכי הרוח בו. בית-הספר הוא ארגון המזמן לנו משובים בלתי פורמאליים באופן תדיר ובאפשרותנו לקדם גם תהליכי מישוב פורמאליים ופחות שגרתיים במטרה לעודד שיח פתוח ומקדם. אנו תקווה שבאמצעות הנחלת תהליכי מישוב ממוסדים ומאורגנים, נוכל לגלות לא מעט על עצמנו, לדעת מה הם הצרכים של קהילת בית-הספר, על כל רבדיה, ולתת לכך מענה. ועדת מורים החלה עם משוב לרכז/ות התלתונים אותו התבקשתם למלא במהלך הסופ"ש. בהמשך יצא משוב לנו,המנהלים ולצוות. תודה לועדת מורים על עבודתה.

ביום שלישי הקרוב, ה-19/2, יצאו נחנכים מגבעול לפרלמנט הארצי של בתי הספר הדמוקרטים, והפעם בנהלל. אנחנו מאחלים להם בהצלחה, וסומכים עליהם שייצגו אותנו בכבוד.

ביום חמישי הקרוב, ה-21/2, יתקיים ב-18:00 בערב באולם הספורט, ערב "מופע מוסיקלי בגבעול" בהובלת ניל וצוות המוסיקה. במופע יופיעו הנחנכים עם יצירות מקוריות שלהם. כולם/ן מוזמנים ומוזמנות, ואנו מצפים לראותכם.

ביום חמישי הבא, ה-28/2, בשעה 18:30, יתקיים המפגש הראשון לשנה זו של הוועדה הפדגוגית בהובלת טל הופמן, הרכזת הפדגוגית שלנו. המפגש יהווה צעד ראשון בשיח פדגוגי בית ספרי בו נדון, ואולי אף נקדם, החלטות בנושאים הקשורים ללמידה וההוראה בגבעול. (ישנו גם מועד למפגש הבא של וועדה זו, ה-8.3). ראו את ההזמנה המצורפת. גם למפגש זה כולם מוזמנות ומוזנים, והנוכחות של כמה שיותר חברי וחברות קהילת גבעול במפגש שכזה, מבוגרים וצעירים כאחד, הינה חשובה.

אנו בודקים את עצמינו ומקיימים תהליכי הערכה עם הילדים בשיעורים השונים.

תהליכים אלה משמשים את הצוות החינוכי לבניית תכניות עבודה למחצית השנייה והתאמת המשאבים הקיימים בביה"ס, לרווחת הילדים.

במהלך השבוע הקרוב ייצאו חברי וחברות הצוות החינוכי שלנו בימים שונים, לבתי ספר מארחים במחוז חיפה שפתחו את דלתותיהם לביקורי למידה של מורים מכל המגזרים. זהו מייזם מיוחד שמקדמת הנהלת המחוז של משרד החינוך מזה 3 שנים, ובשבוע זה יש לנו ההזדמנות להכיר בתי ספר אחרים, עשייה חינוכית שונה, לפגוש דינמיקה אחרת של צוותים ואוירה אחרת של בית ספר, ולקחת מה שמתאים לנו. מפגשים אלה חשובים, אך גם יתכנו היעדרויות של הצוות משיעורים מסוימים. אנו נפעל כדי לוודא ככל שניתן, שיהיו מורים ממלאי מקום בשיעורים במקום מורים שיעדרו לטובת הלמידה החשובה. חברי הצוות ישאירו חומרים למילוי מקום. אנו מקווים שהמפגשים יהיו מפרים ומשמעותיים לנו.

בשבוע הבא (24-26.2), מתכננת וועדת טיולים להוציא את טיול הכוכב המסורתי של גבעול.

השנה נרשמו מספר שיא של מבקשים להשתתף בטיול. וועדת טיולים נערכת בהתאם. אנחנו מקווים שתנאי מזג האוויר יאפשרו לנו להוציא את הטיול על פי התכנון.

זה הכל להשבוע, תודה לכולם.

אנחנו מאחלים שבוע נפלא ומשמעותי,

רשף וורד

מנהלי בית החינוך

חברי וחברות קהילת גבעול יקרים ויקרות,

השבוע האחרון חלף ביעף ולשגרה מתווספות פעילויות העשרה ולמידה בתלתונים, בשיעורים, בוועדות ובמרחבים השונים של בית החינוך.

השבוע התקיימה זירת למידה חדשה / ישנה - "ילדים מלמדים ילדים".

במהלך האירוע, נחנכים ונחנכות העבירו שיעורים לילדי היסודי במגוון תחומים: ריקוד, בלט, כדורסל, אנגלית, מדעים ועוד.

תודה למורים והמורות הצעירים והצעירות שלנו, ולצוות שאיפשר זאת, ותודה מיוחדת לעפרה סגנית המנהלים וחברי וחברות וועדת מערכת, על ההובלה והארגון של המערכת החלופית - היה מקסים!