14.12.18

Post date: Dec 16, 2018 12:19:44 PM

קהילת גבעול היקרה,

עברנו כשליש משנת הלימודים וגם חנוכה כבר אחרינו וזה הזמן לעצור רגע ולהביט אחורנית. בתקופה קצרה זו הצלחנו להעמיק בדרכי הערכה- למידה, לבחור ועדות ולפעול

בתוכן, להכיר נחנכים ונחנכות חדשים וחדשות, לחבק לקרבנו את אנשי ונשות

הצוות החדשים והחדשות, להיפרד מיהודית, המזכירה המיתולוגית ולקלוט באהבה את טל, המזכירה החדשה. לחגוג יחד את חג החנוכה, להיפגש לשתי הרצאות, אספות קהילתיות, לקלוט את הילדים שעלו ל- א' , להעמיק את הלמידה במונטסורי בתלתון א-ג, הכוללת הדרכה חודשית לצוות והכנת מרחב מזמין ללמידה. שיפור העזרים ודרכי הלמידה המונטסורי, הכוונה ללמידה עצמאית ואחריות אישית של כל תלמיד ללמידה שלו. חונכי א-ג חשפו את הנחנכים לסביבה אוריינית, דגש על כתיבה וקריאה בשיעורים שאינם שיעורי שפה.

העמקנו ולמדנו על השונות והייחודיות של כל אדם. תהליך זה נעשה על ידי מציאת אזורי החוזק והאזורים לחיזוק של כל ילד וההבנה של השונות באזורים אלו מילד לילד בקבוצות מפגש שונות ובחונכות האישית.

בנוסף לכך, חיזקנו תהליכים דמוקרטים בתלתונים על ידי חיזוק ועדת לב והאספה תלתונית והמעורבות של הילדים במוסדות אלו ועוד ועוד...

במסע הלמידה אנו מתקרבים לנקודת תצפית. בקרוב נקיים עצירת התבוננות במפת הדרכים של כל נחנך ונחנכת. נתבונן על הדרך האישית, נציין ציוני דרך. אילו כלים כדאי להוסיף לתרמיל המסע? הגענו ליעד או שאנו בדרכנו אליו?

בתחילת חודש ינואר, נקיים ישיבות פדגוגיות בנוכחות צוות תלתוני וצוות בינמקצועי הכולל את המנהלים, יועצות, צוות פרארפואי . נשאל שאלות ונבחן את התקדמות הילדים, נעריך את התהליכים שבהם מצויים הנחנכים והנחנכות ומהן אותן חוזקות ואותם דברים שיש לחזק, אצל כל אחד ואחת והיכן עוד נוכל להצמיח ולהעצים.

ניתן כבר לכתוב ביומנים ולשריין את המועד- ב 5/2 , יום ג', אתם מוזמנים יחד עם הילדים ליום משולשים. במפגש זה יוצגו הישגי הילדים בנקודת הזמן, יש לזכור, לכל אחד ציוני דרך משלו במסע הלמידה כל אחד צועד במסע הלמידה בקצב אישי ולכל אחד כלים שונים בתרמילו. נדע לתמוך בכל אחד בדרכו, ללוות ולהאיר את הדרך. מצפים לראות את כולכם.

מחלת החצבת- ישנה עלייה בתחלואה במחלת החצבת בישראל בכלל ובאזורנו בפרט. אם אתם מתלבטים מה נכון יותר - לחסן או לא לחסן והדאגה שלכם היא בגלל החיסון עצמו, או לחלופין בגלל האפשרות והסיכוי להידבק במחלה, אז אנחנו מציעים לכם הזדמנות במסגרת שיתוף פעולה בינינו לבית הספר הדמוקרטי השני שבחדרה שנמצא בשכונת ברנדייס.

ביום א׳ הקרוב, ה-16.12, בשעה 20:15, יתקיים שם שיח פתוח עם ד"ר עדי קליין, מנהלת מחלקת הילדים בבית חולים הלל יפה, וד"ר נטע סופר צור,דוקטור לאימונולוגיה, שמטרתו לנסות לעזור לכל המעוניינים לקבל נתונים מבוססים כדי להצליח להגיע להחלטה.

הם מזמינים גם את כל ההורים וההורות מביה״ס שלנו שמעוניינים לבוא לשיח, להצטרף ולהשתתף.

כל אלו שעולות אצלם שאלות כגון: האם המחוסנים יכולים בכלל להידבק? אולי בכלל חצבת זה לא נורא כל כך? כמה מסוכנת המחלה? מה הסכנות של החיסון? וכמובן שישנן עוד שאלות רבות - אז על שאלות כאלו ואחרות, אתם ואתן מוזמנות לבוא ולשוחח.

תוצאות אסיפת יום ד׳ - אישור אפשרויות יציאה של נחנכי יב׳ בזמן המערכת, בכפוף לאישור הורים, ותיאום עם החונך/ת:

- אפשרות להגיע עד 9:40 בהתאם למערכת.

- אפשרות לצאת מ-12:00 בהתאם למערכת.

- אפשרות לצאת ולחזור בהתאם לשעות חופשיות במערכת.

שעתיים חופשיות - רק במערב חדרה.

שלוש שעות חופשיות או יותר - רק בחדרה.

החלטה זו תקפה רק ל-3 שנים במהלכן, לא ניתן להרחיב את ההיתר, לא בשעות ולא בגילאים.

שימו לב לשינוי במועדי האספות הבאות:

בשבוע הקרוב, 19.12 - אספת בחירת צלצולים, והצגת מתנדבים לפרלמנט הארצי.

ב-26.12 - דיון בהצעת צוות ד-ו לאישור קיום יום היער השבועי.

ביום ו׳ 28.12 ב-9:00 - שני דיונים: קיום יום יער שבועי לתלתון ד-ו.