עדכון שבועי 9.9.17

Post date: Sep 12, 2017 4:23:36 AM

משפחות יקרות שבוע טוב,

שערי בית החינוך נפתחו ביום שישי שעבר בחדווה והתרגשות רבה של הצוות, הילדים והקהילה.

בכל שנה מתחילים מחדש וכל התחלה חדשה מביאה עמה צמיחה חדשה, תנופה חדשה, רעיונות חדשים ודף נקי וחלק המאפשר הזדמנות חדשה לכל אחד ואחת.

ביום שישי ה-1.9, התקיים טקס פתיחת השנה בהובלתו של משה אוזן וילדי שכבת י"ב. במהלך הטקס קיבלנו בברכה את ילדי כיתות א' ואת התלמידים והצוות החדש – בהצלחה לכולם!

הנושא המרכזי במפגשי הבוקר בשבוע הקרוב יהיה מהות הבחירה וכיצד אנו בוחרים באופן מושכל ונכון לנו. בתוך אקט הבחירה ישנה לקיחת אחריות של הילדים על בחירתם.

במהלך שבועיים אלה, נכנסים ילדיכם ל"טעימות" של שיעורים ומתנסים במגוון רחב של תחומי עניין שיסייעו להם לבחור בסופו של דבר מערכת למידה אישית. החונכים מלווים את הילדים בתהליך חשוב זה ואנו מבקשים מאוד גם מכם, ההורים, לקיים עימם גם בבית תהליך של חשיבה והכרות עם מגוון השיעורים שלנו המופיעים בידיעונצ'יק שנשלח אליכם.

עם חזרתנו לשגרת הלימודים הברוכה, רגע לפני שנשאבים לחיי היום יום העמוסים, חשוב לנו להדגיש כי אכפת לנו מכם ונעשה כל שביכולתנו כדי שתרגישו חלק ממשפחת גבעול. שתדעו תמיד שיש אוזן קשבת עבורכם, שיש מי שחושבים עליכם, דואגים לכם ובעיקר אוהבים אתכם ומייחלים להצלחתכם. חשוב לזכור כי לכל מערכת יש כללים ומוסכמות, אשר נועדו להגן על כל השותפים בה. כיבוד הכללים הכרחי ומטרתו לשמור על האיזון הנכון לשביעות רצון כולם. על כן אנו מבקשים ומדגישים - יש להגיע לביה"ס עד השעה 8:00. בשעה 8:15 מתקיים מפגש בוקר בכל התלתונים. נוכחותם של הילדים במפגש זה חשובה מאוד! אנחנו מבקשים להזכיר - לא תותר כניסה בשער לאחר 8:50 ללא מבוגר מצוות בית החינוך שיהיה נוכח לאשר את הכניסה. הקפידו להגיע בזמן!

בנוסף, אנו מבקשים לחתום ולהחזיר לחונכים כבר ביום ראשון את הטפסים שנשלחו אליכם: הצהרות בריאות, הסכמה לפרסום תמונות/ צילום, הסכמתכם ליציאה חוץ בית ספרית ועוד.

בקשה חשובה נוספת - אנו מבקשים בכל לשון של בקשה להוריד את ילדיכם בבטחה בחניה או בכל מקום מסודר, בבוקר וכן לאסוף אותם בצורה מסודרת בצהריים. אנו מבקשים לא להחנות את רכביכם סמוך למעבר החצייה מול שער ביה"ס. דבר זה מסכן את ילדיכם מאוד! אנו נמצאים בתהליך של הכשרת תלמידים למשמרות זה"ב ופועלים למציאת פתרונות הולמים להורדת הילדים בבטחה בשטח ביה"ס, תוך תיאום עם ועד ההורים ואגף החינוך בעירייה.

הגיינת הראש: תופעת הכינמת היא תופעה ידועה הגורמת למטרד רב. אנא בדקו את ראשי הילדים ובמידת הצורך טפלו על מנת למנוע הדבקה. מוזמנים להתייעץ עם החונכות, הרכזות והיועצות במידת הצורך.

תזכורת - תשלומי הורים - יש להסדיר בהקדם את התשלום לבית החינוך. אנא הגיעו בשעות הלימודים והסדירו את העניין. המזכירות פתוחה כל יום החל מ-7:45, כולל בימי ו' ניתן לחלק את התשלום לתשלומים או לבדוק אפשרות לקבלת מלגה.

לסיום,

נשמח לקבל עבור התלתונים מספר דברים, במידה ויש לכם כאלו שאין בהם כבר צורך, והם עדיין במצב טוב לשימוש:

מיקרוגל, כדורי פיזיו 55 ס"מ, משחקים, כריות, פופים, שטיחים קטנים, וילונות.

אם יש לכם משהו מהנ"ל, או אפילו דברים אחרים שלדעתכם/ן עשויים להיטיב איתנו ועם המרחב הלימודי, אנא פנו לרכזות.

כל תרומה תתקבל בברכה J

מתחילים שבוע נוסף,

אנו מזמינים בברכה את כל באי בית החינוך לדיאלוג אמיתי וכן, לקחת אחריות, ולהיות שותפים לעשייה המשמעותית שתוביל את כולנו להצלחה.

להתראות,

רשף וורד

שימו לב - ביום א', 24.9, יתקיים בסמינר הקיבוצים ערב עיון בנושא - הקמת רשת בתי הספר הדמוקרטים.