עדכון שבועי 5.5.2017

Post date: May 08, 2017 2:36:5 AM

כמו שאמרנו, נכנסנו לישורת האחרונה של השנה, והדבר מורגש היטב, הן בשלל אירועים ו"יציאות מהשגרה", והן במזג אוויר נעים ואביבי על פי רוב, מצב רוח מרומם ועשייה רבה ויצירתית.

ברצוננו להודות תחילה לצוות חטיבת הביניים ונחנכיי חטיבת הביניים, שהפיקו את טקס יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה, וכמובן גם לאיתי וצוות ההגברה והתאורה, שסייע והוסיף רבות לכל הפעילויות והאירועים שהיו בשבועיים שחלפו, ביניהם גם הטקס האחרון. הטקס, כמו תמיד בגבעול, נגע עמוק בנשמות כל המשתתפים, ריגש אותנו, וחיבר אותנו למשמעויות המורכבות של יום זה, עד לחיבור החד עם יום העצמאות.

מרגש במיוחד היה לשמוע את תגובותיהם של הורים וילדים חדשים בגבעול, שהתרגשו מהשילוב הגבעולי שבין טקס צנוע, שליו, מלא בהקשבה עמוקה ונוכחות במובן העמוק של המילה, לבין ביטוי עמוק ואותנטי של ילדים ומבוגרים, שמתחברים אל התוכן והמשמעות של הטקס, וחווים אותו ביחד.

תודה גדולה לצוות החטיבה והנחנכים שהביאו אותנו לשם.

עוד תודה וברכות גדולות לנחנך הנפלא שלנו - עידו אלגרישי - נחנך כיתה י', שייצג אותנו בגאווה גדולה בערב יום העצמאות, עת קיבל את אות ההצטיינות החברתית, מטעם מתנ"ס גבעת אולגה. כפי שתראו בתמונות המצורפות - מדובר במעמד מרגש במיוחד. עידו קיבל את האות על מגוון מעלות שהוא מביא עמו תמיד: רוח התנדבות, נדיבות ואכפתיות עצומים, שמתורגמים תדיר לעשייה למען אחרים, ותמיד בצניעות ובאנרגיה חיובית. כל הכבוד, עידו יקר! אוהבים וגאים בך!

עוד תודה לכם, ההורים הנפלאים, שהשקעתם בחבילות השי לבוגרי גבעול החיילים. הם הגיעו אל הטקס נרגשים, והופתעו מאד לקבל את החבילות המקסימות והמושקעות. בנוסף - העברנו חבילות גם לוועד למען החייל, וגם שם קיבלנו תודה גדולה. תודה תודה תודה!!!

ועכשיו נעבור לענייני השבוע:

א. השבוע ושבועיים לאחר מכן - הרצאות "מידע אמין על מין" שהזמנו במיוחד עבורכם, ההורים. ההזמנה נבעה מצורך שעלה מן השטח, ולאחר שקיבלנו המלצות חמות על ההרצאות. אתם מוזמנים מאד, ואפילו חשוב לנו לומר שאנו רואים זאת כסוג של הכרח, לבוא לשמוע. ההרצאות יוצאות מהתחום של מידע אמין על מין, אך כוללות הקשרים חשובים אחרים להורות בימינו: כמו התמודדות עם בריונות ברשת, עם לחץ חברתי, ועוד. כאמור- הרצאת חובה! מחר, 7.5, יום א', הורי היסודי.

שבועיים לאחר מכן, 21.5, יום א', הורי העל יסודי.

ב. טיול "כוכב". כאמור, השבוע (9-11.5), ייצא לדרכו טיול הכוכב המסורתי. מתמקמים במחנה ויוצאים ממנו לטיול, ואליו חוזרים. תודה מראש לוועדת טיולים על הארגון שלו. מכיוון שמדובר בטיול שהוא רב גילאי ומאד "טיולי", הפעם נרשמה היענות ממוצעת, אך לא גבוהה כבעבר, ונראה כי יוצאים אליו ילדים שזהו איזור חוזק ו/או עניין מפותח שלהם.

מערכת השיעורים בגבעול תתקיים במקביל ליציאה לטיול, ונחנכים שלא מטיילים לומדים על פי המערכת הרגילה (במידה שיהיו שינויים בגלל מורים שיצאו לטיול, נעדכן).

ג. אסיפת שישי - כבר יצאה הודעה מועדת אסיפה, אבל שימו לב, כיוון שזו אסיפה חשובה במיוחד -

ב-12.5.17, בשעה 9:00, באולם הספורט, תתקיים אסיפה בנושא הרחבת גבעול, ובנושא מודל התחל"ה. הסברים מצורפים להודעה זו בקבצים, (לגבי ההצעה של נושא ההרחבה, בקובץ המצורף כאן ישנו דיוק מפורט יותר של מספרי הגדילה לגבי הצעה א', בהשוואה לנוסח הראשון שהעבירה וועדת אסיפה).

בואו, השתתפו בדיונים המכריעים, ועזרו לנו להתקדם ולצמוח, לגובה ולעומק...

זה הכל להפעם,

שיהיה לכולנו שבוע מוצלח