עדכון שבועי 4.11

Post date: Nov 05, 2017 5:42:41 AM

קהילת "גבעול" היקרה,

אסור, שיום הזיכרון יהפוך לעוד יום בשנה... יום הזיכרון לרצח הוא יום בו אנו נדרשים להסתכל בעצמנו, בתוכנו. לחשוב על מה עשינו, ואיך הגענו למקום השפל והנמוך של אותו יום מר ונורא".

(יונתן בן ארצי, נכדו של יצחק רבין ז"ל)

השבוע ערכו עבורנו תלמידי התיכון בהובלת אורן, אופיר, מיי ועפרי ובליווי של מיכל אוסטרובסקי טקס מכובד ומרגש לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל.

יישר כוח לתיכון, למיכל ולצוות ההגברה בהובלתם של ניל ודורן.

יום השנה לזכרו של יצחק רבין ז"ל הוא זמן לחשבון נפש והזדמנות לשיח אודות האחריות המוטלת על כל אחד מאתנו לעיצוב דמותה של החברה הישראלית בהווה ולמען הדורות הבאים. אנו כאן, בקהילת "גבעול" , קוראים לסובלנות להידברות, להקשבה ולקבלת דעות כל אדם באשר הוא. מחלוקות תמיד יהיו, אך נמצא את הדרך להגיע להסכמה בדרכי שלום, תוך הבנה שלכל אחד מאתנו הזכות לחיים, הזכות להבעת דעה והזכות להיות מוגן. דיאלוג המתחיל מהקשבה אמיתית, הוא בסיס לשמירת כבוד האדם. נזכור תמיד שלכל אדם זכות להביע דעתו. פה ננהג בכבוד הדדי ובחברות. פה ניתן דוגמא למדינה כולה כיצד חיים בצוותא וערבים זה לזה, בסבלנות ובסובלנות. בנוסף ערכנו בתלתונים פעילויות שונות לזכרו של יצחק רבין ז"ל , ושוחחנו על פועלו והמסרים החברתיים במפגשי הבוקר.

ועוד בשיעורים ובתלתונים:

בתלתון ד-ו כבשו זיתים בפעילות יער ותלמידי שכבה ב' מסקו זיתים בחווה החקלאית. אין תחליף לצנצנת זיתים דפוקים שהכינו הילדים במו ידיהם. במסגרת שיעורי המדעים והווטרינריה ב "גבעול" שמוביל החונך והמורה למדעים אייל טפרברג, נחשפים הילדים לבעלי חיים שונים ולומדים להכירם הן מהפן הרפואי והן מהפן הזואולוגי. בכניסה לכיתה יש ארון עם דלתות זכוכית , ארון שתמיד פתוח ובו ציוד רפואי , חלוקי רופא , סטטוסקופים ועוד. בכל עת רשאי כל תלמיד ללבוש חלוק לבן , לחבוש כובע