עדכון שבועי 25.11

Post date: Nov 27, 2017 3:56:46 AM

הורים יקרים שבוע טוב,

חיילי פיקוד העורף הגיעו השבוע להדרכה בכיתות ה​'​ בנושא מצבי חירום, רעידות אדמה, ירי רקטות וטילים וכו׳.

הילדים חברים פעילים בו​ו​עדות השונות ושותפים לקבלת החלטות. יותר ויותר ילדים לוקחים אחריות ונכנסים לשיעורים, מביאים את הציוד הנדרש, נוכחים באספות הבית ספריות. ​עדיין נדרש שיפור, ואנחנו מצפים ​בהחלט שנצליח בהמשך השנה להגיע למצב שבו ​תהייה מעורבות ושותפות ​רבה יותר ​של ילדים ​וילדות ​מכלל התלתונים.

פתחנו את השבוע שחלף בחלק החורפי של השנה. יש האומרים שישנה הקבלה בין התהליכים בטבע ובין התהליכים שאנו בני האדם עוברים.החורף בטבע מסמל צמיחה, התפתחות וגדילה. ואכן, אפשר להרגיש שגם אצלנו, בבית החינוך, זהו חלק משמעותי במהלך השנה בו מתרחשים תהליכי בנייה, למידה והתפתחות - אולי יותר מכל חלק אחר בשנה.

שרק נתעדכן ונתרגל

נ​חנכי ונחנכות התיכון וחט"ב כיתות ח'-יב', סיימו בשעה טובה ביום ב' האחרון, את המסע בן 8 הימים, של "שביל הגולן!!! זה היה מסע ארוך, מאתגר, מלמד ומלכד. מגיע לכל אחד ואחת מהם/ן כל-הכבוד והרבה הערכה. יחד איתם צעדו לסירוגין ניל, רות ועמית, ובמיוחד מיכל אוסטרובסקי - שצעדה את כל המסע מתחילתו ועד לסיומו.הילדים נהנו, צברו חוויות, התבגרו, ובאו לידי ביטוי.

אנחנו כבר חושבים על המסע של שנה הבאה, כנראה במדבר - אז תתכוננו.

ע​ידכנו אתכם​/ן​ בתופעה לא נעימה שנוכחנו בה בשירותים. על מנת לחנך את הילדים לערכי ניקיון ואסתטיקה ועל מנת שהשירותים יהוו עבור הילדים מקום שנעים להיכנס אליו, שודרגו השבוע שירותי הבנות בבניין היסודי בצבעים, איורים, עציצים והמון חן​ (ראו במצגת טעימה מהתוצר),​ ​והכל ​בהובלת​ן​ של סמדר גורן​ רכזת א-ג,​ ו​האמא ​איילת כץ- תודה רבה​ לשתיכן​!!!

כבר ישנה חשיבה על שדרוג נוסף גם בשירותי הבנים.

תלמידי ד- ו יצאו השבוע לפעילות יער מיוחדת עם האומן איתן שקד כותב הספר ״משחקי האדמה״, מתוך אמונה כי ערך היצירה והמשחק גם יחד מהווים ערך התפתחותי וטיפולי רב. ​הם בנו ויצרו יחדיו בבוץ.​

ניכר היה כי הילדים נהנים מהחומר החדש שהוצע להם, מפתחים את הדמיון והיצירתיות. התוצרים היו נפלאים ומושקעים!

תמונות ניתן לראות, גם במקרה זה, במצגת המצורפת.

נספר לכם שהאפליקציה שאנו מפתחים צוברת תאוצה ורוקמת עור וגידים. ישנה כבר סקיצה ראשונית.

נמשיך ונעדכן בהמשך..​.​

השבוע נפגשנו חברי