עדכון שבועי 24.2.17

Post date: Feb 28, 2017 6:28:57 AM

קהילה יקרה שבוע טוב!

​אנו מתנצלים על העיכוב הקל בהוצאת ההודעה השבועית שלנו, אך ​הנה ​זה עתה ה​תחיל לו עוד שבוע של למידה ויצירה בגבעול, ואנחנו מתחילים אותו עם רגל ימין, ומתוך גאווה רבה.

מדוע גאווה, אתם שואלים?

ובכן... יש לנו המון סיבות להיות גאים, תמיד, אבל הפעם הי​י​תה לנו, כפי שתראו, הזכות הגדולה לארח ביקור עצום של מורים ומורות, מנהלות ומפקחות, שרצו להכיר יותר לעומק את החינוך הדמוקרטי.

הביקור היה מוצלח מאד, כפי שתראו בתמונות, והרושם הגדול ביותר שדיווחו עליו, היה על המפגש הבלתי אמצעי עם הילדים.

האורחים פשוט התרגשו מן המפגש עם הילדים: גם המארחים הרשמיים, וגם הילדים בחצר​ ​- כל מי ששוחחו עמו הרשים אותם בבגרות, במודעות העצמית, באחריות שלו על הלמידה, במבט המפוקח והצלול על תהליכי הלמידה​, וכל מה שיכול להיווצר ולהשתמע מלקיחת אחריות משותפת על החיים הבית ספריים...

אחת האמירות המרכזיות ששמענו חוזרת על עצמה במשך יום הביקורים המיוחד הזה (שכלל כ-80 אורחים בערך) הייתה: "גרמתם לי להבין שאפשר לעשות חינוך גם אחרת".​

​בעינינו זה אומר - ​כבוד​, והצלחה!​

גבעול מצליח לפעמים להשפיע גם מחוץ לגבולותיו, וזו בהחלט אחת מהמטרות שלשמה הקמנו את המקום המופלא הזה שלנו.

אז באמת ​תודה ​ענקית ​לכל העושים ​והעושות ​במלאכה​ ​- ​ובתקווה שאיננו שוכחים אף אחת או אחד, (אבל כנראה לא נצליח במאה אחוז, אז מראש אנחנו מתנצלים ומבקשים סליחה אם טעינו בשם כלשהו, או השמטנו בטעות מישהי או מישהו שגם עזרו), להלן רשימת המופלאים שאיפשרו את יום הביקור באופן המוצלח שבו הוא קרה​:ליוו את הסיורים –​ ​הדס, עמית נוי, עלמה ק, כפיר, נועם א, טל ששון, מעין, אבישי, יולי, נעם זילברמן, בר שניידר, מאיה בן עוז, נעמה שגיא.

החליפו את סול במרכז מלאכות- הילה, קסם, נצח ואורי

נוהר –

הסבירה ב​צורפות

חברי ​צוות ​

שנרתמו לטובת הביקור ​– סמדר ג, סמדר ב, שלמה, נדב, מתן, יוסי, צוות הגן

ארגון וסידור​

​ ​של ​הספרי​יה – ענת בר לב, עדי, תמר, לביא ואסנת (שהחליפה את ענת במזכירות)סידור​ ​של​​ ​החטיבה – הגיעו מוקדם לנקות אורה, נאנו ויפה . טל ושירה סידרו.

הרצאות לצוותים העל יסודיים –

נטע עם אורי חסן ויהלי בן משהשירה עם נועם זילברמן, ג'סיקה ואופיר נגדימןנאווה עם בר שניידר, עמית ב.ס חי אורי מיכאל וגבריאל

​זה היה ללא ספק יום ​ביקור שהושקע בו רבות, ובהחלט ​הוא ​השיב לכולנו רוח וכוח, ועזר ​לנו ​להפיץ לכל עבר את הרעיונות שלנו.​ אז פעם נוספת - תודה.

ועכשיו להזדמנות הבאה להפיץ את הרעיונות שלנו: מצורפת הזמנה לכנס ה"איידק"= IDEC

הכנס הבינלאומי של החינוך הדמוקרטי כאמור, מתקיים בכל שנה במקום אחר בעולם, והשנה זה כאן! אצלינו בחדרה!!! כדאי מאד להגיע ולחוות.

​​ראו שני פרסומים מצורפים אודות הכנס + פרסום ממוקד לנושא הפועות של הרכבי מוזיקה.

מומלץ להירשם מראש לכנס חדרה על חדשנות חינוכית, שיהיה במסגרת כנס החינוך הדמוקרטי הבי"ל, ביום ה', ה-30.3, בין 16:00-21:00.

​עניין נוסף שאנחנו חייבים לרבים מכם/ן תשובה לגביו - ה"רצף החינוכי"​.

בחדרה יופעלו מסגרות לשהייה עד 16:30, לילדי הגן וכיתות א-ג.

גם בגבעול נהייה ערוכים לתת מענה דומה.

היות ובגבעול הלימודים הם בד"כ עד 15:30 לתלמידי היסודי ובכלל, אז מסגרת הרצף החינוכי אכן תתקיים בגבעול, לכל הגילאים המדוברים.

כעת נותר רק: לדייק את הפרטים של העלות המתאימה לסיטואציה שבה גבעול נמצא, לבחון האם מי שיישאר אלו אנשי צוות חדשים או שיועסקו אנשים אחרים בשעות הצהריים.

והכי חשוב - אנחנו צריכים לדעת מה הביקוש.

כל מי שיודע שהוא מעוניין עקרונית בקיום ה"רצף החינוכי", מוזמן ליצור קשר עם המשרד של גבעול.

טופס משוב על מורי בית הספר מטעם וועדת מורים

אתם מוזמנים להקליק על הקישור לטופס המשוב של וועדת מורים, ולחוות דעה על כל איש או אשת צוות בגבעול שאתם מעוניינים להעביר מידע לגביהם לוועדת מורים.

חמילוי המשוב לחצו כאן</