עדכון שבועי 14.1.17

Post date: Jan 15, 2017 2:10:33 AM

קהילה יקרה שבוע טוב

עוד שבוע חורפי עבר עלינו, אבל כפי שתראו, הצלחנו לעשות לא מעט, ואפילו בחוץ הסגרירי, בפרצי שמש קרירה.

השבוע אין בידינו הרבה עדכונים, אז זו הזדמנות לחבר שוב לכמה תהליכים מרכזיים שאנו עוסקים בהם בימים אלו:

א. הועדה הפדגוגית התכנסה שוב!

כפי שתראו בתמונה המצורפת, מדובר בו​ו​עדה עתירת משתתפות (ורק חלק מהן מצולמות...) , והשיח בה הוא מעניין ומשמעותי, ובינתיים הולך לכמה כיוונים מרכזיים:

- חיפוש דרכים נוספות ללמידה יצירתית ומאתגרת, ולשיפור נושא המחוייבות.

- חיפוש אופק טכנולוגי ללמידה בגבעול.

- חיפוש קונספט (רעיון מארגן) לעיצוב הסביבה הלימודית בגבעול.

- בניית מערכת לשנת הלימודים הבאה, מבוססת על סקר ובחירה נכונה של תחומי הלימוד.

נשמח למצטרפים חדשים, וכמו כן, אם יש לכם דעה,​ ​המלצה או פנייה בנושא, אנא פנו לאחד/אחת ממשתתפי הועדה, והזרימו אלינו את התובנות שלכם.

מובן שמדובר בו​ו​עדה יומרנית ובעלת אופק מרחיק ראות, אבל ​חברי הוועדה יודעים ​שעליהם לקחת את הדברים באופן מאד שקול ומתוכנן, ולהתאים את ההתקדמות לצוות ולילדים, ולמהות של גבעול.

ג. פינת הבקשה השבועית! בשבוע שעבר ביקשנו שטיחים, והאמת? לא קיבלנו אף שטיח... אולי זה כי אין לכם שטיחים שאתם רוצים להיפרד מהם? אולי זה כי הבקשה לא הייתה מובנת?

בואו ננסה הפעם עם שעונים ומזוזות. למי יש שעון קיר/שולחן שיכול לשמש אותנו בכיתות? נשמח לקבל תרומה שכזו... השעונים נועדו לכיתות שאין בהן שעון, ובהן הילדים שואלים כל הזמן מה השעה. שעון טוב עם סוללה יאפשר לנו לאמן אותם בקריאת זמן מחוגים, במקום בקריאת זמן סלולרי :-)

המזוזות נועדו לכיתות שעדיין חסרות בהן מזוזות. לפי החלטת אסיפה בשנה שעברה חובתנו להציב מזוזה בכל כיתה, כאות כבוד למי שחש צורך בכך. אנו שמחים לעמוד במשימה, רק שהתקציב הקיים לשם כך הוא נמוך. נשמח לקבל מתנות מזוזות פשוטות ו/או מושקעות​ (ובמידה וישנו גם קלף, זה יסייע גם)​.

פנו אל החונכים במידה ויש לכם.

ד. דמופגש​ - מצורפת פעם נוספת ההזמנה לאירוע הדמופגש.

כזכור האירוע מתקיים ב-1.2 בין השעות 17:00 ל-20:00 בבית הספר הדמוקרטי בפרדס חנה "שבילים".

אנחנו מתכננים לארגן הסעה לאירוע. נחנכים בגילאי ד-יב יוכלו להצטרף לאירוע באופן עצמאי, וילדי א-ג בליווי הורים. נציגי הפרלמנט הארצי יתלו מחר בבוקר מודעות בהן המעוניינים לעלות על ההסעה, יוכלו להירשם. ניתן להירשם להסעה עד יום ג'. ניתן גם לקיים רישום אצל רכזות התלתונים. ​

ב. ובהקשר הפדגוגי​ ​- עדכון בנושא ההערכות:בשבוע ​ש​עבר סיפרנו לכם על תהליך כתיבת ההערכות לילדים על ההשתתפות בשיעורים השונים, ובתהליכי למידה נוספים כמו ו​ו​עדות.

מחר (יום ראשון) נסיים את הכתיבה, ונעבור לישיבות הפדגוגיות​, עליהן סיפרנו לכ​ם/​ן, בהן אנו משוחחים אודות הילדים, מצליבים נקודות מבט והתייחסות, ועוזרים אחד לשני לעבוד נכון ומדוייק יותר עם כל ילד וילדה.

ב​פגישו​ת ה"משולשים", ​(מפגש של הורים, חונך/ת, נחנך/ת), נחלוק עם ההורים את כל הידע שנצבר, ונביא בפניכם חומרים שיעזרו ל​כולנו ​לדייק מטרות, יעדים ומערכות תומכות לכל ילדה וילד.

במהלך הדרך, לקראת ​פגישו​ת המשולש​ים​, ​יקיימו החונכים​ מפגשי חונכות ​אישיים ​כדי לסכם עם הילדים את המחצית​,​ ו​י​גבשו ​ביחד עם הנחנכים ​הערכה דיאלוגית.

​כולם מוזמנים ​לשים לב לתהליך, ולהקפיד, כל אחד בגזרתו​ ​- ילדים​,​ הורים וצוות, לנצל את הרגעים הללו לצמיחה.

​ו. רעיון ה"רצף החינוכי" של עיריית חדרה יוצא לדרך.

המטרה היא ליצור בעיר מערכת משלימה לבתי הספר והגנים החל משנת הלימודים הבאה עד השעה 16:30, ובחופשות הארוכות מסגרת חינוכית גם-כן.

הדבר יהיה מיועד לילדי הגן וא-ג.

אנחנו עוד בשלב שבו אנחנו מעוניינים לבדוק ולהבין כיצד הדבר ישתלב עם גבעול, אבל בינתיים אנחנו מצרפים לכם/ן כאן פרסום עם מידע שקיבלנו מהעירייה לגבי "קו פתוח" שראש העיר צביקה גנדלמן וגורמים שונים ברשות המקומית מעמידים לרשותכם מחר ב-19:00 בערב. ראו קובץ מצורף.

שיהיה לכולנו שבוע שקט ומוצלח.

לאה ורשף