עדכון שבועי 11.11

Post date: Nov 12, 2017 6:2:44 AM

נחנכים והורים יקרים,

בבית החינוך אנו מזמינים ומעודדים את קהילת ביה"ס ליזמות ומעורבות חברתית.

השבוע הועלתה לאסיפה יוזמתו של נריה, תלמיד כיתה ד', שביקש לארגן מכירת ארוחות בוקר של תלתון ד-ו לכלל תלמידי בית החינוך למטרת גיוס כספים

לפעילות​ סיום ​השנה ​של התלתון. הדיון באסיפה היה חשוב ומשמעותי. בסופו של דבר התקבלה ההצעה, ​עם הסתייגות שניתן יהיה להוציאה אל הפועל רק כאשר יהיה לכך תכנון מפורט יותר, היות ​שכולם הסכימו כי יש לגבש​ אופן ביצוע​ ​טרם ביצוע הרעיון​.

בית החינוך הינו סביבה דינמית ומורכבת בה אנו נמצאים מספר שעות רב ביום ומחנכים את הילדים, ובאופן טבעי, בחיי היום יום, אנו נתקלים גם בקונפליקטים. סכסוכים הנם חלק טבעי מהקיום המשותף שלנו. על כן מיומנויות משא ומתן דיאלוגי הופכות להיות חיוניות וחשובות יותר מתמיד. משא ומתן מוצלח טומן בחובו יכולות גבוהות של תקשורת בין אישית, הבנה וזיהוי צרכים – שלנו ושל האחר, המושתתים על כבוד הדדי, באופן המאפשר חיזוק מערכות יחסים והעצמת שיתופי פעולה בכל מרחבי החיים.

חברי ועדת ל"ב לומדים להתמודד עם הקונפליקט באופן נכון, המאפשר לנהל את הסכסוך וליישבו ללא אלימות. חברי הועדה עבדו השבוע באופן אינטנסיבי והתלמידים ערכו גישורים נפלאים ומלמדים המעידים על הבנה, למידה ולקיחת אחריות- יישר כח!! אנו מאמינים כי כלים מעשיים וחשובים אלה חיוניים עבור תלמידינו. הן עבור התמודדויות עם אתגרים בתקופה זו של חייהם, והן כבוגרים לעתיד. אנו פועלים רבות למען יצירת אקלים חינוכי מיטבי בבית החינוך ולא נחים על זרי הדפנה. חשובה לנו מאוד תחושתם של הילדים, לשמוע את קולם ואת דעתיהם על היבטים שונים בחיי ביה"ס.

נספר כי בימים אלה אנו מתכננים כתיבה של "שאלון אקלים​"​ אותו נ​רצה לה​עביר בשכבות ג​'​-יב​'​, ​ו​בו יתבקשו ה​נחנכי​ם להביע ​את ​עמדתם בנושאים שונים כגון: יחסי קרבה ואכפתיות בין מורים לתלמידים, יחסים חיוביים בין תלמידים לחבריהם, התנהגות נאותה של תלמידים, מאמצי ביה"ס לעידוד מוטיבציה וסקרנות בקרב הילדים, תחושת המוגנות שלהם ועוד. כאשר נקבל את תוצאות הסקר נעדכן ונחשוב על תכנית פעולה במקומות שצריך.

שני סיורים עיקריים יוצאים השבוע :

1. תלמידי תלתון א-ג יוצאים ביום שני לטיול באזור החורשה של עין הים- אנו מאחלים לכם טיול מהנה