חוזרים לשגרה אחרי החגים

Post date: Oct 19, 2017 2:7:25 AM

אחרי החגים יתחדש הכל,

יתחדשו וישובו ימי החול,

האוויר, העפר, המטר והאש,

גם אתה, גם אתה תתחדש.

בגנך פורחים לפתע,

בערבוביה גמורה,

עץ החלומות ועץ הדעת, טוב ורע,

הסתכל על כליך,

שהשארת בחצר,

הפטיש, הסולם, המעדר.

אחרי החגים...

במסע שלא נגמר,

בין שדות הצל ושדות האור,

יש נתיב שלא עברת,

ושתעבור...

(מילים ולחן: נעמי שמר)

חגי תשרי הסתיימו להם ואיתם מסתיימות גם החופשות הראשונות של שנת הלימודים.

"אחרי החגים יתחדש הכל"- אומר השיר, ואכן תקופת חגי תשרי יוצרת תחושה ממשית של "זמן מעבר" המוביל לשינוי ולהתחדשות, אף על פי שאנו נכנסים יחדיו אל התקופה שבה אמורה להתחיל להתקיים "השיגרה" ללא חגים. אצלנו אין רגע דל והשיגרה ,כתמיד, תהייה ודאי מאופיינת גם ביוזמות וימים מיוחדים ופעילויות ייחודיות, וגם בטיולים שננסה להוציא אל הפועל רגע לפני בואו של החורף, ויהיו כנראה גם טורנירים והפתעות ועשייה מרובה ויצירתית, והיד עוד נטויה...

אז רגע לפני שמתחילים שוב, הנה כמה הודעות, בקשות ועדכונים -

1. מצורפת חוברת מידע מעיריית חדרה, שמסבירה ומתארת את העשייה והפעילות החינוכית שהייתה בעירנו בשנת הלימודים שחלפה. אתם מוזמנים ומוזמנות לעיין בה. ניתן לפתוח אותה גם אינטרנטית בלחיצה על הקישור הבא.

2. פתיחת שנה בספרייה הקהילתית – אנחנו מתרגשים עם הפתיחה המחודשת של הספרייה הקהילתית, בארבעת ימות השבוע א'-ד', בשעות אחה"צ והערב (16:00-20:00), בתוך גבעול. השנה אנו נערכים בכוחות מחודשים, עם נשות צוות חדשות שיובילו את העשייה והפעילות של הספרייה הקהילתית, בעזרת מימון ושיתוף פעולה מלא של מתנ"ס גבעת אולגה. כולם וכולן כמובן מוזמנות ומוזמנים להשתתף בפעילויות, ואף לבוא להתנדב ולהפעיל. יוזמות לעשייה במסגרת זו תתקבלנה בברכה. אנחנו מבקשים להודות לכל העוסקות והעוסקים במלאכה של הפעלת הספרייה הקהילתית, וזו גם ההזדמנות להביע תודה גדולה מכל הלב לאנסטסיה היקרה, שסיימה את תפקידה כמנהלת הספרייה הקהילתית של גבעול. אנו מאחלים לה הצלחה רבה בהמשך דרכה ופועלה.

3. סדנא חווייתית ללמידת מבוגרים מהו חינוך דמוקרטי – כפי שחשפנו בכנס ההורים הבית ספרי שהיה בסוף החודש שעבר, אנחנו נקיים סדנה חווייתית למבוגרים ללמידה "מה זה חינוך ובית-ספר דמוקרטי?".

הסדנה תתקיים אחת לחודש ביום ה' האחרון של כל חודש, בין השעות 19:30-21:00 בגבעול, והיא תועבר ע"י רשף וטל.

בין הנושאים שהסדנא תעסוק בהן, ניתן יהיה למצוא גם את הסוגיות הבאות: חופש וגבולות בחינוך הדמוקרטי, לקיחת אחריות ומעורבות, מקומם של ההורים בחינוך הדמוקרטי, האם בתי הספר הדמוקרטים הם תנועה – רשת – או משהו אחר? למי מתאים בית ספר דמוקרטי ולמי לא? ועוד... המפגש הראשון יהיה ביום ה' ה-26.10. כל הורי גבעול, חברי צוות וותיקים וחדשים, וכל מי שמתעניין, מוזמנים להגיע להשתתף. אנחנו מצפים שהגעה למפגשים תהייה קבועה, ושמי שייבחר להשתתף בפעילות יתמיד בהגעתו לאורך כל המפגשים.

4. במפגש ההורים שהיה, הייתה נוכחות די מכובדת, ותודה ראשית לכל מי שהגיע/ה ובחר/ה להיות מעורב/ת. במהלך המפגש נבחרה ואושרה נציגות ההורים לוועד ההורים הבית-ספרי, והשנה הן