הודעות‏ > ‏

חוזרים לשגרה אחרי החגים

נשלח 18 באוק׳ 2017, 19:07 על ידי neta Silberg
אחרי החגים יתחדש הכל,
 

יתחדשו וישובו ימי החול, 
האוויר, העפר, המטר והאש, 
גם אתה, גם אתה תתחדש. 

בגנך פורחים לפתע, 
בערבוביה גמורה, 
עץ החלומות ועץ הדעת, טוב ורע, 
הסתכל על כליך, 
שהשארת בחצר, 
הפטיש, הסולם, המעדר. 

אחרי החגים... 

במסע שלא נגמר, 
בין שדות הצל ושדות האור, 
יש נתיב שלא עברת, 
ושתעבור... 

(מילים ולחן: נעמי שמר)

 

חגי תשרי הסתיימו להם ואיתם מסתיימות גם החופשות הראשונות של שנת הלימודים. 

"אחרי החגים יתחדש הכל"-  אומר השיר, ואכן תקופת חגי תשרי יוצרת תחושה ממשית של "זמן מעבר" המוביל לשינוי ולהתחדשות, אף על פי שאנו נכנסים יחדיו אל התקופה שבה אמורה להתחיל להתקיים "השיגרה" ללא חגים. אצלנו אין רגע דל והשיגרה ,כתמיד, תהייה ודאי מאופיינת גם ביוזמות וימים מיוחדים ופעילויות ייחודיות, וגם בטיולים שננסה להוציא אל הפועל רגע לפני בואו של החורף, ויהיו כנראה גם טורנירים והפתעות ועשייה מרובה ויצירתית, והיד עוד נטויה...


אז רגע לפני שמתחילים שוב, הנה כמה הודעות, בקשות ועדכונים -

1. מצורפת חוברת מידע מעיריית חדרה, שמסבירה ומתארת את העשייה והפעילות החינוכית שהייתה בעירנו בשנת הלימודים שחלפה. אתם מוזמנים ומוזמנות לעיין בה. ניתן לפתוח אותה גם אינטרנטית בלחיצה על הקישור הבא.

 

2. פתיחת שנה בספרייה הקהילתית – אנחנו מתרגשים עם הפתיחה המחודשת של הספרייה הקהילתית, בארבעת ימות השבוע א'-ד', בשעות אחה"צ והערב (16:00-20:00), בתוך גבעול. השנה אנו נערכים בכוחות מחודשים, עם נשות צוות חדשות שיובילו את העשייה והפעילות של הספרייה הקהילתית, בעזרת מימון ושיתוף פעולה מלא של מתנ"ס גבעת אולגה. כולם וכולן כמובן מוזמנות ומוזמנים להשתתף בפעילויות, ואף לבוא להתנדב ולהפעיל. יוזמות לעשייה במסגרת זו תתקבלנה בברכה. אנחנו מבקשים להודות לכל העוסקות והעוסקים במלאכה של הפעלת הספרייה הקהילתית, וזו גם ההזדמנות להביע תודה גדולה מכל הלב לאנסטסיה היקרה, שסיימה את תפקידה כמנהלת הספרייה הקהילתית של גבעול. אנו מאחלים לה הצלחה רבה בהמשך דרכה ופועלה.

 

3. סדנא חווייתית ללמידת מבוגרים מהו חינוך דמוקרטי – כפי שחשפנו בכנס ההורים הבית ספרי שהיה בסוף החודש שעבר, אנחנו נקיים סדנה חווייתית למבוגרים ללמידה "מה זה חינוך ובית-ספר דמוקרטי?".

הסדנה תתקיים אחת לחודש ביום ה' האחרון של כל חודש, בין השעות 19:30-21:00 בגבעול, והיא תועבר ע"י רשף וטל.

בין הנושאים שהסדנא תעסוק בהן, ניתן יהיה למצוא גם את הסוגיות הבאות: חופש וגבולות בחינוך הדמוקרטי, לקיחת אחריות ומעורבות, מקומם של ההורים בחינוך הדמוקרטי, האם בתי הספר הדמוקרטים הם תנועה – רשת – או משהו אחר? למי מתאים בית ספר דמוקרטי ולמי לא? ועוד... המפגש הראשון יהיה ביום ה' ה-26.10. כל הורי גבעול, חברי צוות וותיקים וחדשים, וכל מי שמתעניין, מוזמנים להגיע להשתתף. אנחנו מצפים שהגעה למפגשים תהייה קבועה, ושמי שייבחר להשתתף בפעילות יתמיד בהגעתו לאורך כל המפגשים. 

 

4. במפגש ההורים שהיה, הייתה נוכחות די מכובדת, ותודה ראשית לכל מי שהגיע/ה ובחר/ה להיות מעורב/ת. במהלך המפגש נבחרה ואושרה נציגות ההורים לוועד ההורים הבית-ספרי, והשנה הן 9 חברות וחבר וועד יקרים: עמית אירם, תמי אהרוני, קרין רוך, יפעת סלומון, אורית בן נעים, יפעת שליי, מיכל פינק, שגי שקל ואסנת בן צבי. תודה לכם!

לצידם התנדבו, נבחרו ואושרו נציגי ההורים לוועדת תקציב ולוועדת מורים. בוועדת תקציב ייצגו את ההורים: ניר צפדיה ותמר נוטע. בוועדת מורים יפעלו: נועה רוזנשטיין, שלומית לביא והדס מרחבי עוז. גם לכם אנחנו מודים.

אנחנו שמחים מאוד על ההירתמות של כולם/ן, ואנחנו מצפים בהחלט לשיתוף הפעולה איתכם/ן.

 

5. שימו לב - מייזם המטבח החינוכי – יוצא לדרך פעם נוספת!

נחנכי ונחנכות התיכון, בהובלתם של מספר נחנכי ונחנכות יב' וצוות חונכות התיכון, יתחילו להפעיל מיום א' הבא, ה-22.10, מייזם של בישול והכנת ארוחות צהריים חמות, לכלל חברי קהילת גבעול, במחירים סבירים לכל דורש. מכירת המזון שיבשלו נחנכי התיכון תתקיים בימים א', ג'-ה', בהפסקת הצהריים ב-13:20.

המייזם הוא בעיקרו פעילות התנסותית-למידתית של נחנכי התיכון. יחד עם זאת, השאיפה היא לתת מענה לשני צרכים שמשתלבים עם העשייה המלמדת. ראשית, ישנו ניסיון אמיתי של נחנכי התיכון, להצליח לתת מענה, בנוסף לכל האפשרויות האחרות שקיימות, לצורך של רבים מבאי בית החינוך, לארוחת צהרים חמה טרייה ומזינה בשעת הצהריים. שנית, נחנכי התיכון שואפים לייצר משאב תקציבי נוסף, עבור פעילות סיום השנה של תיכון גבעול.

לשם קיום המייזם, אנחנו זקוקים לסיוע של מתנדבים. נחנכי ונחנכות התיכון גיבשו לעצמם צוותי בישול, צוותי מכירה, וצוותי ניקיון וסידור כל האמצעים שישמשו אותם להפעלת המייזם. הצוות החינוכי מלווה אותם, בהכנת התפריטים, בהזמנת המצרכים, בקביעת המחירים, ובהתארגנות הלוגיסטית של ציוד, אמצעים וצוותי עבודה. אנחנו זקוקים להורים / סבים-סבתות, שיוכלו להתנדב להשגחה של מבוגר על קבוצת המבשלים בכל אחד מימי השבוע שבהם תתקיים פעולת הבישול. ההשגחה מתקיימת בימים א', ג'-ה', בין 11:00 ל-13:15. בזמן זה, הצוות החינוכי מצוי בשיעורים ולכן אנחנו זקוקים למעורבותכם/ן. אנחנו מחפשים מבוגרים שיוכלו להיות נוכחים, כך שיוכלו לשים לב שהכל מתנהל כשורה ובאופן בטוח, ובעיקר יוכלו להיות כתובת מבוגרת מיידית עבור הנחנכים והנחנכות בזמן הכנת הארוחה. נשמח לכל סוג של היקף התנדבות, בין אם מדובר ביום קבוע פעם בשבוע, או אחת לשבועיים, או אפילו מישהו או מישהי שיהיו מוכנים להיות כאלו שנפנה אליהם בנוגע להתנדבות חד-פעמית, באותן פעמים שמישהו חולה או שקורה משהו אחר בלתי צפוי ואנחנו זקוקים לגיבוי.

אנא מכם/ן – קחו בחשבון שהמייזם בעצם משרת כמעט את כל באי בית החינוך. עזרתכם נדרשת. באם אתם/ן מוכנים להתגייס לטובת העניין, פנו באופן אישי בבקשה במייל לנאוה רכזת התיכון navat@givol.org

 

6. ובהקשר לאותו המיזם, להתגייסות ולנתינה, אז אנחנו רוצים לנצל במה זו, כדי להביע תודה מיוחדת וגדולה לדניאלה אזולאי, אמא של שמעון מתלתון ד-ו, על תרומת מקרר, לטובת המטבח של גבעול. בעזרת המקרר נוכל לקדם את מגוון הפעילויות שאנחנו עושים במטבח עם ולמען הילדים, ביניהם גם המטבח החינוכי שצויין לעיל, אך גם שיעורים שכוללים בישול ואפייה מסוגים שונים. תודה, תודה, תודה 😃

 

7. והנה הוא מגיע שוב - אירוע פתיחת השנה המסורתי של כלל בתי הספר הדמוקרטים בישראל!!!

פסטיבל "שיח מדברי" – אירוע פתיחת השנה

ממשיכים במסורת של בתי הספר הדמוקרטים, זו כבר השנה השלישית, וגם השנה יערך הפסטיבל המהנה ב"חאן השיירות", שליד שדה בוקר. מדובר ב-48 שעות של כייף, שלווה, סדנאות ופעילויות, טיולים, משחקים, גיטרות, מדורה וכל מה שכולם אוהבים באירועים שכאלו...

מתי? ב-26-28 באוקטובר. מחמישי בערב ועד למוצ"ש. פרטים לגבי הרישום, העלויות, מגוון אפשרויות הלינה וכו', ניתן לראות בהזמנה המצורפת, ובקובץ המצורף עם המידע המלא. כולם/ן מוזמנים ומוזמנות להיות חלק מההווי וההתרחשות של קהילת בתי הספר הדמוקרטים.

 

 8. ולהלן קול קורא משירה רכזת מתמטיקה, לגיוס מתנדבים שיכולים לסייע בלימודי המתמטיקה –  

אנו מחפשים אנשים מקהילת גבעול המורחבת, לעזרה ותמיכה בשיעורי מתמטיקה לבגרות בכיתות י'-י"א ברמת 3 יחידות. הקבוצות שלנו מורכבות ממגוון רמות של לומדים, ולכן חלק מהתלמידים זקוקים לעזרה פרטנית על מנת להשלים פערים, להתקדם ולעמוד ביעדים לקראת בחינת הבגרות.

השיעורים מתקיימים בימים ובשעות הבאים :

כיתה י'

יום א' 12:30 עד 14:45

יום ג' 8:15- 9:30

יום ה' 8:15-9:30

כיתה י"א

יום ב' 8:15 -9:30

יום ג' 12:30-13:20.

יום א' 15:30

אם אתם פנויים, יכולים ומוכנים להתנדב, אנחנו מודים מראש, ונשמח שתפנו אלינו.

אנא פנו ישירות לשירה אליגון: 052-5515102 , shiraal@givol.org

 

9. ולסיום, נעדכן שבמהלך חופשת החג, הודות למאמצים של עיריית חדרה, התחילו סוף סוף בביצוע של עבודות הקירוי של מגרש הספורט (ראו תמונות מצורפות), ואנו מקווים מאוד שהן תסתיימנה בהקדם. בנוסף, בקרוב מאוד תצאנה לדרך גם פעולות ההנגשה של המבנים בבית החינוך, אך כמובן שמדובר בתהליך מדורג, רב-שלבי, שייקח זמן עד שיגיע לכדי השלמה ומיצוי.

 

המשך שנת לימודים מוצלחת לכולנו,

ורד ורשף
Comments