הודעות‏ > ‏

עדכון שבועי 3.3

נשלח 5 במרץ 2017, 6:52 על ידי neta Silberg
קהילה יקרה שלנו,
ראשית
​ ​
- שבוע טוב! 
​ואם כבר שבוע טוב - אז שבוע פורים​!!!
הכל בסימן חגיגות, ותחפושות, ובעיקר ביום ד', ה-8.3, יום חגיגת הפורים המסורתית.
אנא שימו לב - יום הלימודים קצר ביום ד', והלימודים יהיו רק עד 12:00! 
נא היערכו בהתאם.
הנחיות לגבי פעילויות בתלתונים תשלחנה ע"י החונכים והרכזות.

שנית
​ ​
- המון תודה לכל מי שעש
​ו​
השבוע: השבוע שהיה היה גדוש באירועים ועשייה
​ (ראו את מצגת התמונות)​
, ואנו חשים הוקרת תודה גדולה לכולכם
​/ן​
על שהסעתן, השפעתן, התנדבתן, התרעתן, בישלתן, לימדתן, נפגשתן, התווכחתן (!), הרגשתן, הגנתן, צבעתן, סידרתן, טילפנתן, כתבתן, ארגנתן, הקשבתן, ועזרתן,
​ו​
באופן כללי,
​השתדלתן ​
להיטיב עם העולם בכלל, ועם קהילת גבעול בפרט. 
המילים הנ"ל מכוונות כמובן גם לגברים שביניכם, אבל מנוסח בלשון נקבה לכבוד יום המשפחה, שהיה פעם יום האם :-) 

שלישית
​ ​
- חשוב חשוב חשוב
​- ​
לא
​לשכוח!​
 
השבוע יתקיים ​
ערב המוסיקה
​של גבעול!
​זה יהיה 
ביום חמישי
​ הקרוב, ה-9.3, בשעה 19:00​
​ב-18:30 התכנסות.​
​לקראת סוף האירוע, בערך ב-20:15, תתחיל מסיבת ריקודים לכבוד פורים, בעזרתם האדיבה של תלמידי שיעור ה-DJ, ובהפקת צוות ההגברה והתאורה של גבעול​!!!!!
במצגת
​השבועית ישנן גם ​
מספר תמונות מן החזרות.
אנו גאים מאד בילדיי ומורי מרכז המוסיקה, ויודעים כי הערב
​שמתוכנן ​
צפוי להיות מקסים ומרגש. אנא היו עמנו
​ ב​
הזדמנות
​ה​
​המקסימה 
לחג
​יגה של תחום חוזק ועניין של לא מעט מילדי גבעול​

רביעית
​ ​
- הודעה בדבר הסגנות בגבעול, ובהקשר של הצעת האסיפה מלפני מספר שבועות לגבי מינוי סגנית למנהלי גבעול
​:​
 
​​
לאחר שקיבלנו אישור ממשרד החינו
​ך,​
אנו גאים ושמחים להודיע לכם כאן, כי עפרה דולינסקי, חונכת בחטיבת הביניים ורכזת ועדת מערכת, עברה את המכרז והחלה את תפקידה כסגנית המנהלים. 
​המון ​
ב
​ה​
צלחה
​לך ​
עפרה אהובה! גאים בך ושמחים מאד על השותפות שלנו!!
​!​
 

​חמישית - אנחנו גאים לשתף, שיוזמה חינוכית מיוחדת, אשר יתכן מאוד שהיא אפילו ייחודית בקנה מידה עולמי, ממש יוצאת לדרכה בשבועות  האחרונים, אך למען האמת זה לא מפתיע שדברים כאלו קורים דווקא כאן בגבעול...
אנחנו בעיצומו של תהליך פיתוח אפליקציה חדשה, שתפקידה יהיה לתמוך, לתעד, וללוות את תהליכי החונכות האישית.
האפליקציה היא רעיון שאנחנו, שני המנהלים, מנסים ושואפים לקדם כבר מתחילת חופשת הקיץ, והייחודיות שלה בעינינו, זה שהיא יכולה להיות מותאמת גם לכל סוג של תהליך למידה ואימון אישיים.​
אנחנו רוצים לספר לכם שאנחנו מודים מעומק הלב, ומביעים הערכה רבה, לשני הורים שעוזרים לנו נכון לעכשיו בהתנדבות ובמקצועיות רבה, ומקדמים במרץ את התהליך של כתיבת האיפיון, והפיתוח הטכני של הרעיון.
חשוב לציין - הפיתוח של האפליקציה הזו, נתמך כרגע בעלויות ההקמה הבסיסיות שלו ע"י העמותה של גבעול, וזאת לאחר שאושר לכך תקציב בוועדת תקציב. במידה ובעתיד ניתן יהיה להפיץ ואולי אף למכור את האפליקציה, מוגדר שתהייה שותפות בין העמותה לשני ההורים שמפתחים.
​בהתרגשות רבה אנחנו רוצים גם לעדכן, שאנחנו שואפים להציג הדגמה ראשונית של האפליקציה כבר בסוף החודש, בכנס חדרה ליזמות חינוכית!!!! (מייד פרטים נוספים על הכנס). 

שישית - IDEC 2017 בישראל, וכנס חדרה ליזמות חינוכית...
אז שוב פעם אנחנו רוצים להזכיר, לעודד ולהציע - להיות חלק מהאירוע הבין לאומי המיוחד הזה, שמהווה הזדמנות ייחודית שלא ניתן יהיה לחזור עליה, וכל זה קורה כאן, בישראל, ואפילו בחדרה.
ראו קובץ מצורף, אבל בגדול - אנחנו ממש מציעים לכולם/ן, לשקול השתתפות הן ביום המיוחד של כנס החינוך הדמוקרטי הבי"ל בדמוקרטי השני בחדרה, בברנדייס, שיהיה בבוקר של יום ה', ה-30.3, מ-10:00 עד 15:00. ההשתתפות מותנית ברישום מראש! יש להירשם אצל החונכים ורכזות התלתונים עד יום ה'!!!
בנוסף - בפארק החדש, בשכונת הפארק החדשה, שייפתח במיוחד לטובת האירוע - באותו היום עצמו, ה-30.3, החל מ-16:00 ועד 22:00, יתקיים אירוע מיוחד נוסף - כנס חדרה ליזמות חינוכית!!! כל בתי הספר בעיר, וגם נוספים מכל מיני מקומות שונים באים בארץ, יגיעו לחדרה ויציגו בפארק, את החדשנות והיזמות החינוכית שמיוחדת להם, ואנחנו כמובן נהייה שם גם, ונציג ממיטב הדברים המיוחדים שאנחנו עושים (נגרות, כלבנות, צורפות, קרקס, ועוד), ונשמח אם כמה שיותר מחברי הקהילה שלנו, יבואו וישתתפו בחגיגה שמחזקת את החינוך הדמוקרטי בחדרה ובכל הארץ. ב-19:00 יתחיל בפארק מפגש מיוחד עם גדולי חינוך מהארץ ומהעולם כגון: יעקב הכט, שי פירון, קן רובינסון, סוגטה מיטרה ועוד...​ לחלק הזה צריך להירשם מראש, ואפשר עשות זאת בעזרת לחיצהכאן .

שביעית וכמעט אחרונה - רישום לשנה הבאה, ומצב ההתרחבות של גבעול, כן או לא...
אז כפי שניתן לראות במצגת התמונות, צוות ההרחבה של גבעול, ממשיך להיפגש, ואף מתכונן לקראת גיבוש הצעות בנושא שתוחלטנה באסיפה שעל מועדה נודיע בהמשך.
בינתיים נעדכן שלפני שבוע הסתיים תהליך הרישום העירוני לגילאי הגן עד כיתה ו', ובשבוע הבא יתחיל תהליך השיבוץ שמקיימת העירייה לפי קריטריונים והגדרות שנקבעו מראש. (תשובות סופיות תתקבלנה בעוד מספר שבועות). לגילאי העל-יסודי תהייה תקופת רישום נוספת, ונעדכן גם לגביה בהמשך.
חשוב לנו לציין ולהדגיש, שחשוב לנו מאוד לשמור על שקיפות ככל שניתן, בכל הקשור לנושא הרישום והשיבוץ, והעובדה היא שמי שקובע ומבצע את ההחלטות בכל הנודע לעניינים אלו, על-פי חוק, אלו הם הרשות המקומית ומשרד החינוך. 
המצב הוא כזה, שהביקוש לגבעול לקראת שנת הלימודים הבאה, תשע"ח, שובר שיאים כרגע. 
בגילאי הגן והיסודי, על כ-25 מקומות פנויים (במידה וכל מי שלומד כיום בגבעול, אכן ימשיך), ישנו רישום של כ-220 מתעניינים.
במצב כזה במרבית הגילאים, ייכנסו רק אלו שגרים בגבעת אולגה הוותיקה, ואולי גם מספר מצומצם ביותר של אחים או אחיות מהשכונות החדשות במערב חדרה.
המצב הינו לא פשוט, שלא לומר מורכב, עבור משפחות רבות. 
אנו סבורים, שאחד הפתרונות הסבירים והחשובים שניתן ורצוי לקדם, אלו הקמתם של עוד ועוד בתי ספר ייחודיים ואלטרנטיביים באזורנו, כדוגמת זה שמקדם יוגב בעמק חפר, וכדוגמת יוזמות אחרות נוספות שמתעוררות בסביבה הקרובה והרחוקה של גבעול. נשמח לסייע ולעזור ככל שנוכל, לכל יוזמה וקבוצה שתרצה לקדם הקמה של בית ספר חדש.
בקרוב מאוד, נפנה אליכם, ונבקש שתגישו לנו אישור המשך לימודים בגבעול של ילדיכם. אנא שימו לב, וענו לבקשתנו. חידוש הרישום הינו הכרחי, כדי שנוכל לוודא שנשמר מקום לשנה הבאה לילדיכם, במקום לפנות מקום לנרשמים חדשים נוספים.

נעדכן גם, שעיריית חדרה כבר מבינה גם היא את הקושי והמורכבות, ולתפיסתה, כפי שכבר הוגדר בעבר בהחלטות אסיפה, הכיוון של גבעול הוא לנסות למצוא דרך לגדול ולהתרחב. היות וכך, בוחנים בעירייה את האפשרות לבנות עוד מבנים בשטח של גבעול, שיוכלו לאכלס מספר גדול יותר של תלמידים. כמובן שהיישום של רעיונות אלו איננו מיידי, ומימוש של בנייה שכזו תיקח לפחות שנה אם לא יותר, היה ואכן יהיה לכך אישור.

שמינית ואחרונה - גבעול מחפש אנשי צוות חדשים...
יש לנו אנשי ונשות צוות שהחליטו לסיים את עבודתם בשנה הבאה בגבעול, ולהמשיך הלאה לתפקידים ומקומות אחרים (בהזדמנות זו, אנחנו רוצים להביע את הערכתנו ותודתנו ליוגב, שהודיע על פרישתו ואי חזרתו משנת השבתון, ומוקירים את עשייתו הרבה, ומחוייבתו הבלתי מתפשרת למען גבעול, במשך למעלה מעשר שנים! תודה יוגב.).
ישנם גם אנשי ונשות צוות שמבקשים וזכאים לצאת לשנת שבתון בשנת הלימודים הבאה.
בקיצור - אנחנו מחפשים, מנהל או מנהלת שותף/ה, ואנשי ונשות צוות איכותיים, בעלי יכולות, כישורים ובעיקר תחומי עניין וידע מגוונים.
אם אתם/ן מכירים מישהי או מישהו שעשויים להיות רלוונטי, זה הזמן לומר להם להעביר לנו קורות חיים. 
ראו בבקשה שתי מודעות מצורפות, שניתן להעביר ולהפיץ הלאה.

זה הכל להפעם.
שוב תודה לכולם/ן, ושיהיה שבוע מלא חיוכים, הצלחות וחגיגות. 
​חג שמח - רשף ולאה.​
Comments