הודעות‏ > ‏

עדכון שבועי 18.11.17

נשלח 18 בנוב׳ 2017, 19:20 על ידי neta Silberg   [ עודכן 18 בנוב׳ 2017, 19:26 ]
הורים ונחנכים יקרים,

ביום ב' יצא לדרכו המסע של 
טיול "שביל הגולן", עם 31 מטיילים ומטיילות מגבעול בגילאי ח'-יב', ביחד עם 15 טיילות וטיילים נוספים מביה"ס הדמוקרטי "לב השרון" שבאבן יהודה, שאנו נמצאים עימם בשיתוף פעולה מזה קרוב ל-8 שנים, בטיולים ומסעות משותפים.
המסע החל בצורה מוצלחת, עם אווירה מדהימה של אחריות והשקעה, התמודדות עם אתגרים וקושי, כמו גם היכרות ולמידה של אנשים השונים זה מזה, תוך היכרות עם מגוון נופי הטבע והגיאוגרפיה של חלק צפוני ייחודי זה של ארצנו.
המסע החל ביום שני ממרגלות החרמון, וימשיך ויסתיים ביום ב' הקרוב באזור היישוב מבוא-חמה בחלק הדרומי של הרמה.
תודה לכל אנשי ונשות הצוות שנרתמו לטובת העניין, להורים שהתאמצו והשקיעו, וגם למתנדבים והמתנדבות שסייעו בעניינים לוגיסטיים כאלו ואחרים, וביניהם בראש ובראשונה לאלי ועפרה זמיר מקיבוץ מעברות, שהצטרפו ונהגו במשך חמישה ימים את הטנדר והעגלה של הציוד והאספקה.
את החוויות והרגעים החביבים ניתן לראות במעט במצגת המצורפת. נאחל המשך הצלחה והנאה לאלו שעוד ממשיכים לצעוד ביומיים הקרובים.

השבוע חגגנו בבית החינוך את חג הסיגד המסמל את חידוש הברית של יהודי אתיופיה עם עמם ותורתם. ננו שלנו ויוסי, המורה לחינוך גופני, העבירו שיעור מורשת על אופי החיים באתיופיה כשהן לבושות בבגדים המסורתיים. הילדים והצוות היו מרותקים לשמע ההסברים, רקדו, טעמו את מטעמי אתיופיה ונהנו מאוד. 
בנוסף, למדו הילדים על חג הסיגד ועל תרבות יהדות אתיופיה גם בשיעורי מוסיקה עם המורה, ניל פסח. הילדים ניגנו בעצמם במסנקו ובקראר וניסו לשיר גם תוך כדי כמו אזמרים אמיתיים.    

תודה לניל על הארגון וההפקה, וליוסי המורה לספורט, ולננו ששיתפו והשתתפו.
שמחנו לחגוג, ללמוד, להכיר, לטעום ולהתרגש.                                                                                                                                                             
למידה והנאה ביער- ביום שני יצאו תלמידי תלתון ד-ו ליער כחלק משגרת תכנית הלימודים ביום זה. השבוע השמחה היתה כפולה כאשר נפגשו שם עם תלתון א-ג שהגיע אף הוא ליום של למידה, הנאה ויצירה. בנוסף לחניכי היסודי יצאו לפעילות חוץ גם ילדי הגן ונהנו אף הם מהאויר הצח והחברותא .

השבוע, יגיע לפעילות ביער של תלתון ד-ו מדריך להכנת דברים מהאדמה. יש למה לצפות:-)

ביום שלישי האחרון התכנסו יחדיו כ- 50 הורים, ילדים ונשות צוות לשיח פדגוגי, הכולל הסבר על התפיסה החינוכית בבית החינוך ודיאלוג מפרה בשולחנות עגולים בנושא יתרונות וחסרונות הטלפונים הניידים במהלך יום הלימודים. אנו מודים מאוד לכל ההורים שהגיעו ולקחו חלק בחשיבה משותפת, היועצות והיו שותפים לתהליך קבלת החלטות. נמשיך ונקיים חשיבה בשני נושאים חשובים אלה.

כאמור, פעילויות רבות ומיוחדות מתקיימות בשיעורים. נספר לכם על שיעור מדעים בנושא ״שברים וקיבועים״ שלימד השבוע החונך, אייל טפרברג, בו למדו ילדי תלתון ד-ו על פגיעה ברקמות קשות (שברים) והטיפול בהן, דרך הסרטון והסיפור על השקנאי ששבר את הרגל והמקור לצב המים צ'ומפי ששבר את הסנפיר הקדמי והינשוף שנפצע מנפילת פגז בצפון ושבר את המקור. הילדים למדו לקרוא צילומי רנטגן , לזהות שברים וללמוד לטפל בהם בעזרת קיבוע וחבישה. זאת למידה משמעותית וחווייתית!!

בסוף השבוע נפגשנו עם נציגות ועד ההורים הנבחרת לפגישה ראשונה השנה. בפגישה עלו נושאים רבים ומגוונים ביניהם גם בטיחות הילדים בקרבת הכניסה לבית החינוך. 
אנו מבקשים מכולם- אנא הקפידו לנסוע לאט, עשו מאמץ ואנא אל תעמדו ו/או תחנו את רכביכם בסמוך למעבר החציה, לא לפניו ולא אחריו, לא בשעות הבוקר, ולא בשעות אחה"צ. זה מסוכן!!!
אנו פועלים במרץ לקידום שיפור התשתיות, והקמת מערך של משמרות זה"ב, כפי שהוחלט באסיפה. אנחנו בעיצומו של תהליך. ובינתיים - חיוני ביותר שיתוף הפעולה מצידכם/ן.

בהזדמנות זאת- אנו מבקשים להודות לועד ההורים ולכל ההורים המתנדבים בועדות השונות בחיי בית החינוך. מעורבותכם ותרומתכם אינה מובנת מאליה- תודה רבה🙏

ואם כבר תודות, אז הנה תודה נוספת - 
תודה לנויה פוליאקוב, אמא של דניאל מתלתון ד-ו, על תרומת מקרר למטבח של גבעול. נשתמש בו באהבה ובשמחה :-)

להודעה זו צירפנו גם הלו"ז של פעילויות חודש נובמבר (כן, קצת באיחור, סליחה), של הספרייה הקהילתית של גבעול.
למי שעדיין לא מכיר ולא יודעת, בסיוע ותמיכה של המתנ"ס, פועלת בתוך גבעול, 4 ימים בשבוע, בימים א'-ד', בין 16:00 ל-20:00, ספרייה קהילתית, שופעת פעילויות ואירועים, והכל לטובת כלל תושבי השכונה והסביבה...
​כולם מוזמנים ומוזמנות לבוא ולהשתתף, וגם להתנדב ולהפעיל.

השבוע יגיעו לנחנכי היסודי מכיתה א-ו חיילים מפיקוד העורף להדרכה והכנה של התמודדות במצבי חירום שונים. ההדרכה תתקיים בשעות הבוקר במקביל לשיעורים השונים, ילדים שרוצים להיות בהדרכה, מוזמנים, אם לא הם נשארים בשיעורים שלהם. 


ולסיום אנו מבקשים להסב תשומת ליבכם... 

לצערנו, עלינו להודיעכם, שנכון לעת עתה, לא ניתן להמשיך את המייזם של המטבח החינוכי, שאותו לקחו על עצמם נחנכי ונחנכות התיכון לקיים.
​​
עד להודעה חדשה לא יבושלו ויוגשו ארוחות צהריים ע"י נחנכי ונחנכות התיכון, וכולם/ן מתבקשים לדאוג לשלוח את ילדיהם עם מזון שיספיק להם לכלל שעות היום.
במידה ויחולו שינויים בקיום המייזם, נמשיך ונעדכן.

וועדת אירועים, וצוות המוסיקה של גבעול, כבר מתכננים​ את אירועי המוזיקה, אז כנראה שחג החנוכה אוטו-טו-טו כבר מגיע.

אנחנו מאחלים לכולנו שבוע מרתק של למידה והנאות.

רשף וורד
Comments