הודעות‏ > ‏

2.2.18

נשלח 4 בפבר׳ 2018, 10:55 על ידי neta Silberg   [ עודכן 4 בפבר׳ 2018, 10:56 ]
"הדרך שבחרתי, ושבחרתי לי למטרתי, איננה הקצרה ביותר וגם לא הנוחה ביותר, ברם, היא הטובה ביותר בשבילי, משום שהיא שלי, משום שהיא משל עצמי."                      

                              יאנוש קורצ'אק






הורים, חונכים/ות, נחנכים/ות וצוות יקר,

הזמן חלף לו ביעף ואנחנו כבר מסכמים מחצית ראשונה של השנה.

החונכים, המלווים את הנחנכים לכל אורך הדרך במסעם האישי, מבקשים עבור כל נחנך ונחנכת לתת ולהעשיר, להקשיב ולקדם , להרגיש ובעיקר לאהוב אותם ואותן. העשייה החינוכית בבית החינוך שלנו מתבצעת על ברכי הערכים של אהבת האדם, צמיחה, אחריות, רב תרבותיות, סקרנות, בחירה, ביטוי עצמי ועוד. 

ערכים אלה באים לידי ביטוי גם בפולדרים החדשים שיקבלו הנחנכים ובתוכם תעודת הערכה דיאלוגית מצמיחה. 

זאת ההזדמנות להודות לאיילת כץ, אמא של עלמא ושיאון ולסמדר גורן, רכזת א-ג, על החשיבה המשותפת והסיוע בעיצוב הפולדר המקסים! תודה רבה🙏

תמונה מוטבעת 2תמונה מוטבעת 1


קבלת תעודת הערכה דיאלוגית היא אבן דרך חשובה במסע של הנחנכים בבית החינוך, בה כל אחד ואחת שואל את עצמו מה נעשה עד כה ומה היעדים שלי להמשך הדרך. 


ביום שני תפגשו יחד- הורים, חונכים ונחנכים, למפגש המשקף  תהליך לימודי ערכי וחברתי שעברו ילדכם במהלך המחצית הראשונה.  

תפנו לרגע מבט לאחור יחד עימם לשאול  "מה חצו עד כה? האם הספיקו ומיצו את כל אשר רצו? זהו זמן נפלא לשוחח עימם על חזקותיהם ועל היעדים אותם הם מציבים להמשך המסע במהלך המחצית הבאה. לבדוק ממה הם מרוצים ולקבוע במה הם מעוניינים להשקיע כדי לשפר . 


בית החינוך שלנו מתנהל בשגרה כבית חם לילדים, בו הצוות קשוב לצרכיהם  הרגשיים, חברתיים, שכליים, מכיל ומחנך אותם לקבלת שונות ולניהול קונפליקטים בצורה חכמה, מכבדת ומצמיחה. זאת ההזדמנות להודות לכם, ההורים, על שיתוף הפעולה האמון והחשיבה המשותפת לאורך המחצית.


שבחו את ילדכם על הדרך שהם עושים, על המאמצים בהשגת היעדים, על ההשתדלות והנכונות ועל ההישגים הקטנים- כגדולים בכל התחומים.  חשוב להעניק להם תחושת ביטחון להמשך עשייה, שיפור וצמיחה והכי חשוב- חיבוק והמון אהבה💜



זאת ההזדמנות לעצירת ביניים על מנת להודות לכל הצוות המקצועי והמקסים שלנו: רכזי התלתונים, המורים, הצוות הפרא רפואי, היועצות, המשלבות, בנות ובני השירות וצוות המנהלה, על היותכם שותפים נאמנים לחשיבה ולעשייה היומיומית. נכונותכם להתחדש ולהירתם למשימות חשובות רבות ראויה להערכה רבה. 

תודה מיוחדת גם לועד ההורים, לועד העמותה ולהורים השותפים בועדות השונות וביום הלמידה שלנו, על חשיבה משותפת, עידוד וההיענות לסייע בתחומים שונים.

ואחרונים חביבים אתם נחנכים ונחנכות יקרים ויקרות, אנו מעריכים אתכם ואתכן על המאמצים שאתם משקיעים/ות גם באזורי החולש, על השיתוף שלכם/ן והקשר העמוק עם החונכים והחונכות.
נמשיך לטפס מעלה גם במחצית הבאה🙏 

הצעת אסיפה- בשבוע שעבר עלתה לאסיפה הצעה של נעמה שגיא מד-ו ההצעה היא שפעם בחודש במהלך ההפסקה יופיעו ילדים על הבמה בחצר. מי שרוצה ירשם אצל נעמה. במהלך האסיפה נוספו 2 הצעות להצעה:  כשמזג האוויר לא מאפשר אז יופיעו באולם. לנעמה יעזרו ו. ספורט, מי שירצה ורן חונך החצר.

השבוע תעלה לאסיפה הצעה של ו. אסיפה. ההצעה היא: אסיפה בנושא ביטול חוקים שאין להם רלוונטיות בגבעול והן לקוחות מתוך מסמך החלטות אסיפה. בכל פעם ועדת אסיפה תאסוף בין 3- 4 חוקים כאלו והם יובאו לאסיפה על מנת לבטלם.

שימו לב- אסיפת שישי כללית נדחית מה-9.2 ל-16.2.

בתחילת השבוע שעבר נהנו נחנכי וצוות ד- יב מטיול חורף ספונטני לחרמון

תודה לועדת טיולים ותודה מיוחדת לטליה גפני על ארגון הטיול המהנה!

נחנכי ד-ו יצאו השבוע גם לטיול בנחל חדרה מטעם עיריית חדרה, במסגרת הכרות עם היישוב שלי. הילדים התחילו בחפציבה, אתר חברת חשמל, ומשם המשיכו לאורך הנחל עד לים. במסגרת הסיור שמעו הילדים על הנחל, צמחים ובעלי חיים שחיים בו והשילוב של תחנת כוח עם הטבע.


השבוע מתקיים השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת. בתלתונים יקיימו פעילויות הסברה בנושא. 

תזכורות חשובות:

1. ביום שני ניפגש כולנו ליום משולשים, מצפים לכולכם:-)

2. ביום חמישי, 15/2/18, יתקיים יום המשפחה ויום תוצרים בבית החינוך. 

3. ביום ראשון, 18/2/18, תתקיים באולם הספורט של ביה"ס הרצאה מרתקת וחשובה בנושא: "לכודים ברשת", הרצאתו של רן בראון על תרבות המסכים. 




שבוע נפלא, חמים ונעים🌻

ורד ורשף

מנהלי בית החינוך 

Comments