עדכון שבועי 11.11

נשלח 11 בנוב׳ 2017, 22:02 על ידי נטע זילברג

נחנכים והורים יקרים, 

בבית החינוך אנו מזמינים ומעודדים את קהילת ביה"ס ליזמות ומעורבות חברתית. 

השבוע הועלתה לאסיפה יוזמתו של נריה, תלמיד כיתה ד', שביקש לארגן מכירת ארוחות בוקר של תלתון ד-ו לכלל תלמידי בית החינוך למטרת גיוס כספים 

לפעילות​
 סיום 
​השנה ​
של התלתון. הדיון באסיפה היה חשוב ומשמעותי. בסופו של דבר התקבלה ההצעה, 
​עם הסתייגות שניתן יהיה להוציאה אל הפועל רק כאשר יהיה לכך תכנון מפורט יותר, היות ​ש
כולם הסכימו כי יש לגבש
​ אופן ביצוע​
 
​טרם ביצוע הרעיון​

בית החינוך הינו סביבה דינמית ומורכבת בה אנו נמצאים מספר שעות רב ביום ומחנכים את הילדים, ובאופן טבעי, בחיי היום יום, אנו נתקלים גם בקונפליקטים. סכסוכים הנם חלק טבעי מהקיום המשותף שלנו. על כן מיומנויות משא ומתן דיאלוגי הופכות להיות חיוניות וחשובות יותר מתמיד. משא ומתן מוצלח טומן בחובו יכולות גבוהות של תקשורת בין אישית, הבנה וזיהוי צרכים – שלנו ושל האחר,  המושתתים על כבוד הדדי, באופן המאפשר חיזוק מערכות יחסים והעצמת שיתופי פעולה בכל מרחבי החיים. 

חברי ועדת ל"ב לומדים להתמודד עם הקונפליקט באופן נכון, המאפשר לנהל את הסכסוך וליישבו ללא אלימות. חברי הועדה עבדו השבוע באופן אינטנסיבי והתלמידים ערכו גישורים נפלאים ומלמדים המעידים על הבנה, למידה ולקיחת אחריות- יישר כח!!  אנו מאמינים כי כלים מעשיים וחשובים אלה חיוניים עבור תלמידינו. הן עבור התמודדויות עם אתגרים בתקופה זו של חייהם, והן כבוגרים לעתיד. 

אנו פועלים רבות למען יצירת אקלים חינוכי מיטבי בבית החינוך ולא נחים על זרי הדפנה. חשובה לנו מאוד תחושתם של הילדים, לשמוע את קולם ואת דעתיהם על היבטים שונים בחיי ביה"ס.

נספר כי בימים אלה אנו מתכננים כתיבה של "
שאלון אקלים
​"​
 אותו נ
​רצה לה​
עביר בשכבות ג
​'​
-יב
​'​
​ו​
בו יתבקשו ה
​נחנכי​
ם להביע 
​את ​
עמדתם בנושאים שונים כגון: יחסי קרבה ואכפתיות בין מורים לתלמידים, יחסים חיוביים בין תלמידים לחבריהם, התנהגות נאותה של תלמידים, מאמצי ביה"ס לעידוד מוטיבציה וסקרנות בקרב הילדים, תחושת המוגנות שלהם ועוד. כאשר נקבל את תוצאות הסקר נעדכן ונחשוב על תכנית פעולה במקומות שצריך. 
שני סיורים עיקריים יוצאים השבוע :

1. תלמידי תלתון א-ג יוצאים ביום שני לטיול באזור החורשה של עין הים- אנו מאחלים לכם טיול מהנה 🌸🌻🌷

2. תלמידי ח- יב יוצאים ביום שני לטיול בן שמונה ימים בשביל הגולן. אנו מאחלים הצלחה רבה לכל המטיילים וטיול מהנה וחוויתי!!                               תמונה מוטבעת 4
טיול כזה מחייב תכנון לוגיסטי מפורט והיעדרות של אנשי צוות. אנו תקווה ששינויים במערכת בעקבות הטיול יהיו סבירים עד כמה שאפשר 🙏
                                                              
לסיכום אנו מבקשים לחדד ולהדגיש, כי לצד זכויות יש חובות. החובות של
​ ילדיכם​
 מכיל
​ים​
 את ה
אחריות של
​ה​
ם ללמידה בכל התחומים
: הגעה בזמן לבית החינוך בבוקר
​, ​
נוכחות בשיעורים בהם בחר
​ו​
 בצורה סדירה וקבועה, יחס
​ם​
 ל
​תחומי הדעת השונים​
, הקשבה
​ פעילה בשיעור,
 השתתפות באורח פעיל בכל הפעילויות החברתיות של בית החינוך ועוד. 
​אנו ​
נמשיך להקפיד על כבוד האדם באשר הוא אדם, על שוויון בהזדמנויות החינוכיות ועל 
​שיפור ​
ההישגים הלימודיים, 
​והיכולות ​ה
חברתי
​ות​
 ו
​ה​
רגשי
​ות​
 של
​ ילדיכם​
.
​ אנו מקווים ומצפים שתסייעו לנו להעביר את המסר, שגם על הנחנכים והנחנכות חלה המחויבות להשקיע, להתאמץ, להתמיד, ולהירתם לפעולה.​

נשלחה מצגת תמונות המשקפת פעילות ענפה בתלתונים השבוע. 


מאחלים שבוע מוצלח, מהנה ומעשיר 🙂

רשף וורד 

עדכון שבועי 4.11

נשלח 4 בנוב׳ 2017, 22:42 על ידי נטע זילברג

קהילת "גבעול" היקרה,

אסור, שיום הזיכרון יהפוך לעוד יום בשנה... יום הזיכרון לרצח הוא יום בו אנו נדרשים להסתכל בעצמנו, בתוכנו. לחשוב על מה עשינו, ואיך הגענו למקום השפל והנמוך של אותו יום מר ונורא".
(יונתן בן ארצי, נכדו של יצחק רבין ז"ל)


השבוע ערכו עבורנו תלמידי התיכון בהובלת אורן, אופיר, מיי ועפרי ובליווי של מיכל אוסטרובסקי טקס מכובד ומרגש לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל.  

יישר כוח לתיכון, למיכל ולצוות ההגברה בהובלתם של ניל ודורן. 

יום השנה לזכרו של יצחק רבין ז"ל הוא זמן לחשבון נפש והזדמנות לשיח אודות האחריות המוטלת על כל אחד מאתנו לעיצוב דמותה של החברה הישראלית בהווה ולמען הדורות הבאים. אנו כאן, בקהילת "גבעול" , קוראים לסובלנות להידברות, להקשבה ולקבלת דעות כל אדם באשר הוא.  מחלוקות תמיד יהיו, אך נמצא את הדרך להגיע להסכמה בדרכי שלום, תוך הבנה שלכל אחד מאתנו הזכות לחיים, הזכות להבעת דעה והזכות להיות מוגן. דיאלוג המתחיל מהקשבה אמיתית, הוא בסיס לשמירת כבוד האדם. נזכור תמיד שלכל אדם זכות להביע דעתו. פה ננהג בכבוד הדדי ובחברות. פה ניתן דוגמא למדינה כולה כיצד חיים בצוותא וערבים זה לזה, בסבלנות ובסובלנות. בנוסף ערכנו בתלתונים פעילויות שונות לזכרו של יצחק רבין ז"ל , ושוחחנו על פועלו והמסרים החברתיים במפגשי הבוקר. 

ועוד בשיעורים ובתלתונים:
בתלתון ד-ו כבשו זיתים בפעילות יער ותלמידי שכבה ב' מסקו זיתים בחווה החקלאית. אין תחליף לצנצנת זיתים דפוקים שהכינו הילדים במו ידיהם. 

במסגרת שיעורי המדעים והווטרינריה ב "גבעול" שמוביל החונך והמורה למדעים אייל טפרברג, נחשפים הילדים לבעלי חיים שונים ולומדים להכירם הן מהפן הרפואי והן מהפן הזואולוגי. בכניסה לכיתה יש ארון עם דלתות זכוכית , ארון שתמיד פתוח ובו ציוד רפואי , חלוקי רופא , סטטוסקופים ועוד. בכל עת רשאי כל תלמיד ללבוש חלוק לבן , לחבוש כובע רופא , לשים מסיכת פנים ולענוד סטטוסקופ על הצוואר גם כשהנושא הנלמד הוא אחר לחלוטין. השבוע למדו הילדים על הקביה ( שרקן ) במסגרת היכרות עם סדרת המכרסמים והמאפיינים הפיזיולוגים שלה ( דופק ,קצב נשימה ועוד).


מירוץ חדרה על שם ניר זהבי, בהובלתם של מורי החנ"ג, יוסי טפטה ושירן בן תורה. הילדים השתתפו וחזרו עם הישגים מרשימים. אנו גאים בכם מאוד! 

פרויקט ההזנה החל והילדים נהנים מארוחת צהריים חמה. אנו מזכירים להביא קופסאות מהבית כבר מחר בצהריים. תודה לילדי התיכון ולהורים המתנדבים. 

באסיפת הצלצולים האחרונה נבחרו 6 צלצולים לששת השבועות הקרובים (אחד לכל שבוע): 
מסיבה בחיפה
 relax
כל הזמן הזה
הכל לטובה.
זנזיבר
 I dont care

ולסיום, בקשה מיוחדת- מזג האויר הפכפך כמאפיין את עונת הסתיו. השבוע היו ימים גשומים והילדים הקטנים ביסודי לעיתים נרטבים. אנא שלחו עימם בגדים להחלפה ורשמו שמות על הבגדים. 

בברכת שבוע נפלא 🌸

רשף וורד

28.10 עדכון שבועי

נשלח 3 בנוב׳ 2017, 7:20 על ידי נטע זילברג

הקיץ

בא אל קיצו
זו כבר ארצו
של איש הסתיו

הערב
קל וקריר
שב ומזכיר
לנו עכשיו... (אהוד מנור) 


הורים יקרים שלומות, 

סיימנו שבוע רווי פעילויות מהנות, לימודיות ומעצימות בכל התלתונים. 

ילדי תלתון א-ג קיבלו את בואו של הסתיו, למדו את סימני הסתיו, על ציפורים נודדות, שרו, חדו חידות, נהנו וגם יצרו פרצופים מעלי שלכת- התוצאה מדברת בעד עצמה ומשתקפת בקיר הנושא בכניסה לתלתון (מצורפת תמונה במצגת). 

א
​ך ראשית דבר - 
ברכות לנחנכת התיכון, מיה אשכנזי, שהיום השיגה הישג מרשים במיוחד, והגיעה לדרגת סגנית אלופת העולם בגלישה רוח בקטגוריית הגיל שלה!!!
אנחנו גאים בך מיה, וממשיכים לתמוך!
ולעדכונים נוספים -
הועדות בבית החינוך פועלות כבר במלוא המרץ

 ועדת מורים בוחנת בימים אלה מועמד/ת מתאים/ה למשרת "מורה חצר" , רואיינו כבר 3 מועמדים ושניים מהם התנסו בשיעור מקדים. בקרוב נקבל החלטה ונפרסם. 

ועדת אירועים- הפעילה בסוף השבוע הפסקה פעילה שמחה, מהנה וברוכת כישרונות בקרב הילדים שניגנו ושרו וכולנו רקדנו ושמחנו. הילדים הסתובבו גם בין התחנות השונות שהיו, חבטו בפניאטה ססגונית , שיחקו במשחקים השונים ובעיקר היו מחויכים ועליזים. 

ילדים, כמו המבוגרים, מרבים להיתקל בחיי היום יום בקונפליקטים וסכסוכים רבים. לשם כך מתכנסת ועדת ל"ב (של היסודי ושל העל יסודי) אחת לשבוע ודנה בתהליכי הגישור בבית החינוך ובדרכים לליבון בעיות. 
נציגי ועדת ל"ב הגיעו השבוע לאסיפה התלתונית של א-ג על מנת להציג לילדים מהי ועדת ל"ב, כיצד מגשרים בה במטרה להפיג את החששות שקיימים בעיקר אצל התלמידים החדשים שעוד לא כל כך מכירים. תרומת הועדה רבה והילדים למדו שבעיות ניתן ליישב בשיח ודיאלוג. 

ילדי תלתון ד-ו יוצאים בימי שני ליום חוויה ולמידה חוץ בית ספרי ביער. שם לומדים, משחקים בחברת הילדים, יוצרים קשרים, מבשלים ונהנים.

ילדים מלמדים ילדים- בנות כיתה ו' , פז גבע, ונועה ששון, מעבירות שיעור התעמלות קרקע לילדי תלתון א-ג בכל יום חמישי. בנוסף, שירה מכיתה ד' מעבירה שיעור בנושא חיות בכל יום רביעי. עליהם לגלות אחריות, לגבי תכנון הפעילות בשיעור, הכנת הנושא והחומרים הנלווים, ארגון הזמן ופיתוח מיומנות תקשורת והבעה, תוך הפעלת מנהיגות וסובלנות. הילדים הצעירים כמו גם הבוגרים, נתרמים מכך מאוד ונהנים. 

ילדי חט"ב גם כן יצאו השבוע ליער לפעילות ODT חוויתית, מאתגרת ומהנה התורמת לפיתוח יכולות קבוצתיות הכוללות ניהול משימות כצוות, קבלת החלטות בקבוצה ועוד. לשם כך ירו בחץ וקשת, הכינו פיתות על הטאבון ופעלו במשימות שונות ומאתגרות. התגובות היו נלהבות. 

בתיכון- נפתח קורס יזמות עסקית ופיננסים העוסק בניהול עסקי ושיווק לתלמידי כיתה י' שבפרויקט "התחל"ה" ותלמידי י"א.   הוחלט שהנגריה והמטבח החינוכי בגבעול ישמשו כ- case study לשם כך. את הקורס מעבירים בהתנדבות יוסי ולימור, הורים בקהילת גבעול- תודה רבה🙏

ביום חמישי
​ה​
תקיים מפגש למידה ראשון בסדנת הלמידה למבוגרים - בנושא "מהו חינוך דמוקרטי". נושא הלמידה הראשון עסק ב"למידה משמעותית" וזיהוי אזורי החוזק והצמיחה בקרב הילדים ותרומתם להתפתחותם. תודה להורים שהגיעו ולקחו חלק פעיל בסדנה. 
​המשך המפגשים יהיה לפי התכנון - ביום ה' האחרון של כל חודש. המפגש הבא יהיה ב-​30.11, בשעה 20:00!

פרויקט המטבח החינוכי
​ וארוחות הצהריים ​
- באסיפה האחרונה דנו בהצעה שהועלתה מנחנכי ונחנכות התיכון שמובילים את המיזם, לעבור
 לשימוש בכלים רב-פעמיים, לשמירה על איכות הסביבה. 
כולם יתבקשו להביא כלים מהבית במידה וירצו לרכוש אוכל שמבושל ע"י נחנכי התיכון. מי שלא ירצה להביא כלים מהבית, יוכל לרכוש קופסאות מזון רב פעמיות בעלות נוספת מעבר לעלות האוכל, ובאחריותו האישית להחזירן לתיק הביתה, ולשטוף אותן בבית. לפי הצעה זו  
​​
לא יסופקו יותר כלים חד-פעמיים.
​​
נחנכי התיכון ייקחו אחריות על איסוף וניקיון של קופסאות / כלים אם יהיו כאלה שישכחו, אך אלה לא יוחזרו  לרוכשיהן, אלא יוצעו למכירה חוזרת.
באסיפה הובע
​ו חששות לגבי היכולת של הילדים בעיקר הצעירים, ל
שט
​וף ​
את כלי האוכל,
​ושיתכן ויהיה ​
מאובדן
​של ​
הקופסאות
​הוצע שנחנכי התיכון יאספו קופסאות או כלים שיישכחו, ובמידה ויש עליהם שם שניתן לזהות למי הכלי שייך, יוכלו דורשי הכלי לבוא ולאסוף אותו עד יום ה' של אותו השבוע, ולאחר מכן במידה ולא יהיה איסוף של הכלי, נחנכי התיכון יוכלו למכור את הכלי במכירה חוזרת.
​רוב של 57 בעד (מול 12 נגד), תמך ברעיון לעשות שימוש רק
 בכלים רב פעמיים/ קופסאות אוכל אותם יביאו הילדים מהבית
​או ירכשו מנחנכי התיכון, ​
ויחזירו
​אותם ​
הביתה בסוף
​כל​
יום
 ​
.  הצעה זו תעלה לדיון נוסף
​גם ​
ביום שישי הקרוב,
​ה-​
3.11
​,​
בשעה 9:00
​, וכלל הקולות יחוברו יחדיו​, ואז יתברר אם ההצעה אושרה סופית.

בינתיים - כולם מתבקשים להירתם למאמץ לשמור על הסביבה, ובמידת האפשר כבר להביא איתם כלים רב-פעמיים מהבית.

ב
​יום ו', ה-3.11, יועלה עוד נושא לדיון באסיפה - הצעה להפחית את מפגשי הבוקר בתיכון מ-5 ל-2, ובשאר ימות השבוע לקיים שיעורי בחירה לא לבגרות. הצעה זו עוסקת באחד מרעיונות היסוד של גבעול, ולכן על אף היותה דנה כרגע רק בגיל התיכון, היא מובאת לאסיפה כלל קהילתית. לאחר הדיון ביום ו', יתקיימו דיון והצבעה גם ביום ד' שלאחר מכן.

בהזדמנות זאת, אנו מבקשים להזכיר שוב ולהזמין הורים נוספים להתנדב במיזם המבורך 
בימי א', ג', ד', ה', בין 11:00-13:15,  אחת לשבוע, פעם בשבועיים או אפילו פעם בחודש- תודה מראש!! 

בברכת שבוע נפלא ורגוע,
רשף וורד 

חוזרים לשגרה אחרי החגים

נשלח 18 באוק׳ 2017, 19:07 על ידי נטע זילברג

אחרי החגים יתחדש הכל,
 

יתחדשו וישובו ימי החול, 
האוויר, העפר, המטר והאש, 
גם אתה, גם אתה תתחדש. 

בגנך פורחים לפתע, 
בערבוביה גמורה, 
עץ החלומות ועץ הדעת, טוב ורע, 
הסתכל על כליך, 
שהשארת בחצר, 
הפטיש, הסולם, המעדר. 

אחרי החגים... 

במסע שלא נגמר, 
בין שדות הצל ושדות האור, 
יש נתיב שלא עברת, 
ושתעבור... 

(מילים ולחן: נעמי שמר)

 

חגי תשרי הסתיימו להם ואיתם מסתיימות גם החופשות הראשונות של שנת הלימודים. 

"אחרי החגים יתחדש הכל"-  אומר השיר, ואכן תקופת חגי תשרי יוצרת תחושה ממשית של "זמן מעבר" המוביל לשינוי ולהתחדשות, אף על פי שאנו נכנסים יחדיו אל התקופה שבה אמורה להתחיל להתקיים "השיגרה" ללא חגים. אצלנו אין רגע דל והשיגרה ,כתמיד, תהייה ודאי מאופיינת גם ביוזמות וימים מיוחדים ופעילויות ייחודיות, וגם בטיולים שננסה להוציא אל הפועל רגע לפני בואו של החורף, ויהיו כנראה גם טורנירים והפתעות ועשייה מרובה ויצירתית, והיד עוד נטויה...


אז רגע לפני שמתחילים שוב, הנה כמה הודעות, בקשות ועדכונים -

1. מצורפת חוברת מידע מעיריית חדרה, שמסבירה ומתארת את העשייה והפעילות החינוכית שהייתה בעירנו בשנת הלימודים שחלפה. אתם מוזמנים ומוזמנות לעיין בה. ניתן לפתוח אותה גם אינטרנטית בלחיצה על הקישור הבא.

 

2. פתיחת שנה בספרייה הקהילתית – אנחנו מתרגשים עם הפתיחה המחודשת של הספרייה הקהילתית, בארבעת ימות השבוע א'-ד', בשעות אחה"צ והערב (16:00-20:00), בתוך גבעול. השנה אנו נערכים בכוחות מחודשים, עם נשות צוות חדשות שיובילו את העשייה והפעילות של הספרייה הקהילתית, בעזרת מימון ושיתוף פעולה מלא של מתנ"ס גבעת אולגה. כולם וכולן כמובן מוזמנות ומוזמנים להשתתף בפעילויות, ואף לבוא להתנדב ולהפעיל. יוזמות לעשייה במסגרת זו תתקבלנה בברכה. אנחנו מבקשים להודות לכל העוסקות והעוסקים במלאכה של הפעלת הספרייה הקהילתית, וזו גם ההזדמנות להביע תודה גדולה מכל הלב לאנסטסיה היקרה, שסיימה את תפקידה כמנהלת הספרייה הקהילתית של גבעול. אנו מאחלים לה הצלחה רבה בהמשך דרכה ופועלה.

 

3. סדנא חווייתית ללמידת מבוגרים מהו חינוך דמוקרטי – כפי שחשפנו בכנס ההורים הבית ספרי שהיה בסוף החודש שעבר, אנחנו נקיים סדנה חווייתית למבוגרים ללמידה "מה זה חינוך ובית-ספר דמוקרטי?".

הסדנה תתקיים אחת לחודש ביום ה' האחרון של כל חודש, בין השעות 19:30-21:00 בגבעול, והיא תועבר ע"י רשף וטל.

בין הנושאים שהסדנא תעסוק בהן, ניתן יהיה למצוא גם את הסוגיות הבאות: חופש וגבולות בחינוך הדמוקרטי, לקיחת אחריות ומעורבות, מקומם של ההורים בחינוך הדמוקרטי, האם בתי הספר הדמוקרטים הם תנועה – רשת – או משהו אחר? למי מתאים בית ספר דמוקרטי ולמי לא? ועוד... המפגש הראשון יהיה ביום ה' ה-26.10. כל הורי גבעול, חברי צוות וותיקים וחדשים, וכל מי שמתעניין, מוזמנים להגיע להשתתף. אנחנו מצפים שהגעה למפגשים תהייה קבועה, ושמי שייבחר להשתתף בפעילות יתמיד בהגעתו לאורך כל המפגשים. 

 

4. במפגש ההורים שהיה, הייתה נוכחות די מכובדת, ותודה ראשית לכל מי שהגיע/ה ובחר/ה להיות מעורב/ת. במהלך המפגש נבחרה ואושרה נציגות ההורים לוועד ההורים הבית-ספרי, והשנה הן 9 חברות וחבר וועד יקרים: עמית אירם, תמי אהרוני, קרין רוך, יפעת סלומון, אורית בן נעים, יפעת שליי, מיכל פינק, שגי שקל ואסנת בן צבי. תודה לכם!

לצידם התנדבו, נבחרו ואושרו נציגי ההורים לוועדת תקציב ולוועדת מורים. בוועדת תקציב ייצגו את ההורים: ניר צפדיה ותמר נוטע. בוועדת מורים יפעלו: נועה רוזנשטיין, שלומית לביא והדס מרחבי עוז. גם לכם אנחנו מודים.

אנחנו שמחים מאוד על ההירתמות של כולם/ן, ואנחנו מצפים בהחלט לשיתוף הפעולה איתכם/ן.

 

5. שימו לב - מייזם המטבח החינוכי – יוצא לדרך פעם נוספת!

נחנכי ונחנכות התיכון, בהובלתם של מספר נחנכי ונחנכות יב' וצוות חונכות התיכון, יתחילו להפעיל מיום א' הבא, ה-22.10, מייזם של בישול והכנת ארוחות צהריים חמות, לכלל חברי קהילת גבעול, במחירים סבירים לכל דורש. מכירת המזון שיבשלו נחנכי התיכון תתקיים בימים א', ג'-ה', בהפסקת הצהריים ב-13:20.

המייזם הוא בעיקרו פעילות התנסותית-למידתית של נחנכי התיכון. יחד עם זאת, השאיפה היא לתת מענה לשני צרכים שמשתלבים עם העשייה המלמדת. ראשית, ישנו ניסיון אמיתי של נחנכי התיכון, להצליח לתת מענה, בנוסף לכל האפשרויות האחרות שקיימות, לצורך של רבים מבאי בית החינוך, לארוחת צהרים חמה טרייה ומזינה בשעת הצהריים. שנית, נחנכי התיכון שואפים לייצר משאב תקציבי נוסף, עבור פעילות סיום השנה של תיכון גבעול.

לשם קיום המייזם, אנחנו זקוקים לסיוע של מתנדבים. נחנכי ונחנכות התיכון גיבשו לעצמם צוותי בישול, צוותי מכירה, וצוותי ניקיון וסידור כל האמצעים שישמשו אותם להפעלת המייזם. הצוות החינוכי מלווה אותם, בהכנת התפריטים, בהזמנת המצרכים, בקביעת המחירים, ובהתארגנות הלוגיסטית של ציוד, אמצעים וצוותי עבודה. אנחנו זקוקים להורים / סבים-סבתות, שיוכלו להתנדב להשגחה של מבוגר על קבוצת המבשלים בכל אחד מימי השבוע שבהם תתקיים פעולת הבישול. ההשגחה מתקיימת בימים א', ג'-ה', בין 11:00 ל-13:15. בזמן זה, הצוות החינוכי מצוי בשיעורים ולכן אנחנו זקוקים למעורבותכם/ן. אנחנו מחפשים מבוגרים שיוכלו להיות נוכחים, כך שיוכלו לשים לב שהכל מתנהל כשורה ובאופן בטוח, ובעיקר יוכלו להיות כתובת מבוגרת מיידית עבור הנחנכים והנחנכות בזמן הכנת הארוחה. נשמח לכל סוג של היקף התנדבות, בין אם מדובר ביום קבוע פעם בשבוע, או אחת לשבועיים, או אפילו מישהו או מישהי שיהיו מוכנים להיות כאלו שנפנה אליהם בנוגע להתנדבות חד-פעמית, באותן פעמים שמישהו חולה או שקורה משהו אחר בלתי צפוי ואנחנו זקוקים לגיבוי.

אנא מכם/ן – קחו בחשבון שהמייזם בעצם משרת כמעט את כל באי בית החינוך. עזרתכם נדרשת. באם אתם/ן מוכנים להתגייס לטובת העניין, פנו באופן אישי בבקשה במייל לנאוה רכזת התיכון navat@givol.org

 

6. ובהקשר לאותו המיזם, להתגייסות ולנתינה, אז אנחנו רוצים לנצל במה זו, כדי להביע תודה מיוחדת וגדולה לדניאלה אזולאי, אמא של שמעון מתלתון ד-ו, על תרומת מקרר, לטובת המטבח של גבעול. בעזרת המקרר נוכל לקדם את מגוון הפעילויות שאנחנו עושים במטבח עם ולמען הילדים, ביניהם גם המטבח החינוכי שצויין לעיל, אך גם שיעורים שכוללים בישול ואפייה מסוגים שונים. תודה, תודה, תודה 😃

 

7. והנה הוא מגיע שוב - אירוע פתיחת השנה המסורתי של כלל בתי הספר הדמוקרטים בישראל!!!

פסטיבל "שיח מדברי" – אירוע פתיחת השנה

ממשיכים במסורת של בתי הספר הדמוקרטים, זו כבר השנה השלישית, וגם השנה יערך הפסטיבל המהנה ב"חאן השיירות", שליד שדה בוקר. מדובר ב-48 שעות של כייף, שלווה, סדנאות ופעילויות, טיולים, משחקים, גיטרות, מדורה וכל מה שכולם אוהבים באירועים שכאלו...

מתי? ב-26-28 באוקטובר. מחמישי בערב ועד למוצ"ש. פרטים לגבי הרישום, העלויות, מגוון אפשרויות הלינה וכו', ניתן לראות בהזמנה המצורפת, ובקובץ המצורף עם המידע המלא. כולם/ן מוזמנים ומוזמנות להיות חלק מההווי וההתרחשות של קהילת בתי הספר הדמוקרטים.

 

 8. ולהלן קול קורא משירה רכזת מתמטיקה, לגיוס מתנדבים שיכולים לסייע בלימודי המתמטיקה –  

אנו מחפשים אנשים מקהילת גבעול המורחבת, לעזרה ותמיכה בשיעורי מתמטיקה לבגרות בכיתות י'-י"א ברמת 3 יחידות. הקבוצות שלנו מורכבות ממגוון רמות של לומדים, ולכן חלק מהתלמידים זקוקים לעזרה פרטנית על מנת להשלים פערים, להתקדם ולעמוד ביעדים לקראת בחינת הבגרות.

השיעורים מתקיימים בימים ובשעות הבאים :

כיתה י'

יום א' 12:30 עד 14:45

יום ג' 8:15- 9:30

יום ה' 8:15-9:30

כיתה י"א

יום ב' 8:15 -9:30

יום ג' 12:30-13:20.

יום א' 15:30

אם אתם פנויים, יכולים ומוכנים להתנדב, אנחנו מודים מראש, ונשמח שתפנו אלינו.

אנא פנו ישירות לשירה אליגון: 052-5515102 , shiraal@givol.org

 

9. ולסיום, נעדכן שבמהלך חופשת החג, הודות למאמצים של עיריית חדרה, התחילו סוף סוף בביצוע של עבודות הקירוי של מגרש הספורט (ראו תמונות מצורפות), ואנו מקווים מאוד שהן תסתיימנה בהקדם. בנוסף, בקרוב מאוד תצאנה לדרך גם פעולות ההנגשה של המבנים בבית החינוך, אך כמובן שמדובר בתהליך מדורג, רב-שלבי, שייקח זמן עד שיגיע לכדי השלמה ומיצוי.

 

המשך שנת לימודים מוצלחת לכולנו,

ורד ורשף

29.9.17 עדכון שבעי לפני סוכות

נשלח 1 באוק׳ 2017, 8:35 על ידי נטע זילברג

"בין הקיץ לסתיו - חודש תשרי

 עם כל שנאהב בחודש תשרי.

תפוח בדבש ותפוח על דגל ובגד חדש לחגים.

כי ידוע הרי שחודש תשרי זהו חודש מאד חגיגי.

בין הקיץ לסתיו - חודש תשרי

עם כל שנאהב בחודש תשרי .

חצב של תשרי, שרב של תשרי ויורה שמרטיב את הסכך.

כי ידוע הרי שחודש תשרי זהו חודש מאד הפכפך.

בין הקיץ לסתיו - חודש תשרי

עם כל שנאהב בחודש תשרי.

ברכות של תשרי, סליחות של תשרי ובלחש עולה בקשה.

כי ידוע הרי שבחודש תשרי מתחילה לי שנה חדשה" ...

 

                                                                  (דתיה בן דור)

 

משפחות יקרות שלום רב,

 נכנסנו לחודש תשרי ועמו לחגים ומועדים מרגשים המביאים עמם התחדשות מבורכת.


רגע לפני יציאתנו לחופשת ראש השנה עסקו הילדים בפעילויות שונות הקשורות לחג. יצרו, הכינו ,אפו מאפינס עם נטע בשיעור אנגלית במטבח, ופעלו בהפסקה פעילה עם מוזיקה ושירים שהכניסו את כולנו לאווירה.

​בנוסף, ​
תלמידי התיכון יצאו בהתנדבות לארוז חבילות אוכל לחג למשפחות נזקקות בעמותת "אהבת רחמים", חדרה. הילדים עבדו וארזו במלא המרץ ורוח הנתינה- יישר כח!!
השבוע,​ עסקנו גם בפעילויות ומאפייני חג הסוכות ויום הכיפורים. הילדים ערכו תשליך בתלתונים ודנו במהות המושג סליחה.  ביום ראשון תלתון א-ג יבנה סוכהלרווחת כלל באי בית החינוך. אתם מוזמנים לאכול, לשיר ולשמוח עם בוא החג בסוכה החגיגית שלנו.

תהליך הקמת הועדות ובחירת הילדים הגיע לסיומו.

 ביום ד', באסיפה חגיגית במיוחד
הוצגו הילדים והצוות
​ש​
נבחר
​ו ו/או​
​התנדבו ​
לכל
​הו​
ועד
​ות​. בהצלחה לכולם/ן!

תודה לכל ההורים שהגיעו ביום חמישי, להתכנסות ההורים המיוחדת, שבה נבחרה נציגות ועד ההורים החדשה, ונציגות ההורים לוועדות מורים ותקציב. בנוסף גם חשפנו את תכנית הלמידה החדשה למבוגרים בגבעול, שתעסוק בהבנת הרעיונות והמהות של "מהו בית ספר דמוקרטי?". מפגשי הלמידה יתקיימו אחת לחודש, ביום ה' האחרון של כל חודש בשעות הערב. תאריכי המפגשים, ונושאיהם, יימסרו מיד לאחד סוכות.

האווירה הייתה נעימה והמפגש היווה כר פורה לשיתוף פעולה בין ההורים לצוות בית החינוך. תודה על מעורבותכם ועל רוח ההתנדבות.


השבוע התכנס  הפרלמנט ארצי הראשון של "קהילת בתי הספר הדמוקרטים", בביה"ס הדמוקרטי "שבילים", בפרדס חנה.

ייצגו אותנו 
שם ​
בכבוד הנחנכים טל ששון, דאה לזרוביץ ומעיין לוי – שנבחרו השבוע כנציגי בית החינוך
​, ותודה גם לחונכת איגי שהצטרפה לקבוצת הגבעולים שהיו בפעילות​
.

לסיום נספר שבשלב זה כבר לרוב הנחנכים והנחנכות ישנה מערכת קבועה, וגם תהליך הלמידה נכנס למסלולו.

אנו גאים ב
כולם/ן​
על תהליך
​ה​
בחירה המושכל, ומצפים
​מכל הנחנכים והנחנכות ​
למחויבות ולקיחת אחריות
​על ההחלטותהם, ושיעמדו בבחירותיהם.

 

אנו יוצאים לחופשת סוכות החל מיום רביעי, 4/10/17 וחוזרים לבית החינוך ביום ראשון 15/10/17.


שתהייה לכולנו שנה טובה, פורייה ומוצלחת.

להתראות -


רשף וורד

מנהלי בית החינוך.

16/9

נשלח 23 בספט׳ 2017, 19:33 על ידי נטע זילברג

משפחות יקרות שלום רב,


השבוע שחלף היה רווי פעילויות מלמדות וחוויתיות . פתחנו את השבוע השני ללימודים בפעילויות בתלתונים בנושא הועדות הבית ספריות, שהינם חלק מהמהות הדמוקרטית שלנו. התלתונים עסקו בהכנות לקראת בחירת הילדים לועדות השונות אשר אחראיות כל אחת בתחומה, ליזום, להמליץ, לבדוק ולהפעיל דברים חדשים לרווחת בית החינוך. ליישם ולבצע את ההחלטות שהתקבלו על ידי הקהילה (תלמידים, צוות והורים) באסיפה של בית החינוך.  באסיפה הבית ספרית הועלו הצעות לאיחוד ועדות, בחנו אילו ועדות אנו רוצים לשמר ועל אילו ועדות אפשר לוותר כרגע או לאחד. הוחלט כי ועדת מוזיקה וועדת אירועים יאוחדו לוועדה אחת, כמו גם ועדת ביקורים וועדת קשרי קהילה. השנה נוותר על ועדות ספריה ומחשבים. עוד הוחלט ברוב קולות שבכל תלתון תוקם ועדת אסיפה תלתונית המונה 3-5 ילדים. נציג או שניים ממנה יהוו את האסיפה הבית ספרית. המשך תהליך הקמת הועדות יתקיים בתלתונים בחגיגת ועדות שמחה וצבעונית ובאסיפות שאחריה. 


הרחבנו והעמקנו השבוע בנושא "הבחירה" של הילדים. מתוך אמונה כי חשוב שהילדים ידעו מה הם רוצים, יפעילו שיקול דעת, יעשו סדרי עדיפויות וירגישו חופשי להחליט בסופו של דבר מתוך מקום מושכל ולא אינטואיטיבי.


טל הופמן, הרכזת הפדגוגית של בית החינוך, מדווחת:  שבועיים ראשונים של "טעימות שיעורים" מאחורינו
אני שמחה  לשתף שרבות  מהילדות ורבים מהילדים  אכן התנסו במגוון שיעורים ואני תקווה שמצאו בהם ענייןעכשיו הגיע זמן הבחירה.
החונכות ישבו עם הילדים והילדות ועד ראש השנה נשתדל שלרבים מהן /מהם תהיה מערכת קבועה.  ברור לכולנו שיש ילדות וילדים שנחוץ להן/ם עוד זמן טרם הבחירה ואנו נמשיך ללוות אותן ואותם בתהליך זה
אנו מזמינים אתכם ההורים לשוחח עם הילדים על חוויות הלמידה שלהם בשבועיים אלו, להביט במערכת המופיעה באתר גבעול ולהציץ בידיעון אם יש צורך..
דברו על מה חשוב לילד/ה ומה חשוב לכם . דברו על אזורי החוזק שלהם והיכן  קשה יותר. היו שותפים לילדיכם בתהליך הבחירה
על המחויבות נדבר בפעם אחרת.. 

ניקיון חופיםאנחנו מייצרים כ״כ הרבה פסולת. פסולת שאנחנו משאירים אחרינו על החוף. עם הרוח והגלים הפסולת הזאת מגיעה לקרקעית הים  או שהיא מתפרקת לחתיכות קטנות שצפות ומלכלכות את המים. ואז: עופות ים בולעים ניילון ונחנקים , צבי ים מסתבכים בחוטי דייג ונפצעים, דגים חושבים שחתיכות הפלסטיק הקטנות האלה הן אוכל ומתים מזה או נשארים עם זיהום ומחלות – זיהום שיגיע גם אלינו, בני האדם. על מנת להעלות את המודעות לחשיבות שמירה על הסביבה גם במרחב הימי, התגייסו השבוע תלמידי בית החינוך והצוות  לניקיון חופים בהדרכת החברה להגנת הטבע. היה מוצלח ובעיקר מועיל.


הורים יקרים אנו מבקשים להסב תשומת ליבכם- כידוע, אחד המאפיינים המובהקים של תקופתנו הוא המסכים המקיפים אותנו מכל עבר. ילדינו מבלים שעות רבות מול המסכים. עפ"י החלטת האספה האחרונה בנושא "שימוש בטלפונים ניידים בבית הספר" נחנכי ד'-יב' רשאים להשתמש בטלפון הנייד שלהם במהלך יום הלימודים. יחד עם זאת, הוחלט כי אין להשתמש בטלפון הנייד בזמן השיעור! דוגמה אישית היא עקרון מנחה בהנחלת הרגלים. בואו נקפיד גם אנו, המבוגרים, לנהוג עפ"י אותם כללים, לכבד החלטה זו ולא להתקשר לילדים בזמן שיעור. כמו כן, אנא שוחחו עימם גם אתם בבית, הסבירו ותזכירו כי בזמן השיעור הטלפון הנייד נדרש להיות כבוי ובתיק. שיתוף הפעולה שלכם חשוב לנו מאוד ויצור שפה אחידה בנינו לטובת כולנו. מעבר לכך, חשוב לנו להדגיש : בית החינוך אינו נושא באחריות לאובדן ציוד, חפצי ערך וטלפונים ניידים של תלמידים או השחתתם.


חינוך יער- תלמידי תלתון ד-ו החלו לצאת השנה מידי שבוע ביום שני ללמידה חוץ בית ספרית ביער (תמונות ניתן לראות במצגת השבועית שמצורפת). החונך אייל טפרברג יוזם ומוביל את פרוייקט "חינוך יער", אשר נכנס לתכנית הלימודים בתלתון ומאפשר לילדים ולצוות החינוכי לשלב למידה והנאה מחוץ לכתלי בית החינוך, בסביבה טבעית . ביום שני האחרון יצאו הנחנכים למפגש ראשון ביער וקיימו מפגש להכרת היער, חשיבותו והחלו לחזק את שיתוף הפעולה והגיבוש בין כלל נחנכי התלתון. הילדים הכינו ביער ארוחת בוקר ואכלו להנאתם, הפעילו את השרירים עם שירן, המורה לחנ"ג, שמעו סיפור, חשבו יצירתית ואף בנו חפצים מחומרי הגלם במקום J


להלן מס' הודעות/ תזכורות:

1.    בתאריך ה-28/9/17 בשעה 19:30 אנחנו מתכננים לקיים אירוע לכלל ההורים בגבעול! במסגרת ההתכנסות, נבחר את נציגות ההורים לוועד ההורים של בית החינוך, וגם נציגות הורים לוועדות השונות שיש לבחור להן נציגות (מורים, תקציב). בנוסף, נחשוף בפניכם תכנית של 7 מפגשי ערב להורים שנפעיל השנה, שמהותה הוא "סדנת למידה חוויתית"- מה זה בית ספר דמוקרטי?" 

אנא שריינו את התאריך והערכו להגיע לכינוס ההורים. 

2.    תשלומי הורים- אנחנו מבקשים להזכיר שוב- יש להסדיר בהקדם את התשלום לבית החינוך. אנא הגיעו בשעות הלימודים והסדירו את העניין. המזכירות פתוחה כל יום החל מ-7:45כולל בימי ו'! יש להסדיר את הנושא בהקדם. ניתן במידת הצורך לחלק  לתשלומים או להגיש בקשה לקבלת מלגה.

אנו מאחלים לכלכם,

שנה מבורכת בעשייה פורייה, ביצירה, בחשיבה, שנה טובה המלאה לה בטוב!


ורד ורשף

מנהלי בית החינוך


עדכון שבועי 9.9.17

נשלח 11 בספט׳ 2017, 21:23 על ידי נטע זילברג   [ עודכן 11 בספט׳ 2017, 21:27 ]

משפחות יקרות שבוע טוב,


שערי בית החינוך נפתחו ביום שישי שעבר בחדווה והתרגשות רבה של הצוות, הילדים והקהילה.

בכל שנה מתחילים מחדש וכל התחלה חדשה מביאה עמה צמיחה חדשה, תנופה חדשה, רעיונות חדשים ודף נקי וחלק המאפשר הזדמנות חדשה לכל אחד ואחת.

ביום שישי ה-1.9, התקיים טקס פתיחת השנה בהובלתו של משה אוזן וילדי שכבת י"ב. במהלך הטקס קיבלנו בברכה את ילדי כיתות א' ואת התלמידים והצוות החדש – בהצלחה לכולם!

הנושא המרכזי במפגשי הבוקר בשבוע הקרוב יהיה מהות הבחירה וכיצד אנו בוחרים באופן מושכל ונכון לנו. בתוך אקט הבחירה ישנה לקיחת אחריות של הילדים על בחירתם.

במהלך שבועיים אלה, נכנסים ילדיכם  ל"טעימות" של שיעורים ומתנסים במגוון רחב של תחומי עניין שיסייעו להם לבחור בסופו של דבר מערכת למידה אישית. החונכים מלווים את הילדים בתהליך חשוב זה ואנו מבקשים מאוד גם מכם, ההורים, לקיים עימם גם בבית תהליך של חשיבה והכרות עם מגוון השיעורים שלנו המופיעים בידיעונצ'יק שנשלח אליכם.


עם חזרתנו לשגרת הלימודים הברוכה, רגע לפני שנשאבים לחיי היום יום העמוסים, חשוב לנו להדגיש כי אכפת לנו מכם ונעשה כל שביכולתנו כדי שתרגישו חלק ממשפחת גבעול. שתדעו תמיד שיש אוזן קשבת עבורכם, שיש מי שחושבים עליכם, דואגים לכם ובעיקר אוהבים אתכם ומייחלים להצלחתכם. חשוב לזכור כי לכל מערכת יש כללים ומוסכמות, אשר נועדו להגן על כל השותפים בה. כיבוד הכללים הכרחי ומטרתו לשמור על האיזון הנכון לשביעות רצון כולם. על כן אנו מבקשים ומדגישים - יש להגיע לביה"ס עד השעה 8:00. בשעה 8:15 מתקיים מפגש בוקר בכל התלתונים. נוכחותם של הילדים במפגש זה חשובה מאוד! אנחנו מבקשים להזכיר - לא תותר כניסה בשער לאחר 8:50 ללא מבוגר מצוות בית החינוך שיהיה נוכח לאשר את הכניסה. הקפידו להגיע בזמן!

בנוסף, אנו מבקשים לחתום ולהחזיר לחונכים כבר ביום ראשון את הטפסים שנשלחו אליכם: הצהרות בריאות, הסכמה לפרסום תמונות/ צילום, הסכמתכם ליציאה חוץ בית ספרית ועוד. 

בקשה חשובה נוספת - אנו מבקשים בכל לשון של בקשה להוריד את ילדיכם בבטחה בחניה או בכל מקום מסודר, בבוקר וכן לאסוף אותם בצורה מסודרת בצהריים. אנו מבקשים לא להחנות את רכביכם סמוך למעבר החצייה מול שער ביה"ס. דבר זה מסכן את ילדיכם מאוד! אנו נמצאים בתהליך של הכשרת תלמידים למשמרות זה"ב ופועלים למציאת פתרונות הולמים להורדת הילדים בבטחה בשטח ביה"ס, תוך תיאום עם ועד ההורים ואגף החינוך בעירייה.

הגיינת הראש: תופעת הכינמת היא תופעה ידועה הגורמת למטרד רב. אנא בדקו את ראשי הילדים ובמידת הצורך טפלו על מנת למנוע הדבקה. מוזמנים להתייעץ עם החונכות, הרכזות והיועצות במידת הצורך.

תזכורת - תשלומי הורים - יש להסדיר בהקדם את התשלום לבית החינוך. אנא הגיעו בשעות הלימודים והסדירו את העניין. המזכירות פתוחה כל יום החל מ-7:45, כולל בימי ו' ניתן לחלק את התשלום לתשלומים או לבדוק אפשרות לקבלת מלגה.

שריינו את התאריך ה-28/9/17 בשעות הערב אנחנו מתכננים לקיים אירוע לכלל ההורים בגבעול, שבמהלכו נבחר את נציגות ההורים לוועד ההורים של בית החינוך, וגם נציגות הורים לוועדות השונות שיש לבחור להן נציגות. פרטים נוספים על האירוע ימסרו בהמשך...

הזנה כאמור, אתם מתבקשים להמשיך לוודא שיש לילדכם מזון שיספיק עבורם עד סוף יום הלימודים. תלתון התיכון בוחן ומתכנן את החזרת היוזמה של המטבח החינוכי לפעולה, אך גם אם ייצא הרעיון אל הפועל, הדבר יתחיל רק לאחר החגים.


שימו לב - ביום א', 24.9, יתקיים בסמינר הקיבוצים ערב עיון בנושא - הקמת רשת בתי הספר הדמוקרטים. נשלחה מודעת הסבר על המפגש, ובה קישור לרישום לאירוע. המפגש פתוח לכלל חברי וחברות בתי הספר הדמוקרטים. כולם/ן מוזמנים ומוזמנות.


לסיום

נשמח לקבל עבור התלתונים מספר דברים, במידה ויש לכם כאלו שאין בהם כבר צורך, והם עדיין במצב טוב לשימוש: 

מיקרוגלכדורי פיזיו 55 ס"ממשחקיםכריותפופיםשטיחים קטניםוילונות.

אם יש לכם משהו מהנ"ל, או אפילו דברים אחרים שלדעתכם/ן עשויים להיטיב איתנו ועם המרחב הלימודי, אנא פנו לרכזות.

כל תרומה תתקבל בברכה J


מתחילים שבוע נוסף,

אנו מזמינים בברכה את כל באי בית החינוך לדיאלוג אמיתי וכן, לקחת אחריות, ולהיות שותפים לעשייה המשמעותית שתוביל את כולנו להצלחה.

להתראות,

      רשף וורד 

מתרגשים לרגל פתיחת שנת הלימודים

נשלח 28 באוג׳ 2017, 21:26 על ידי נטע זילברג   [ עודכן 30 באוג׳ 2017, 6:17 ]

חברי וחברות קהילה יקרים ויקרות,

חופשת הקיץ עומדת להסתיים ממש בקרוב, וביום ו' ה-1.9, תתחיל שנת הלימודים החדשה!

אנחנו ניפגש ביום ו' הקרוב בהתרגשות רבה בשעה 8:00, ונפתח את היום בפעילות בתלתונים, ולאחר מכן ב-10:15, יתקיים טקס פתיחת השנה המסורתי.

יום פתיחת השנה יסתיים בשעה 11:45.

(שימו לב: הלימודים ביום ו' הקרוב הינם פעילות שבוחר צוות גבעול לקיים לרגל החגיגה של פתיחת שנת הלימודים. בימי ו' אין יום לימודים בגבעול באופן קבוע לאורך השנה, מלבד הגן שפועל 6 ימים בשבוע. אחת לחודש וחצי בערך, אנחנו מקיימים אסיפת גבעול ו/או אירועים קהילתיים אחרים בימי ו')

כולנו, חברי וחברות צוות גבעול, מתרגשים ומתכוננים, והשקענו מאמץ רב, כדי שהכל יהיה מוכן, ושפתיחת שנת הלימודים של כל 380 נחנכיי ונחנכות גבעול תהייה מיטבית ומוצלחת. פרטים נוספים אודות יום פתיחת שנת הלימודים, הימים הראשונים של שנת הלימודים, עדכונים, הודעות, וגם כמה מילים אישיות מאיתנו המנהלים אליכם ההורים, תוכלו למצוא במכתב המצורף כקובץ.

מצורף גם מכתב אישי מורד חזן המנהלת השותפה החדשה שלנו בגבעול (הרבה בהצלחה ורד!).
לקריאת המכתב מורד, לחצו כאן

פורסם הידיעונצ'יק שמציג את מגוון אפשרויות הלמידה בגבעול, ואנחנו מציעים לכולכן/ם לפתוח אותו, לעיין, להעמיק וללמוד את אשר ניתן לבחור בגבעול. להורדת הידיעונצ'יק לחצו כאן.

לפניכם גם חוזרי תשלומי ההורים לגבעול, להורי א'-יב', ולהורי הגן.
מפורטים בהם פרטי התשלומים, וכן נושא וועדת מלגות למי שזקוק לכך.

חוזר תשלומים לילדי א-יב

חוזר תשלומים לילדי הגן


אנחנו מאחלים לכם ולנו, שמספר ימי חופשת קיץ הבודדים שנותרו, יהיו עבור כולנו מוצלחים.


להתראות ממש בקרוב,

אוהבים, ומצפים להגעתכם,

ורד ורשף - מנהלים שותפים, גבעול

ריכוז פדגוגי בגבעול

נשלח 28 באוג׳ 2017, 5:57 על ידי נטע זילברג

קהילה יקרה 

אנו עומדים בפתחה של שנה חדשה והנה לפניכן כמה מילים. 
בחרנו בגבעול להעמיק ולהעצים עוד יותר את הלמידה. 
כחלק מתפיסה זו "נולד" תפקיד חדש - ריכוז פדגוגי אותו אמלא אני. 

הפרדה ברורה בין  מרכיבי החיים בגבעול אינה אפשרית והלמידה מתרחשת, למעשה, כמעט בכל רגע נתון. בכל זאת אנסה אני בעבודתי להתמקד באותה למידה המתרחשת בשיעורים במרכזים וכן, גם בוועדות.
הלמידה במסגרות אלו היא מגוונת ככל האפשר ואוגדת בתוכה את התפיסה שלילדים שונים  דרכי למידה שונות ותחומי עניין שונים ויחד עם זאת לנו, כאנשי ונשות חינוך דמוקרטי בגבעול, יש  מטרות, יעדים וכיווני דרך אותם אליהם אנו מכוונים.
הנחנו  6 אבנים גדולות -  הן ניצבות במרכז החשיבה ותכניות הלימוד וההוראה שלנו בנוסף לתכנים הספציפיים של כל שיעור/ועדה  (כמובן שלא בכל רגע נתון נוכל להתמקד בכולן).

  • פיתוח אזורי ותחומי חוזק ועניין. 
  • מיומנויות למידה 
  • כישורים תוך אישיים 
  • מיומנויות חברתיות 
  • מיומנויות יסוד 
  • ידע עולם ויצירת הון תרבותי 
לצד אלו לקחנו על עצמנו משימה משמעותית: להעמיק את השיח  המתמשך עם הילדות והילדים אודות  למידתם
- ראשית, שיח הבוחן את הנכונות שלהם להיחשף לתחומי דעת ולמידה - או במילים     פשוטות להתנסות במגוון שיעורים שאנו מציעים ולא להתקבע רק על המוכר.
- שיח על עומק ואיכות למידתן ולמידתם. 
- ולא פחות חשוב - שיח הבוחן את העמידה שלהם ושלהן במחויבויות הלמידה 

אני מזמינה אתכם ההורים להיות שותפים לשיח אודות הלמידה של ילדיכם. 
דברו איתן ואיתם. תמכו בהם במסעם, עזרו להן לבחור ולעמוד במחויבותם ועודדו אותם להתנסות. שוחחו עם המורות והמורים וכמובן עם החונכות והחונכים 

מצורף למכתבי זה "ידיעונצ'יק 17-18". אתם מוזמנים לעיין בו יחד עם הילדים. לשוחח על מה מעניין. מה מאתגר. מה חשוב לכם.  מה חשוב לילדכם.  באילו ועדות היו רוצים להיות שותפים. באילו שיעורים חדשים היו רוצים להתנסות. בשבועיים הראשונים ללימודים תהיה לילדים  ההזדמנות להכיר את השיעורים השונים, לטעום, להתנסות, לשוחח עם החונכות ואז לבחור את המערכת האישית 
לצפייה בידיענצ'יק לחצו כאן
מצורפת גם טבלה שהילדים ואתם מוזמנים למלא יחד לאחר שתעברו על הידיעונצ'יק
לפתיחת הטבלה לחצו כאן

מאחלת לכולנו שנה טובה 


טל הופמן
חונכת ורכזת פדגוגית 
בית החינוך הדמוקרטי קהילתי גבעול

סיכומים, תודה ופרידה

נשלח 10 ביולי 2017, 23:22 על ידי נטע זילברג

קהילה יקרה! 

"ולפעמים - החגיגה נגמרת..."​

זהו, הסתיימה לה שנת הלימודים תשע"ז, ועוד
​מעט
 אפילו אנחנו
​הצוות, ​נצא
 לחופשת הקיץ. 
​א
​בל​
רגע
​אחד ​
לפני ש
​גם אנחנו ​
ניקח פסק-זמן, אנחנו ​
מבקשים ל
​העביר לכם איגרת​
​אחרונה
, ע
​ם​
תודות
​ותיעוד של הצלחות, ​
​עם ​
פרידות
​ וסיומים​
,
​ וגם
​, ואולי אפילו הכי חשוב - כבר עם הפנים קדימה, עם ​
הודעות​
 
​וכמה​
 עדכונים. 
​"סוף זה תמיד התחלה של משהו אחר..."
נפתח בכך, ש​
אנחנו
​מאוד ​
גאים לומר ששנת תשע"ז הייתה לגבעול שנה מצויינת, וקצרנו בה פירות רבים. 
למדנו המון! 
הרי לשם כך הגענו לכאן. 
כשאנחנו אומרים "אנחנו", אנחנו מתכוונים לכולנו:
​​למשל -
* ​
ילדי גבעול
​​
היקרים והנפלאים, שלמדו המון.
 
בשיעורים היצירתיים, כמו
​גם ​
בשיעורים ה
​קצת יותר ​
"משעממים", 
אבל גם כמובן, ב
​ו​
ועדות בית החינוך, באסיפה, בחצר, בטיולים. 
אנחנו מתבוננים על הילדים עם סיום השנה, ומתמוגגים: אין מי שלא עבר
​/​
ה דרך משמעותית. כולם למדו, צמחו, השתנו, והדבר הכי משמח הוא
​ - ​
שהם גם נשארו שמחים ואוהבי אדם, 
אפילו אם הדרך לא הייתה תמיד קלה. 
​​
ו
​גם - 
​* ה
מבוגרים שבינינו
​ -​
חברי צוות והורים. 

גם אנחנו למדנו המון
.
למדנו כשלימדנו, ולמדנו כשישבנו בישיבות, ולמדנו כשהתווכחנו, ו
​למדנו ​
כשטיילנו, וכשבנינו תכניות. 
​בעצם, ​
אפשר לומר באופן אחראי ביותר, שבגבעול התבצעה
​ה​
שנה למידה רבה, ושצמחנו והתפתחנו, 
ומכיוון שזו מהות בסיסית שאליה אנחנו מכוונים, אנחנו חשים שאנחנו אכן צועדים בדרך נכונה. 

​​
סנג'י
​,​
מגדיר ארגון צומח
​ כארגון ש:
 
​​
"באופן מתמשך מרחיב את היכולות שלו ליצור את עתידו"
ואכן, על פי רשימת ההישגים לשנת תשע"ז, 
​ולו רק זו הקצרה שנצליח לציין בהודעה זו, ​
תוכלו לראות עדויות לצמיחה זו
​.​
​אז
​ 
בגאווה רבה, ​
​וכדי לחבר אתכם ​
לשותפות בגאווה
​ שלנו​
, ו
​גם כדי ​
ל
​עורר אצלכם​
 
​כבר עכשיו ​
געגועים
​, ורצון שתתחיל כבר שנת הלימודים הבאה ​
 תשע"ח
​, להלן רשימה (קצרה וחלקית כמובן) של ​
הצלחות
​שונות שהיו לנו ב​-
תשע"ז: 
🔭- למדנו, כאמור, המווווון! 
 👫-קלטנו המון תלמידים ותלמידות חדשים, מדהימים, הגדלנו משמעותית את התלתונים, ולמרות שהדרך לא הייתה קלה, סיימנו את השנה בטוב, עם הרבה ילדים גבעוליים חדשים, שנקלטו בהצלחה ועכשיו- אתם חלק מאיתנו!!! 
🙇 -קלטנו בהצלחה אנשי צוות חדשים, גם הם מדהימים! נתי, אסף, ליטל, רני, 
 👣 - החלטנו יחד ללכת על תכנית התחל"ה במשרד החינוך בשנה הבאה, ואז גם התקבלנו להיות אחד מעשרת בתי הספר שמובילים את התכנית!  חדשנות חינוכית משמעותית. 
✈- הוצאנו לראשונה בתולדות גבעול את המסע לפולין, של כיתות יא' יב'! 
💎- הפקנו בהצלחה ערבי תוצרים יפהפיים: ערב מוסיקה! ערב תאטרון! ערב סיום השנה. המון תוצרי למידה מקסימים ומקצועיים! הופעות ותערוכות מדהימות. 
👑- קנינו מדפסת תלת מימד, ואף הפקנו בעזרתה יופי של תוצרים. 
🏃🏃🏃- טיילנו בכל רחבי הארץ, במגוון יפה של טיולים בהפקת ועדת הטיולים הנפלאה. זו הייתה שנת טיולים מוצלחת ומהנה ביותר. 
תמונה מוטבעת 1
- סדנת הנגרות שלנו עשתה חייל, וריהטה בתי ספר אחרים, וגם את שלנו
​!

תמונה מוטבעת 2 - פורום נציגי וועדות סיים לתכנן את לוח הפעילות של שנת הלימודים הבאה על פי בקשות, צרכים והעדפות שהפנו אליו הוועדות, המורים, החונכים, התלתונים, צוות הניהול ובכלל​
!
​ ​
בעצם
​,​
יחד עם הידיעון והמערכת לקראת סוף הקיץ, ניתן יהיה
​גם ​
לקבל לוח שנה של שלל פעילויות שמתוכננות כבר לשנת הלימודים הבאה...​

👯- עוד שיעורים רבים הראו תוצרי למידה יפהפיים: מופעי קרקס🎈, ליצנות🎭 והתעמלות קרקע, תוצרי צורפות, אמנות, מלאכות, ואפילו עיצוב אפנה וטיפוח החן! וכמובן- הרבה עבודות כתובות, מסכמות, מתרגמות, 📷📽🎬מצולמות, משוררות ועוד.

וגם - IDEC, וועידת החינוך הדמוקרטי הבין-לאומית! היינו שותפים להבאת הכנס הבין-לאומי לחדרה, ויחד עם אחינו הגדול, הצבנו את החינוך הדמוקרטי בישראל בכלל, ובחדרה בפרט - על המפה!!! וגם זכינו להבטחה מראש העיר, להרחבת החינוך הדמוקרטי באזורנו, והקמת בית ספר דמוקרטי שלישי בעיר. כולנו תקווה...​
 

📣🎧🎵- ואחרון חביב שנציין היום: צוות ההגברה והתאורה שלנו, ביחד עם הדיג'ייז המוכשרים שלנו, הרימו כמה וכמה הפקות מרשימות, ואפילו מכרו את שירותיהם מחוץ לגבעול! 

​והיו עוד ועוד, ועוד דברים, הצלחות, והישגים.
אלו הן רק דוגמאות...​
​ואם זה לא הספיק לכם, אז פשוט אתם יכולים לפתוח את מצגת התמונות השבועית, והאחרונה לשנה זו, כדי לראות ולחוות ולו במעט, עוד כמה וכמה דברים שהיו והתרחשו כאן, רק בשבועיים האחרונים...​

ו​בטרם נסיים עם רוח החגיגה של סיום השנה, ונעבור לעדכונים חשובים והודעות, אנחנו רוצים לכתוב שני דברים אחרונים:
א) אנחנו מבקשים לנצל "במה" זו כדי להביע בפני כלל חברי וחברות קהילת גבעול, תודה גדולה, ומעומק הלב, לכל אנשי ונשות הצוות המיוחדים והנפלאים, שמסיימים ומסיימות את דרכם ודרכן בגבעול השנה, ויוצאים וממשיכים הלאה במסעותיהם השונים ברחבי הארץ ואפילו העולם.
חלק ממכם ומכן היו איתנו כאן שנה עד שנתיים, חלק היו איתנו כ-5 שנים ביחד, וחלקם אפילו יותר.
נתתם, תרמתם, השקעתם, התאמצתם - הייתם אתם ואתן, והשפעתם!
לא בכל יום, ובטח שלא בכל מקום, מצליחים לאסוף ולפגוש קבוצת אנשים איכותיים עם יכולות מופלאות כשלכם/ן.
תודה לכם/ן: איתי, נדב הבן-שירות, זוהר המטפלת, זהבה הגננת, סול, וכמובן גם - 
לאה היקרה, המדהימה והמיוחדת. (כמובן שאת זה רשף כתב :-) ) 
בהצלחה בכל אשר תפנו ותבחרו לעשות. היכן שתהיו העולם ירוויח!

​ב) תודה נוספת, אשר ללא ספק מגיעה מהלב של כל איש ואשת צוות בגבעול, וכמעט בטוח שאין דרך מיטיבה ומדוייקת מספיק, כדי לתאר את עומק התודה המתבקשת, והיא מיועדת - לכם הורי והורות גבעול!!!
בסיומה של כל שנה, וגם השנה - אתם מצליחים להפתיע אותנו אנשי הצוות של גבעול, באירוע תודה, שהוא תמיד תמיד, מושקע ומפנק.
אין דרך אחרת לתאר זאת מאשר לומר, שאתם בכל פעם מחדש מצליחים לרגש אותנו, לחמם ליבנו, לעורר אצלנו את התחושה האמיתית שאנחנו קהילה שלמה של אנשים, שמעוניינים בחינוכם והצלחתם של הילדים שבאים ובאות בשערי בית החינוך. 
העשייה הזו, מדהימה אותנו כל פעם מחדש, והיא לא מובנת מאליה, אף לא לרגע אחד.
אנחנו מבינים שאנחנו חלק ממרקם של דבר שהוא ייחודי ואין שני לו, וכמו שכמעט כל אב ואם בגבעול יודעים לומר בהזדמנות זו או אחרת, שילדם לומד בבית חינוך שיש בו צוות נפלא ויוצא מן הכלל, אז אנחנו כולנו מבקשים לומר לכם ולכן את אותו הדבר - אנחנו עובדים ומתמסרים בכל מרצנו, במקום שיש בו הורים ומשפחות נפלאות ויוצאות מן הכלל.
תודה למארגנים ולמארגנות, למשקיעים ולמשקיעות, למבשלים והמבשלות, למפנקים ולמפנקות, וגם - 
לנחנכיי התיכון שסייעו בהקמה הפיזית והלוגיסטית של האירוע. אוהבים אתכם מאוד!
 ​
​ואם כבר בתודה בעבור ערב ההורים לצוות עסקינן, אז הנה מסר ​מקבוצת ההורים שארגנה את האירוע, לכלל הורי גבעול:
​​
משפחות יקרות,
אנו משתפים אתכם ב
​מצגת ​
תמונות
​שמצורפת להודעה זו, ​
מערב הפינוק
​שהיה ​
לצוות
​השנה, ​
שנערך ביום חמישי
​ שעבר ה-29.6​
.
בכסף שאספנו מכולנו
​,​
ובעזרת הורים שהתנדבו
​,​
יצרנו בגבעול מדרחוב מקומי עם דוכני אוכל מכל העולם: סושי, צ׳יפס, טאקוס, סלטים, חומוס בגטים פשטידות וכמובן - שוקולד. 
​היה גם ​
קריקטור
​י​
סט שהנציח דיוקנאות
​של אנשי ונשות הצוות​
,
​דוכן להכנת ​
תכשיטי פרחים חיים,
​ ​
סדנת מוזיקה
​, ​
בר שייקים ואלכוהול 
 וכמובן פינת מטפלים משיאצו ועד עצמת הרכות.

​אנחנו ​
ממליצים על
​השתתפות בתכנון ובהפעלה של ​
ערב
​כ​
זה
​, ​
כפרויקט
​שכדאי ​
לכל הורה בשנה הבאה
​להשתתף בו, ​
כי כל מי שהשתתף בו
​ השנה​
-
​בין ​
אם כמחלק סושי
​,​
או
​כ​
תולה נורות
​,​
פשוט
​מאוד ​
נהנה.
​אנחנו ​
רוצים להודות כאן לכל מי שתרם
​,​
ובמיוחד לתיכוניסטים שלנו שעזרו בתאורה והגברה וכל מה שצריך. 

שלכם 
צוות הורי הא
​​
רוע
​----------------​

​ועכשיו להודעות ועדכונים חשובים ומשמעותיים:
א) שימו לב שימו לב- חשוב וחדשני: אנחנו מבקשים לעדכן ולבשר, שנת הלימודים
​​
הבאה תיפתח ב-
יום ו', ה-1.9.2017.
אנחנו נפתח את השנה ביום שישי, היום הראשון לשנת הלימודים, ביום קצר וחגיגי, של היכרות, התחברות מחדש, טקס פתיחת שנה וקבלת ילדי כיתה א' ואנשי ונשות צוות חדשים בגבעול, ונחגוג את פתיחתה של השנה בצורה קהילתית, 
בכך שנפתח את שנת הלימודים ביום ו' ה-1.9, נשמור על חוקי ונהלי משרד החינוך, ונייצר לכולנו הזדמנות לפתוח את שנת הלימודים באופן חגיגי וקהילתי!
שימו לב - רישמו לכם/ן ביומנים ובטלפונים החכמים.

ב) לכל מי שעדיין לא ידע או שמע, עדיין לא הצלחנו למצוא מחליפה או מחליף ראויים ללאה יקירתנו, שיוכלו לעמוד בתנאים ובקריטריונים של משרד החינוך, ושיימצאו על-ידינו ועל ידי כל הגורמים הרלוונטיים כמישהו או מישהי שמתאימים לתפקיד ולמשימה. אז אנחנו עדיין מחפשים!!! 
כולם וכולן מוזמנים ומוזמנות לסייע בחיפוש מועמדים ומועמדות ראויים וראויות.
כל מי שיודע על אנשי ונשות חינוך איכותיים ומוצלחים, שעשויים לדעתכם להתאים לתפקיד ניהול בגבעול - אנא פנו אליהם או אליהן, עניינו אותם בתפקיד, ואם מתעורר אצלם ניצוץ בעיניים, וניכרת אצלם התשוקה לבוא למקום המיוחד שלנו, אנא הפנו אותם בטלפון או במייל לרשף, או למשרד של גבעול!
אנחנו מאמינים שנצליח לעמוד במשימה, ושנאתר מישהו או מישהו מוצלחים ומתאימים בהקדם.

זה הכל להפעם,
נפרדים, אך לתקופה קצרה בלבד. 
אנשי ונשות הצוות עדיין לא באמת בחופשה, והם גם חוזרים להשקיע במרץ הרבה לפני סופו של אוגוסט, כדי להתכונן, ליצור קשר עם נחנכים ונחנכות ומשפחותיהם, לארגן את המרחב הלימודי, את המערכות והשיעורים, ובעיקר כדי להיות שם עבור כל אחד ואחת מכן ומכם שיזדקק או תזדקק להם ולהן.
נצלו את החופשה למנוחה, בילויים, למידה, התארגנות, סיום משימות, זמן איכות משפחתי, ועוד דברים נפלאים שלאורך השנה אנחנו כולנו פחות מתפנים אליהם, ובואו עם כוחות מחודשים לאחר חופשת הקיץ, לעוד שנה של למידה, צמיחה, התפתחות, והנאה.

אוהבים,
לאה  ורשף - מנהלי גבעול תשע"ז.

1-10 of 213