14.12.18

נשלח על ידי נטע זילברג

קהילת גבעול היקרה,
עברנו כשליש משנת הלימודים וגם חנוכה כבר אחרינו וזה הזמן לעצור רגע ולהביט אחורנית. 

בתקופה קצרה זו הצלחנו להעמיק בדרכי הערכה- למידה, לבחור ועדות ולפעול 

בתוכן, להכיר נחנכים ונחנכות חדשים וחדשות, לחבק לקרבנו את אנשי ונשות 

הצוות החדשים והחדשות, להיפרד מיהודית, המזכירה המיתולוגית ולקלוט באהבה את טל, המזכירה החדשה. לחגוג יחד את חג החנוכה, להיפגש לשתי הרצאות, אספות קהילתיות, לקלוט את הילדים שעלו ל- א' , להעמיק את הלמידה במונטסורי בתלתון א-ג, הכוללת הדרכה חודשית לצוות והכנת מרחב מזמין ללמידה. שיפור העזרים ודרכי הלמידה המונטסורי, הכוונה ללמידה עצמאית ואחריות אישית של כל תלמיד ללמידה שלו. חונכי א-ג חשפו את הנחנכים לסביבה אוריינית, דגש על כתיבה וקריאה בשיעורים שאינם שיעורי שפה. 

העמקנו ולמדנו על השונות והייחודיות של כל אדם.  תהליך זה נעשה על ידי מציאת אזורי החוזק והאזורים לחיזוק של כל ילד וההבנה של השונות באזורים אלו מילד לילד בקבוצות מפגש שונות ובחונכות האישית. 
בנוסף לכך, חיזקנו תהליכים דמוקרטים בתלתונים על ידי חיזוק ועדת לב והאספה תלתונית והמעורבות של הילדים במוסדות אלו ועוד ועוד... 


במסע הלמידה אנו מתקרבים לנקודת תצפית. בקרוב נקיים עצירת התבוננות במפת הדרכים של כל נחנך ונחנכת. נתבונן על הדרך האישית, נציין ציוני דרך. אילו כלים כדאי להוסיף  לתרמיל המסע?  הגענו ליעד או שאנו בדרכנו אליו? 

 בתחילת חודש ינואר, נקיים ישיבות פדגוגיות בנוכחות צוות תלתוני וצוות בינמקצועי הכולל את המנהלים, יועצות, צוות פרארפואי . נשאל שאלות ונבחן את התקדמות הילדים, נעריך את התהליכים שבהם מצויים הנחנכים והנחנכות ומהן אותן חוזקות ואותם דברים שיש לחזק, אצל כל אחד ואחת והיכן עוד נוכל להצמיח ולהעצים. 

ניתן כבר לכתוב ביומנים ולשריין את המועד- ב 5/2 , יום ג', אתם מוזמנים יחד עם הילדים ליום משולשים. במפגש זה יוצגו הישגי הילדים בנקודת הזמן, יש לזכור, לכל אחד ציוני דרך משלו במסע הלמידה כל אחד  צועד במסע הלמידה בקצב אישי ולכל אחד כלים שונים בתרמילו. נדע לתמוך בכל אחד בדרכו,  ללוות ולהאיר את הדרך. מצפים לראות את כולכם. 


מחלת החצבת- ישנה עלייה בתחלואה במחלת החצבת בישראל בכלל ובאזורנו בפרט. אם אתם מתלבטים מה נכון יותר - לחסן או לא לחסן והדאגה שלכם היא בגלל החיסון עצמו, או לחלופין בגלל האפשרות והסיכוי להידבק במחלה, אז אנחנו מציעים לכם הזדמנות במסגרת שיתוף פעולה בינינו לבית הספר הדמוקרטי השני שבחדרה שנמצא בשכונת ברנדייס.
ביום א׳ הקרוב, ה-16.12, בשעה 20:15, יתקיים שם שיח פתוח עם ד"ר עדי קליין, מנהלת מחלקת הילדים בבית חולים הלל יפה, וד"ר נטע סופר צור,דוקטור לאימונולוגיה, שמטרתו לנסות לעזור לכל המעוניינים לקבל נתונים מבוססים כדי להצליח להגיע להחלטה.
הם מזמינים גם את כל ההורים וההורות מביה״ס שלנו שמעוניינים לבוא לשיח, להצטרף ולהשתתף. 
כל אלו שעולות אצלם שאלות כגון: האם המחוסנים יכולים בכלל להידבק? אולי בכלל חצבת זה לא נורא כל כך? כמה מסוכנת המחלה? מה הסכנות של החיסון? וכמובן שישנן עוד שאלות רבות - אז על שאלות כאלו ואחרות, אתם ואתן מוזמנות לבוא ולשוחח. 


 תוצאות אסיפת יום ד׳ - אישור אפשרויות יציאה של נחנכי יב׳ בזמן המערכת, בכפוף לאישור הורים, ותיאום עם החונך/ת:
  - אפשרות להגיע עד 9:40 בהתאם למערכת.
  - אפשרות לצאת מ-12:00 בהתאם למערכת.
  - אפשרות לצאת ולחזור בהתאם לשעות חופשיות במערכת.
    שעתיים חופשיות - רק במערב חדרה.
    שלוש שעות חופשיות או יותר - רק בחדרה.
החלטה זו תקפה רק ל-3 שנים במהלכן, לא ניתן להרחיב את ההיתר, לא בשעות ולא בגילאים. 

שימו לב לשינוי במועדי האספות הבאות
בשבוע הקרוב, 19.12 - אספת בחירת צלצולים, והצגת מתנדבים לפרלמנט הארצי. 
ב-26.12 - דיון בהצעת צוות ד-ו לאישור קיום יום היער השבועי. 
ביום ו׳ 28.12 ב-9:00 - שני דיונים: קיום יום יער שבועי לתלתון ד-ו. 


שבת נפלאה בחיק המשפחה💟

ורד ורשף

עדכון שבועי 23.11

נשלח 24 בנוב׳ 2018, 22:05 על ידי נטע זילברג   [ עודכן 24 בנוב׳ 2018, 22:07 ]חורף... 


צריך ללבוש מעיל כל החורף...

גשם מטפטף על העורף

        חורף...  וקר...

ביחד,קרוב וצפוף...  וחם...

כוס תה  מפנקת  וחם.

חיוך ,חברים ,כמו משפחה...

   והלב ...חם, חם ,חם.....


קהילת גבעול היקרה,
להלן תקציר תוכן ההודעה:
1. "גשמי ברכה" - אנא שימו לב.
2. מייזם "נשק וסע" - עדכון.
3. האסיפות - שהיו, ושיהיו.
4. עבודת הוועדות השבוע.
5. עדכון על נציגות חדשה לוועדות מורים ותקציב.
6. פנייה להורים - שימו לב!
7. עדכון על דחיית פעילות "שיח מדברי", ואפשרות להירשם למועד החדש.
8. תזכורות חשובות
---
1) גשמי ברכה הגיעו אלינו בסוף השבוע. הנחנכים נלהבים, מסתקרנים ומתקשים להתאפק שלא לרוץ בגשם, לחפש שלוליות ולקפוץ לתוכן. לאחר השעשוע הם יושבים בבגדים רטובים וקר להם. נודה אם תשוחחו עימם גם בבית ותזכירו להם שישמרו על עצמם ושיזכרו שלא נעים לשבת בבגדים רטובים כל היום. כמו כן, מומלץ לשלוח בגדים להחלפה בעונה זו ולכתוב שם על המעיל והסווצ'ר. הבגדים העליונים נשכחים עזובים בחצר במשך זמן רב. 

2) מייזם "נשק וסע" מוכיח עצמו כהצלחה.
המייזם תרם להורדת עומס התנועה בבוקר, ומתאפשרת כניסה בטוחה ורגועה יותר של הנחנכים לבית החינוך. תודה לכל הורי א-ג שתרמו מזמנם בבקרים והתנדבו החודש למייזם  "נשק וסע". הבאים בתור שיתנדבו לתכנית הם הורי ד-ו. 
אנו מודים על שיתוף הפעולה והתגייסותכם🙏

3) השבוע, ביום ד' האחרון, התקיימה אסיפה שנייה בנושא השימוש בטלפונים ניידים בהפסקות בתלתון ד-ו. 
סדר הדוברים היה ארוך ולכל מי שנרשם ניתנה האפשרות להביע את דעתו .
הדיון היה מעניין וענייני, ובסופו הצביעו הנוכחים בעד או נגד באופן דיסקרטי באמצעות פתקים בקלפי, בהצבעה ראשונה מבין שתיים. 
להזכירכם, ביום שישי הקרוב, ה-30/11, בשעה 8:30, תתקיים אסיפת המשך קהילתית, בנושא זה ובנושא האופניים החשמליים, שבה תתקיים ההצבעה השנייה לגבי כל אחד משני נושאים אלו. בסופו של דבר יאוחדו שתי ההצבעות בכל אחד מהנושאים, ותתקבלנה ההחלטות הסופיות של האסיפה. 
שני הנושאים חשובים ומהותיים לחיי היום-יום בגבעול, ולכן נודה לכל אחד ואחת, שיעשו את המאמצים להגיע, להשתתף, להביע דעות, ולהשפיע!
 
ולגבי האסיפה השבוע - ביום ד' הקרוב, ה-28.11, תתקיים ב-8:50 באולם, אסיפה שתדון בהצעה להקים "צוות מדיה", שיפעל בגבעול בתחומי התיעוד והכנת תוצרי מדיה (תמונות וסרטים), לטובת הצרכים והמטרות השונות של העשייה בגבעול. ההצעה מבקשת להגדיר את האחריות על הציוד, ולהקצות תקציב לטובת רכישת ציוד נוסף על הקיים. 


4) במהלך השבוע שחלף, הייתה עשייה עשירה וברוכה של כמה וכמה וועדות. 
בין השאר בלטו השבוע הביקורים הראשונים שלנו השנה בבית החינוך, בהובלתה של וועדת ביקורים. 
ביקרו אותנו כ-30 מורים מתכנית חלוץ-חינוכי, ובמקביל גם מספר הורים מכפר סבא שיפתחו בקרוב בית-ספר דמוקרטי נוסף שמבוסס על שיטת המונטסיורי. 
תודה רבה לבנות ועדת ביקורים הנפלאות, הנחנכות והחונכות, על שהעבירו סיור מוצלח. כל הכבוד להן, וגם לחברי וחברות וועדת טיולים שהוציאו השבוע אל הפועל את טיול חטיבה-תיכון של השנה, וגם לחברי וחברות וועדת חזות, ולכל המתנדבים והמתנדבות שהצטרפו אליהם בפעולתם הנמרצת לחידוש פניה של החצר שלנו, וגם לחברי וחברות וועדת ספורט שסידרו את מחסן ציוד הספורט באולם ועשו ספירת מלאי!
את הכל אפשר לראות גם, במצגת התמונות השבועית שלנו שמצורפת.

5) ואם כבר בוועדות עסקינן, אז להלן עדכון - 
צוות גבעול לשנת תשע"ט, בחר את נציגיו ונציגותיו, לוועדות מורים ותקציב.
בוועדת מורים - נציגות הצוות הן: עליזה זגורי, נטע שלי, וטל הופמן.
בוועדת תקציב - נציגי הצוות הם: אייל טפרברג, ורשף בורדה.
שתי וועדות אלו פועלות במועדים שאינם שעת-וועדות הקבועה במערכת, ועכשיו לאחר שנבחרו כלל הנציגים אליהן, תתכנסנה שתי הוועדות, ותחלנה בתכנון ובביצוע הפעולות שבאחריותן לאורך השנה.
בהצלחה לכל הנציגים והנציגות בשתי הוועדות.
  
6) הורים יקרים, אנו נושאים את הזכות הגדולה לחנך את ילדיכם ורואים בכם שותפים מלאים שלנו לתהליך החינוכי. הילדים שלכם לומדים בכל יום יחד איתנו ויחד אתכם מה עוזר להם ומה מקשה, מה מתאים להם ומה פחות. אתם נוכחים בהצלחות שלהם בתחומים שונים, לצד תחומים המאתגרים אותם כשהם בקבוצת השווים ולא בין כתלי ביתם. 
בתוך מגוון הגירויים והמשחקים, נחשפים הילדים לעיתים לאלימות מילולית או פיזית, האחד כלפי השני, או האחת כלפי השנייה. 
צוות בית החינוך מתווה לנחנכים והנחנכות, דרך של התמודדות עם קונפליקטים בעזרת שיח מכבד ומתווך לנחנכים, ואף מקיים מידי יום ועדות ל"ב, בהן נחנכים וצוות מלבנים בעיות שהתעוררו, ובעזרת ניסיונות גישור, מנסים להגיע לפתרונות שיהיו מוסכמים על כל הצדדים. 

לצערנו, לאחרונה אירעו מקרים בהם הורים פנו לילד/ה מביה"ס והעירו לו או לה. 
אנו מבקשים להבהיר -  אסור להורים לפנות, בכל צורה או דרך, לילדים בבית החינוך שאינם ילדיהם שלהם, ובטח שלא לגעת
במקרה של בעיה, ניתן תמיד לפנות לחונך/ת ולצוות בית הספר אשר יברר הנושא ויטפל בו.
יחד, נוכל לפתור כל עניין באחריות, בשותפות, באהבה, באמון, בהכרת הטוב ובהידברות.

7) לידיעתכם, פסטיבל שיח מדברי נדחה בשבוע. הרשמה מחודשת בקישור הבא: 

שיח מדברי- הרשמה


8) לסיום - מספר תזכורות

א. ב-28/11 אנו מזמינים אתכם להרצאה מרתקת על מיניות בריאה בדור המסכים עם המרצה שלומית אברון מ"מידע אמין על מין" באולם הספורט שלנו בשעה 20:00. נשמח לראותכם.  

ב. ב-29/11, יום חמישי, יתקיים אירוע בית ספרי לכבוד חג החנוכה בהובלתן של ועדת אירועים וצוות המוזיקה.
נתחיל את האירוע החגיגי בשעה 17:00 עם פעילויות לילדים, בהמשך נדליק יחד חנוכיה, נצפה במופע מחול קצר ובהופעות של הרכבי המוזיקה שלנו ומחזה הממחיז את סיפור "חנה זלדה".   
וכמובן נקנח בסופגניות כיאה לחגיגת החג🍩
כולם מוזמנים ומוזמנות!

ג. ב-30/11, יום ו', תתקיים בשעה 8:30, אסיפת שישי קהילתית בנושא שינוי כללי הטלפונים הניידים ל ד-ו והסכמה /אי הסכמה לאפשר שימוש בטלפונים בשעות ההפסקות שאין בהן שיעורים + דיון והצבעה לגבי הצעה לכללים הנוגעים להגעה עם אופניים חשמליים. 
באותו היום, לאחר האסיפה החל מ-10:00, תתקיים מסיבת חנוכה מוארת וחגיגית בגן. 🕯🕯🕯

שיהיה שבוע טוב חמים ונעים לכולנו,
ורד ורשף

עדכון שבועי 16.11

נשלח 17 בנוב׳ 2018, 21:19 על ידי נטע זילברג

שלום לכם/ן חברי וחברות קהילה יקרים ויקרות,

כבכל שבוע, גם השבוע התקיימו אצלנו תהליכי למידה וצמיחה, מסקרנים וייחודיים.

מתוך שלל הדברים שחווינו השבוע, אנחנו מבקשים לציין מספר פרטים לגבי האסיפה שהייתה השבוע, וגם לגבי אלו שמתוכננות לתקופה הקרובה. 
ביום ד' האחרון, התקיימה אסיפה ראשונה השנה שחידשה את החשיבה על נושא השימוש בטלפונים ניידים בתלתון ד'-ו'.
ההצעה שהוצעה ע"י קבוצת בנות מהתלתון, מדברת על החזרת השימוש בטלפונים ניידים בזמן ההפסקות בלבד.
התקיים דיון ענייני, ונוכחות מרשימה של נחנכים ונחנכות, והובעו דעות רבות בעד ונגד. בנוסף הוצגו לפני הנוכחים ציטוטים מחוזר מנכ"ל בנושא שימוש בטלפונים ניידים בבתי ספר, והושם דגש על כך שהשימוש בטלפונים ניידים מסוכן לבריאות.
עקב רשימת הדוברים הארוכה, האסיפה לא הסתיימה, ודיון ההמשך וההצבעה בסופו, נדחו ליום ד' הקרוב, ה-21.11, וזאת כדי לאפשר לכל מי שנרשם לבוא לידי ביטוי.

בנוסף, ב-30/11, יום ו', תתקיים בשעה 9:00, אסיפת שישי קהילתית, הן בנושא הזה, והן לגבי ההצעה בנוגע לאופניים חשמליים, ורק לאחר איחוד ההצבעות של אסיפות רביעי ושישי, בכל אחד מהנושאים בנפרד, נפרסם את התוצאות הסופיות שייכנסו לתוקף בתום ההצבעות. 

נשמח לראותכם לוקחים חלק בשיח חשוב זה, בין אם בימי ד', ובין אם בימי ו'.

אנו שמחים על כל יוזמה של נחנך/ת וגאים לספר שבמסגרת הפעילות ביום יער של נחנכי וצוות ד-ו, כל קבוצת חונכות לוקחת על עצמה לארגן פעילות. השבוע התארגנו 4 בנות כתה ו מהקבוצה של אייל: מאל אלפיסי, מאיה שליי, לילה אלקלעי ועדן גורן והכינו  4 חדריי בריחה בנושאים לימודיים וחוקי התלתון.
במשך שבוע הן תכננו, הכינו, גזרו ועבדו על מנת להכין את הפעילות. 
ביום שני מוקדם בבוקר הן הגיעו וארגנו את החדרים. 
הילדים הגיעו בקבוצות של חמישה ועברו את הפעילות. כל מי שסיים אמר שהיה מוצלח, מהנה ומעניין. ניתן להתרשם מהתמונות במצגת המצורפת למייל זה. 
תודה לבנות היקרות על הפעילות ותודה לצוות חונכי ד-ו שמאפשרים. 
בקרוב ערב משפחות ביער. פרטים נוספים ימסרו בהמשך. 

אנו מזכירים שבין התאריכים 22-24/11, יתקיים פסטיבל "שיח מדברי", לפתיחת שנה של קהילת בתי הספר הדמוקרטיים. פרטים נוספים והרשמה בהזמנה המצורפת. 

כמו כן מזכירים לכם שב 28/11 אנו מזמינים אתכם להרצאה מרתקת על מיניות בריאה בדור המסכים עם המרצה שלומית הברון מ"מידע אמין על מין" באולם הספורט שלנו בשעה 20:00. 
נשמח לראותכם.  

תודה ענקית לכל ההורים המתנדבים שעומדים מידי בוקר במפרץ החניה שלנו ומסייעים לנחנכים לרדת בבטחה מהרכב במסגרת המיזם "נשק וסע" 🙏🙏

אנחנו מבקשים לנצל הזדמנות זו ולאחל הצלחה רבה לטל, מזכירה חדשה מטעם העירייה המחליפה את יהודית. מוגדרת כרגע כהסדר זמני ל- 3 חודשים, אך אנחנו שמחים ומתרגשים לפעול ביחד, ומאחלים לך טל, שתשתלבי בקלות ובמהרה🙏🌸

ונסיים באמירת תודה לשלו ובני היקרים, נחנכי התיכון בכיתה יא', אשר לקחו על עצמם לסדר, לצבוע, לתקן ולנקות את הכיתה החדשה של התיכון שבתוך הספריה, והעבודה שהם עשו - ראויה לכל שבח. תודה לכם בני ושלו 🙏💟


וגם... אנו מאחלים טיול מהנה ומוצלח לנחנכי החטיבה והתיכון ולצוות החונכים שמלווים אותם. תהנו, תלמדו ותחזרו אלינו בבטחה. 

שיהיה לכולנו שבוע מוצלח, עם המון סיפוק והנאה🌷

להתראות,
 ורד ורשף

עדכון שבועי 9.11

נשלח 10 בנוב׳ 2018, 22:22 על ידי נטע זילברגקהילת גבעול היקרה,
שבוע נוסף עם עשייה ברוכה, מעשירה ומהנה, חלף לו.

לנוחיותכם,  אנו מצרפים תקציר תוכן המידע המובא במייל: 

1. מייזם "נשק וסע", עדכונים, הנחיות ובקשות.
2. עדכונים מוועדת אסיפה, על האסיפה שהייתה, ועל אלו שיבואו.
3. הזמנה לפסטיבל שיח מדברי, של כלל בתי הספר הדמוקרטים.
4. הודעה על באגטים של דייב השבוע (לא יהיו חד-פעמי).
5. וואטסאפפ דוק - בנושא חיסונים.
6. הזמנה מוועדת קשרי-קהילה להרצאה של שלומית חברון מ "מידע אמין על מין", במסגרת שיתוף פעולה בין גבעול לבי"ס חופים.
7. קצת על השבוע שחלף בגבעול + מצגת תמונות

1. נשק וסע- סיימנו שבוע מוצלח של המיזם. תודה לכל ההורים שהתנדבו לקחת חלק ולעמוד במפרץ החניה בבקרים, היו כאלה שגם יותר מפעם אחת. 
תודה מיוחדת לועדת זה"ב ולצוות "נשק וסע": ללימור למי, נועה רוזנשטיין, קרין רוך, דגנית דאק ושירה אליגון על חשיבה משותפת, תכנון והפעלת המיזם. 
נודה מאוד לשיבוץ שלכם בטבלה המצורפת: https://goo.gl/LMwyQf

שימו ❤- חילקנו את השבועות לפי שכבות. לדוגמה, אם ילדכם בשכבה ב', תשתדלו, בבקשה, להשתבץ באותו השבוע בו משתבצים שאר הורי השכבה. 
במידה ואינכם יכולים זה בסדר אם תשתבצו גם במועד של שכבה אחרת. 
ושוב חשוב לאמר ולהדגיש- הורים שממש לא יכולים לקחת חלק ולסייע מכל סיבה שהיא, זה גם בסדר ומתקבל באהבה . 
כמו כן נודה לשיתוף פעולה בעצירת הרכב סמוך לשפת המדרכה, באופן המשאיר מקום פנוי לבאים אחריי. 
הורדת הילד מהרכב לא אמורה לקחת יותר מ- 3 שניות, על מנת לשחרר את התנועה. 
מה לא נעשה בשביל ילדינו?! תודה על שיתוף הפעולה!! 

     image.png                          image.png


2. עדכוני אסיפה -
באסיפה שהתקיימה השבוע בנושא: כניסת תלמידים לגבעול עם אופניים חשמליים, ראשונה מבין שתי אספות בנושא זה, רוב גדול של הנוכחים הצביע בעד ארבעת ההחלטות הבאות:
א. אסור לנחנכים שהם מתחת לגיל 16, להגיע לגבעול על אופניים חשמליים. 
ב. נחנכים מגיל 16 ומעלה, יוכלו להגיע לגבעול על אופניים חשמליים ולהיכנס, ויוכלו רק אם הם חובשים קסדה בעת שהם נוסעים על האופניים החשמליים.
ג. מי שלא יעמוד בכללים אלו, המקבילים לחוקי המדינה, בית הספר ידווח את שמותיהם לשיטור הקהילתי.
ד. בנוסף להחלטה על אופניים חשמליים, גם נחנכים ונחנכות שמגיעים על אופניים רגילים לגבעול, צריכים לחבוש קסדה בעת הרכיבה לגבעול ובחזרה.
* הייתה אמירה נוספת חשובה, שלא התקבלה כהחלטה: גם הורים שבאים וחוזרים על אופניים חשמליים, חשוב שיקפידו לחבוש קסדה בעת הנסיעה!!!

האסיפה השבוע ביום ד', ב-8:50, תהייה בנושא: טלפונים ניידים לגילאי ד-ו. גם אסיפה זו תהייה אחת מתוך שתיים שידונו בנושא זה.
נחנכי ד-ו מבקשים לערער על ההחלטה שהתקבלה בשנה שעברה ומעלים לדיון את ההצעה הבאה:
 שנחנכי ונחנכות ד'-ו', יהיו רשאיים להשתמש במכשירי טלפון ניידים, רק בשעות ההפסקות של גבעול. (8:00-8:15, 10:25-10:55, 13:20-14:00)

ביום ו', ה-30.11, בין 9:00 ל-11:00, תתקיים אספת שישי שבה יעלו לדיון שני הנושאים הנ"ל:
- הכללים החדשים לגבי אופניים חשמליים.
- שינוי ההחלטה לגבי טלפונים ניידים לנחנכי ד'-ו'.

3. שיח מדברי- מצורפת הזמנה לפסטיבל שיח מדברי תשע"ט. 
בשבוע הקרוב הרשמה בתעריף מוזל. 
הקלקה על גבי ההזמנה תעביר אתכם לטופס ההרשמה לפסטיבל. 
שיהיה שבוע נעים🌷

4. לתשומת ליבכםבשבוע הבא מיום שני עד יום חמישי לא יהיו באגטים של דייב ולא לחמניות

5. וואטסאפ דוק- אנו לקראת מתן חיסונים בשכבות שונות, דוגמת  חיסון השפעת העונתית הניתן לנחנכי ב'-ד' ב 21/11. ישנה אינפורמציה רבה והתלבטויות רבות של הורים בנוגע למתן חיסונים. אנו מציעים לכל המעוניין, להצטרף לקבוצה ייעודית שבה יענו רופאים ומומחים על שאלות בנוגע לחיסונים תוך מתן מענה מהימן, אחראי וסבלני שיענה לכם על כל השאלות והשמועות.
מי שמעוניין שיפנה בבקשה לרכזת/רכז התלתון. 

6. ועדת קשרי-קהילה מזמינה:
וועדת קשרי-קהילה שמה כיעד  להתמקד בשיתופי פעולה עם בתי ספר אחרים. 
שיתוף פעולה ראשון יוצא לדרך עם בית ספר חופים הסמוך אלינו . 
נתכנס יחד ב 28/11 בשעה 20:00 באולם הספורט שלנו, בגבעול להרצאה משותפת בנושא: מיניות בריאה בדור המסכים עם המרצה שלומית חברון מ "מידע אמין על מין"
מוזמנים בהחלט. מצורפת הזמנה. אנא ראו אותה כהזמנה אישית. 
להרשמה יש להיכנס ללינק: https://bit.ly/2yFMxFJ

7. קצת על השבוע שחלף:
* את חג הסיגד ציינו בשכבות הגיל השונות. במצגת התמונות ניתן להתרשם מפעילות משותפת של ילדי הגן עם א-ג בנושא. 

* מירוץ ניר זהבי- גם השנה לקחנו חלק במירוץ חדרה ע"ש ניר זהבי. 
ברכות לעמרי בן סעדון נחנך י"ב על המקום ה- 3 במירוץ ולאורי הוכרמן, נחנך ט' על המקום ה- 2🏆 כל הכבוד!! 
תודה ליוסי טפטה על הארגון וההובלה, לחגי ולילדים שהשתתפו במירוץ. 

 * הפסקה פעילה- השבוע חברו יחדיו ועדת אירועים, ספורט וחזות והפעילו יחד הפסקה פעילה ומהנה לכלל נחנכי גבעול, שכללה הרקדה, פעילות היתולית ויצירה- תודה למארגנים ולכל מי שלקח חלק. 

* וגם... נחנכי התיכון לקחו יוזמה והחלו לשנות את פני הספרייה בסידור, שיפוץ וצביעה.. כל הכבוד! 

* נספר לכם שגם חדר הצוות שלנו משנה פניו כראוי לצוות גבעול. נשלח תמונות כשיסתיים. 

* וגם - שהכיתה החדשה על הבמה, שודרגה ושופרה, וכעת הותקנה בה תקרה אקוסטית חדשה, שתאפשר התנהלות נעימה ונוחה יותר במהלך השיעורים שקורים שם. תודה מיוחדת לאבא רפי, שהתנדב לסייע בכל הקשור ליישום הצורך בפתרון אקוסטי.

image.pngimage.png

עדכון שבועי 3.11

נשלח 4 בנוב׳ 2018, 0:00 על ידי נטע זילברג   [ עודכן 4 בנוב׳ 2018, 0:10 ]

קהילת גבעול היקרה,

היום (יום ו') התקיימה אספת המשך לאישור המיזם "נשק וסע". תודה להורים שהגיעו לשמוע, לחוות דעה ולקחת חלק פעיל בהוצאת המיזם לפועל. 
התכנית אושרה ברוב קולות ואנו יוצאים לדרך עם השקת המיזם כבר ביום ראשון הקרוב
מעורבות ההורים חשובה מאוד להצלחת המיזם. בכל יום (ימים א-ה) יעמדו כ- 2-3 נציגי הורים בבוקר באזור מפרץ החניה המיועד ל "נשק וסע" הסמוך לשער הכניסה לביה"ס. 
נציגי ההורים יעמדו בין השעות 7:40-8:15 . תפקיד ההורים הינו להסדיר את התנועה בשעה לחוצה זו ולהגביר את בטיחות ילדיכם בעת הורדתם מהרכב באווירה חיובית ונעימה. 
לדף מידע אודות ההתנדבות, לחצו כאן.

הורי ילדי הגן שימו ❤
היות ועל פי נהלי משה"ח אתם צריכים ללוות את ילדיכם לגן בבוקר. אנא אל תחנו באזור "נשק וסע", אלא באחת החניות ברחובות הסמוכים לביה"ס. 

כאמור, הצלחת התכנית תלויה רבות בהתגייסותכם למהלך החשוב. אנא, עזרו לנו לעזור לילדים להגיע בבטחה🙏🙏

תודה גדולה לאמהות שהתנדבו ללוות את המיזם בהשקתו ויתייצבו כבר ביום ראשון בבוקר: ללימור טייטלר- למי, לנועה רוזנשטיין, ולתמר רוזין 💟

ביום רביעי תעלה לאסיפה הצעה בנושא : כניסת תלמידים לגבעול עם אופניים חשמליים
האספה תדון בשני ההבטים הבאים
1. נחנכים שטרם מלאו להם 16 לא יוכלו להגיע לגבעול באופניים חשמליים. 
2. נחנכים שמלאו להם 16 יוכלו להיכנס לגבעול עם אופניים חשמליים רק כשהם חובשים קסדה. 

ההודעה הבאה מיועדת להורי א-ג:  עקב מיעוט נרשמים במתנ"ס לבית הספר של החופש בחנוכה, התבשרנו כי לא נוכל להפעיל את הפעילות בגבעול


מודים על שיתוף הפעולה.


רשף וורד

עדכון שבועי 25.10

נשלח 27 באוק׳ 2018, 23:23 על ידי נטע זילברג

קהילת גבעול היקרה,

פתחנו את השבוע בטקס מרגש לזכרו של יצחק רבין ז"ל, עם מסר חינוכי ערכי חשוב. 
תודה לעמית נגדימן על הארגון וההובלה, למיה ליברמן , על הכריאוגרפיה בריקוד ולכל מי שהשתתף וסייע - תודה! 

סיימנו את השבוע החולף בערב כינוס הורים מהנה וחשוב. תודה לכל מי שהגיע לשמוע, לקחת חלק ולהתנדב לוועדות מורים, תקציב וועד ההורים. נוכחותכם חשובה לנו ותרומתה רבה🙏

השבוע התקיימה אסיפה לאישור מחודש של המיזם "נשק וסע". יחיאל, נציג עמותת עיניים בדרכים, המלווה את המיזם הסביר לילדים מדוע חשוב לרדת במפרץ החניה ואיך המיזם צריך לפעול ולמה. הילדים שאלו שאלות חכמות, הקשיבו בקשב רב לדברים שנאמרו, הביעו דעתם ולבסוף הצביעו ברוב קולות בעד המיזם. 
אסיפה קהילתית להצגת המיזם ואישורו תתקיים ביום שישי, ה-2.11 בשעה 9:00 
נוכחותכם חשובה מאוד. אנא עשו מאמץ להגיע! 

ביום חמישי ציינו את "יום ההליכה הבינלאומי" בצעדה של נחנכים ונחנכות לחוף הים הסמוך ותחנות משחק בגבעול. 
תודה ליוסי ושירן, מורי חנ"ג, על ארגון היום ולצוות על שיתוף הפעולה. 
צוות גבעול משתתף בצערו של רביב, מורה לג'ודו וחבר וועד העמותה של גבעול, על מות אימו. 
ובצערה של ננו, עובדת המשק שלנו, על מות אחותה. 
אנו מבקשים לחזק ידכם בשעה קשה זו. 
שלא תדעו עוד צער. 


יום שלישי, יום הבחירות לרשויות המקומיות ולמועצות האזוריות, נקבע כיום שבתון. ביום זה אין לימודים. 

בברכת שבוע טוב עם בשורות טובות,
רשף וורד

עדכון שבועי 20.10.18

נשלח 20 באוק׳ 2018, 22:05 על ידי נטע זילברג

קהילה יקרה,

תהליך בחירת הנחנכים והצוות לוועדות השונות בגבעול הגיע השבוע לסיומו. 
הנחנכים נחשפו למגוון הועדות הקיימות ולעשייה שלהן במגוון דרכים הכוללות חשיפה במפגשי הבוקר, פאנל ועדות לכל תלתון בו הוצגו הועדות בדרך יצירתית, אופן עבודתן, מה היתרונות להיות בועדה כזאת ועוד. 
נערכו בחירות בתלתונים לועדות נבחרות: ל"ב, מורים, תקציב, קליטה ומערכת. 
השיא היה ביום רביעי בהפנינג ועדות בחצר בית החינוך, כאשר כל ועדה התנדבותית, הפתוחה לרשות כולם, הקימה דוכן משלה. הנחנכים עברו בין הועדות השונות והדוכנים החגיגיים, שאלו שאלות, הקשיבו ולבסוף נרשמו לועדה בה הם חושבים שיוכלו לתרום ולהיתרם ממנה. 
חגיגת דמוקרטיה מרהיבה במיטבה🤗
תודה לצוות ולנחנכים על שיתוף הפעולה!
נשמח גם להתעניינותכם בבית, שאלו את הילדים מהי הועדה בה בחרו, מדוע בחרו בה, מה הם מתכוונים לעשות בה. מעורבותכם חשובה. 

בהזדמנות זאת נזכיר שוב שבתאריך 24/10/18 יתקיים ערב כינוס הורים של כלל הורי בית החינוך. 
ערב זה יכלול הרצאה הומוריסטית ומרתקת של המרצה הרצל כחלון בנושא תקשורת מקרבת, הצבת גבולות נכונה ובמהלכה נברר "מהו ילד מאושר"? וקבלת כלים אופרטיביים-מומלץ!!
כמו כן נבחר נציגות הורים לועדות השונות ונבחר נציגות לועד ההורים
 מצפים לראותכם ולראותכן. 

ביום רביעי הקרוב נעלה לאסיפה לאישור את  תכנית "נשק וסע" שמטרתה להבטיח את שלומם ובטיחותם של הילדים עם הגעתם לבית החינוך בבוקר שמאופיין בעומסי תנועה היוצרים פקקים ומהווים סכנה לילדים. 
אסיפה קהילתית נוספת בנושא והסבר של נציג עמותת עיניים בדרכים, תתקיים ביום ו' ה- 2/11/18 בשעה 9:00
כולכם/ן מוזמנים/ות. 

אנו מבקשים להודות מקרב ❤ לכל האמהות שהגיעו לסייע השבוע במזכירות וללימור למי על הובלת היוזמה הברוכה. 
סייעתם לנו מאוד ובעיקר הזכרתם לנו שכוחנו באחדותנו ושאנו לא לבד. 
הסיוע, ההתגייסות המידית והתרומה לא מובנית מאליה וראויה להערכה רבה!!
זה מרגיש משפחה ועל כך אנו מודים 🙏🙏

על מנת שנוכל להוציא לפועל את כל הפעילויות המתוכננות השנה, אנו חוזרים ומבקשים מכל ההורים שטרם הסדירו את התשלומים לבית החינוך לגשת, בבקשה, למזכירות ולהסדיר את תשלומי ההורים .
לבירורים ניתן להתקשר למזכירות: 04-6343223
 
מי שמעוניין בהגשת בקשה לקבלת מלגת הנחה ממשרד החינוך מתבקש למלא את הטופס המצורף למייל זה ולצרף מסמכים רלוונטים.
 את הטפסים יש להגיש במזכירות או לסרוק ולשלוח למייל: info@givol.org

הן את הסדרת התשלום, והן את הגשת הבקשה לקבלת מלגה, יש לבצע - לא יאוחר מיום ה', ה-25/10/18.
 
ביום ראשון נציין את יום הזיכרון ה- 23 לרצח ראש ממשלת ישראל, יצחק רבין, ז"ל בפעילויות שונות בתלתונים בשעתיים הראשונות של הבוקר ובשעה 10:00 נתכנס כולנו יחד לטקס שיזכיר לנו שלא משנה אם הדעות שלנו שונות, מה שחשוב באמת הוא השיח שאנו מנהלים והמקום שאנו נותנים לקבלת האחר והשונה ולדעתו.
 יחד נשאף לתיקון חברתי בסביבה האישית של כל אחד ואחת מאתנו,כאן בקהילת גבעול, ומכאן- בחברה הישראלית כולה. זו גם הייתה צוואתו של יצחק רבין. 


להורי א'-ג' -ביום חמישי יתקיימו מבדקי מכון סאלד, מבדקי איתור המחוננים לילדי שכבה ב', שהוריהם הביעו הסכמתם להשתתפות- אנו מאחלים בהצלחה לכל מי שבחר להשתתף במבדק

 שבוע טוב
  ורד ורשף

עדכון 14.10.18

נשלח 13 באוק׳ 2018, 22:29 על ידי נטע זילברג

קהילת גבעול היקרה,

החודש האחרון עבר על כולנו בריבוי תכנונים, ארוחות, ניקיונות וטיולים משפחתיים. 
אז עכשיו, שהכל נגמר, התחלנו באמת מחדש, קיבלנו את שנת תשע"ט ונכנסנו לשגרה הברוכה. 
ביום ראשון הגענו מלאי תקווה לשגרה המבורכת ולשנה החדשה לאחר חופשה ארוכה. 
חודש חשוון הוא חודש של מחשבה. חודש בו מתכנסים פנימה, לאחר חודש אינטנסיבי של מפגשים, טיולים, משפחתיות. מגיע שלב השקט הפנימי. זה הזמן לחשוב, לשאול מה היה עד כה וכיצד נמשיך מכאן?
התחלנו בתהליך מעמיק של בחירת הנחנכים והצוות לועדות השונות ופתחנו את פעילות הועדות בפאנלים בהם הציגו נציגי הועדות של השנה שעברה את פעילותם, לב העשייה שלהם ועודדו את הקהל הנלהב לקחת חלק ולהצטרף לועדות השונות והמגוונות, כל אחד ואחת לפי רצונותיו, כישוריו, תשוקתו, הרצון להשפיע וליזום. 
הפאנלים היו מוצלחים ועיקר המסר שהועבר בהם היה שלא משנה באיזה ועדה נבחר, אנו צריכים לקחת מחויבות ולגלות אחריות בהובלתה כנציגי בית החינוך בוועדה. 

בעניין זה התכנסנו ביום רביעי לאסיפה, בה הועלו 3 הצעות לדיון, הקשורות בשינוי אופן ההיבחרות/התנדבות לוועדות בגבעול. ההחלטה שהתקבלה ברוב קולות היא שהבחירות לועדת טיולים תתקיימנה בתלתונים. כל תלתון ייבחר חמישה נציגים (מ ד' ועד יב). שאר ההצעות הנוגעות בבחירת הילדים לכלל הועדות כתנאי להשתתפותם בוועדה והפעלת הועדה ללא נציגות של כל התלתונים נדחו. על כן, כפי שהיה עד היום, וועדות שנבחרה להן נציגות תלתונית ימשיכו להיבחר בתלתונים (ל״ב, מורים, תקציב, קליטה + טיולים בעקבות החלטת האסיפה כאמור), ושאר הוועדות תישארנה להצטרפות פתוחה לכולם/ן. 

הצעה נוספת שתעלה לאסיפה בקרוב ושאנו בוחנים ברצינות רבה הפעלתה היא תכנית "נשק וסע" שמטרתה להבטיח את שלומם ובטיחותם של הילדים עם הגעתם לבית החינוך בבוקר שמאופיין בעומסי תנועה היוצרים פקקים ומהווים סכנה לילדים. 
השבוע נפגשו נציגי ועד ההורים וועד העמותה (תודה להורים שהגיעו לשמוע ולחשוב יחד) עם נציג עמותת "עיניים בדרכים" שהסביר על מטרת התכנית, איך זה בא לידי ביטוי בביה"ס ומה נדרש להפעלתה. 
בפגישה זו הוחלט כי צריכה להיות מחויבות מלאה של ההורים לתהליך וכי אנו מבקשים לקבל החלטה לגבי הפעלתו של המיזם, בצורה דמוקרטית של כלל הקהילה כיאה לדרך בה מקבלים החלטות בגבעול. 
על כן, בקרוב תתקיימנה שתי אספות בנושא: אספת יום ד' ואספה נוספת לקהילה ביום ו' ה- 26/10/18 בין השעות 9:00-11:00
מזכירים, כי מי שמגיע משפיע!  וההחלטה שתתקבל לאחר קיומן של שתי אספות אלה תחייב את הכלל. 

" לחיות לאור העקרונות, ללכת בעקבות החלומות"
בהתאם להחלטות אסיפה שהיו בנושא הגשת מרחבי למידה בתלתון א-ג ובתלתון החטיבה, אנו שמחים לבשר שתכנון העיצובים רוקם עור וגידים בשני התלתונים ואנו לקראת הגשתם לאישור, בתקווה שנקבל תקציב ונוכל להוציא את התכניות הנפלאות המשקפות פדגוגיה חדשנית ויצירתית לפועל. 
נמשיך לחלום.. ליזום.. להעז ולצאת מהקופסא...

הורי נחנכי א-ג שימו לב- בחופשת החנוכה מתוכנן "בית ספר של החגים" בין התאריכים  4-10/12/18 בשעות 08:00-13:00 . הדבר מותנה בכמות הילדים הנרשמים. 
אנא עדכנו את סמדר גורן, רכזת התלתון, עד יום שלישי, מי שבכוונתו להירשם
תודה🙏

אנו מבקשים להזכיר שבתאריך 24/10/18 יתקיים ערב כינוס הורים של כלל הורי בית החינוך. 
הערב יפתח בהרצאה הומוריסטית ומרתקת של המרצה הרצל כחלון בנושא תקשורת מקרבת, הצבת גבולות נכונה ובמהלכה נברר "מהו ילד מאושר"? ונקבל כלים אופרטיביים- ההרצאה מאוד מומלצת. 
הזמנה נשלחה במייל ובקבוצות הווצאפ, ומופיעה גם באתר גבעול

בסיומה של ההרצאה נפתח את ההזדמנות להצטרפותם של הורים לוועדות שלנו השנה, ואף נקיים את תהליך הבחירה של נציגות ההורים לוועדות גבעול שיש לבחור להן נציגי הורים וגם נאשר את בחירתו של וועד הורים בית ספרי.
ערב זה חשוב, מהנה ומגבש- נשמח לנוכחותכם/ן ולעדכון אצל רכז /ת התלתון על הגעה/אי הגעה לערב זה על מנת שנוכל להערך בהתאם. 

הודעה מהמתנ"ס- ביום רביעי 17.10.18 בשעה 16:30-18:00 תתקיים בספריית גבעת אולגה סדנא של יצירה-
כתיבה וציור של קומיקס. הסדנא מתאימה לילדים בכיתות ג'-ו'.
הכניסה בתשלום- 25 ש"ח למשתתף. יש להירשם מראש אצל הספרניות- 6202130 -04, 6348517 -04.
בואו להנות מפעילות איכותית ומלמדת, הפעם לא ליד המסכים....

וגם... אנא גשו למזכירות בהקדם להסדיר את תשלומי ההורים ולא יאוחר, בבקשה, מה- 22/10/18.
לבירורים ניתן להתקשר למזכירות: 04-6343223
תודה רבה 🌸

דבר אחרון וחשוב- אנו מבקשים לחבק את צוות החונכים שלנו, הרכזות/הרכז, המורים/המורות, הגננות וצוות המנהלה שעובדים ללא לאות סביב השעון בחשיבה ועשייה מכל הלב למען הילדים. מעריכים מאוד! תודה רבה!!!
תודה מיוחדת וגדולה גם לנטע וענת, מזכירות העמותה, שמתגייסות בימים אלה, בהם יהודית לא נמצאת ולוקחות על עצמן הרבה מעבר לעבודתן השוטפת🙏🙏🙏

ותודה ענקית ליהודית שלנו הנפלאה, שאמנם יצאה לפנסיה, אך דואגת ומגיעה לעזרה- אוהבים אותך ומעריכים מאוד❤

אחרי החגים עדכון

נשלח 1 באוק׳ 2018, 20:54 על ידי נטע זילברג

הקיץ עבר, החום הגדול
 
שנה חדשה באה לכל 
רוחות מנשבות, נודדות ציפורים 
הולכים ובאים הימים הקרים".

שלום לכם/ן,

אז הנה תמו להם ימי החגים והחופשות הראשונות, ואנו מתחילים את התקופה שמכונה "שיגרה", למרות שבחיי בית החינוך, אין יום אחד כקודמיו...

אנו חוזרים מהחופש ביום ד' הקרוב, ה-3.10


אנחנו רוצים לעדכן, שבמהלך החופשה עמלנו על שינויים ודיוקים במערכת. במידה ולא ידעתם/ן, אז המערכת של גבעול מתעדכנת אוטומאטית, והגישה אליה פשוטה מהאתר של גבעול – www.givol.org – אז שימו , ותעקבו!

מעבר לכך, אנחנו עומלים גם על דיוקם של דברים אחרונים בלוח השנה, ובקרוב מאוד נפיץ את לוח האירועים השנתי המלא.

מצורפות מודעות שמפרטות פעילויות ואפשרויות שמוצעות לקהל הרחב, בספרייה הקהילתית של גבעול והמתנ"ס, שפועלת בימים א' + ג'-ה' בשעות אחה"צ והערב אצלנו בבית החינוך.
עוד נעדכן, שבקרוב נתחיל את עבודתן של הוועדות החדשות של גבעול לשנת תשע"ט. בינתיים אנחנו ממשיכים בעשייה בעזרת חברי וחברות הוועדות הממשיכים והממשיכות משנה שעברה, ובאסיפה הקרובה ביום ד', יתקיים דיון בנושא ההיבחרות לוועדות או ההתנדבות אליהן.

3 ההצעות שעומדות על הפרק הינן:

-          לשנות את הבחירות לוועדת טיולים - שנציגי הוועדה לפי תלתונים ייבחרו בכל תלתון בנפרד.

-          וועדה לא תוכל לפעול ללא נציגות של חברי וועדה מכל התלתונים.

(בהתאם לחוקי האסיפה על הגבלת גיל בוועדות השונות)

-          ההשתתפות בכל הוועדות של גבעול תהייה על-פי היבחרות בבחירות בלבד.

כולם מוזמנים להגיע, להשתתף בדיון, להצביע ולהשפיע.

 

עניין אחר חשוב, תשלום לבית החינוך –

החגים עברו, ועל כולם להסדיר את התשלום. אם עדיין לא שילמתם לבית החינוך, אנא מהרו להגיע למזכירות להסדיר את הנושא. 

חשוב מאוד – גם אם יש קושי בתשלום, וגם אם דרושה הנחה, או חלוקה אחרת של התשלומים, עליכם עדיין לפנות למזכירות, ולברר כיצד ניתן להסדיר את העניין. אנא עשו זאת בהקדם!


ודבר אחרון -

כמו בשנה שעברה, אנחנו רוצים ממש בקרוב לקיים -

כינוס הורים של כלל הורי בית החינוך. 

אנחנו ניפגש במהלך אמצעיתו של חודש אוקטובר, באחד הערבים (עדכון על מועד סופי יישלח ממש בקרוב).

בכינוס גם נקיים הרצאה מרתקת ורלוונטית של מרצה אורח, וגם נפתח את ההזדמנות להצטרפותם של והרים לוועדות בית החינוך השונות, ואף נקיים את תהליך הבחירה של נציגות ההורים לוועדות גבעול שיש לבחור להן נציגי הורים, ונאשר את בחירתו של וועד הורים בית ספרי.

כולם מוזמנים ומוזמנות, לבוא ולהשתתף בכינוס!


התחלנו את ההודעה, במילים הראשונות של שירו של שמעון בס "הקיץ עבר", 

ולסיום נצטט את הבית האחרון של אותו השיר:

"הביטו וראו קטונתי אתמול 
הקיץ עבר ואני כבר גדול 
שנה חדשה התחילה היום 
היי נא ברוכה ובואך לשלום".

חג שמחת תורה שמח לכולם/ן,

והמשך שנה פורייה ומוצלחת לכולנו.

להתראות,

סיכום שבוע ראשון ללימודים

נשלח 11 בספט׳ 2018, 11:50 על ידי נטע זילברג

משפחות יקרות,

סיימנו את השבוע הראשון של שנת הלימודים
ובשמחה אנו מסכמים שבוע בו כולם וכולן בהתרגשות והתחושה של התחדשות והתחלה נוכחת באוויר ובאווירה, בכל מקום ובכל פינה: 
- נחנכים וחונכות עומלים על ״טעימה״ של שיעורים, ובנייה של מערכות. 
- נשות ואנשי צוות, יחדיו עם נחנכים, נחנכות והורים, ממשיכים לסדר ולארגן את המרחבים החינוכיים שלנו. 
- מפגשי חונכות אישית קורים ומתרחשים להם בין העצים, על הספסל, במועדון התלתוני ובמגרש הספורט. 
- אוירת החג מורגשת, אנו טובלים תפוח בדבש להמון רגעים מתוקים במהלך השנה, ובתלתונים נשמע קול השופר, שירים ופעילויות. 
- קיבלנו בברכת "שלום כיתה א'" את נחנכנו הצעירים שהתחילו השבוע לימודיהם בגבעול בהתרגשות רבה (תודה ל-יב׳ , הבוגרים שלנו, שליוו את הקטנים וכתבו ברכה מרגשת) - נאחל להם בהצלחה רבה. 
 
ויחד עם זאת, אנחנו גם ניצבים בפני התמודדויות ואתגרים משותפים:
- המערכת עדיין לא מושלמת. ישנן התנגשויות שעלינו לשנות ולתקן, וישנם צרכים ואילוצים שעוד צריכים לקבל מענה. אנחנו בעיצומה של העבודה והמאמצים להתאים ולשפר, ואנחנו שמחים על הפניות והבקשות, וגאים בנחנכים ובנחנכות שמתגייסים לטובת גיבוש רעיונות ומציאת פתרונות יצירתיים. 
- חסרות לנו כיתות, וחסרים לנו מרחבים ללמידה. כולנו עושים מאמצים ומתגמשים. בהתאם להחלטת אסיפה מהקיץ, אנחנו מתחילים בימים הקרובים בבניית כיתה חדשה על הבמה באולם הספורט, ואנחנו מקווים ומאמינים שכולנו נוכל להתחדש ולהשתמש בה מייד אחרי חופשת חג סוכות. 
- אנחנו בעיצומם של דיוני אסיפה שהחלו ביום ד׳ האחרון, ואשר ימשיכו גם בימי ד׳ ו-ו׳ בשבוע הקרוב, בהם אנחנו בוחנים אפשרויות לעיצוב נוסף של מרחבי למידה בגבעול, והגשת בקשות לקבלת תקצוב נוסף מהמדינה לטובת שיפור מרחבי למידה נוספים בגבעול. כולם וכולן מוזמנות ומוזמנים להגיע לאסיפות ולהשפיע. (הזמנה אישית כאן, עוד על מרחבי למידה ועיצוב, כאן).

אנחנו יוצאים לדרך חדשה.
וחלקה איננה נודעת, וחלקה אף עדיין לא במצבה האופטימלי...
ג׳ובראן ח׳ליל ג׳ובראן כתב: ״איש אינו יכול להגיע אל השחר, מבלי לעבור דרך הלילה...״. 
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%90%D7%A1%D7%A4%D7%90%D7%A8_%D7%93%D7%99%D7%99%D7%95%D7%95%D7%99%D7%93_%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A
ואכן אנחנו בדרכנו אל השחר, ואנו שמחים ומודים לכל המצטרפים והמצטרפות שצועדים איתנו. בקרוב יתחילו לעבוד הוועדות החדשות בגבעול, לכולם תהיינה מערכות אישיות מסודרות ומאורגנות, ואנחנו מאמינים שאפילו נצליח לסיים את פיתוחה של האפליקציה שתומכת בתהליך החונכות האישית ונפעיל אותה השנה לראשונה.
ועוד, ועוד, ועוד דברים נפלאים ומיוחדים שיהיו ייחודיים לנו, ותמיד נעשה אותם כקהילה של בני אדם שחברו יחד לטובת החינוך של ילדיהם וילדי הסובבים אותם, כי ״אנשים טובים באמצע הדרך, אנשים טובים מאוד, אנשים טובים יודעים את הדרך, ואיתם אפשר לצעוד״ (נעמי שמר).

מתראים שוב למספר ימים לאחר חופשת החג, ביום ד׳ ה-12.9. 
רגע לפני סיום.. אנו מבקשים להזכיר- לגשת, בבקשה ,למזכירות ולהסדיר את תשלומי ההורים, על מנת להעשיר את התכנית הבית ספרית ולתת לילדיכם את המירב.
לפירוט התשלומים על פי תלתונים, לחצו כאן

שתהייה לכולנו שנה טובה, מוצלחת, מלאת אושר, הצלחות, בריאות ואהבה🌸

רשף וורד. 

1-10 of 252