עדכון שבועי 19.6.18

נשלח 19 ביוני 2018, 0:43 על ידי נטע זילברג

קהילת גבעול היקרה,

אתמול התקיימו שיחות המשולשים ליסודי ולחטיבה. תודה לצוות החינוכי על ההשקעה המרובה בילדים לאורך השנה על הערכות ושיח מקצועי ומכיל ותודה לכל ההורים והנחנכים שהיו שותפים לשיח המצמיח. 
אנו נמצאים בישורת האחרונה של השנה. השבוע נחנכי החטיבה והתיכון יסיימו את שנת הלימודים 
ובעוד כשבועיים הצטרפו לחופשה גם נחנכי היסודי. 
השאלה המרכזית הניצבת לפנינו בקיץ עם סיום שנת הלימודים היא כיצד להפוך את תקופת החופש הגדול לזמן איכותי, יעיל ומנוצל עם פעילויות הפגה ראויות. אנו מקווים ומאחלים לכם שתנצלו היטב את זמן החופשה ותחזרו לשנת הלימודים הבאה מלאי רעננות ורצון לקראת המשימות והאתגרים המצפים לנו. 
את סיום השנה ואת הפרידה מנחנכי  י"ב נחגוג כולנו יחד ביום שני, 25/6 בגבעול. הזמנות יחולקו מחר. 
שימו לב!!! זמני המסיבה השתנו- תערוכת תוצרים תתחיל בשעה 19:00
ב 20:15 נתכנס לחלק המרכזי של המסיבה. מצפים לראותכם ולראותכן. 

גם מחנה נחל אלכסנדר מאחורינו. היה מוצלח, מהנה ומגבש. תודה גדולה לטליה גפני, רכזת טיולים, לניל פסח ולסמדר גורן, לועדת טיולים, להורים שהגיעו לקחת חלק ולהיות איתנו וכמובן לכל חברי הצוות שעזרו וסייעו- תודה רבה!! 

במחנה וביום שישי התקיימה אסיפה הנוגעת לשיבוץ חונכים בתלתונים בשנה הבאה. ההצעה התקבלה ברוב קולות. לעיון בהצעה לחצו כאן

אנחנו רוצים לשתף שביום ראשון הוצגה תכנית העבודה של היסודי לשנת תשע"ט  לפיקוח ולאגף החינוך. הצגנו את התפיסות החינוכיות, האני מאמין, המטרות שלנו לשנה הבאה ואיך נקדם אותן ביסודי. היה מוצלח מאוד וזכינו לשבחים על העשייה. תודה לצוות היסודי שהגיע לוועדה ותרם לדיון מעמיק ומקצועי. תודה מיוחדת גם  למיכל פינק, נציגת ההורים מטעם הוועד, שלקחה חלק בוועדה והיתה שותפה. 

אנו שמים את נושא האקלים המיטבי בבית החינוך בראש מעייננו, מתוך הבנה כי בית חינוך ששורר בו אקלים חינוכי מיטבי מאפשר לתלמידותיו לפתח ולקדם יכולת עמידה במצבי לחץ, מגביר יצירתיות, מקנה ערכים של סובלנות לשונה, מכשיר לשיתוף פעולה, לתקשורת בין-אישית וליכולת ללמוד ולהתפתח במיטביות. זאת תוך התייחסות לצרכים הבסיסיים ולצרכים המיטביים של כל ילד. אנו שמחים לבשר כי תהליך האקלים שהתחלנו השנה הגיע לסיומו. בימים אלה אנו מנתחים את תוצאות סקר האקלים ונבנה תכנית עבודה במקומות הדורשים שיפור. 

תזכורות על האירועים הקרבים
(מומלץ לפתוח יומנים..)

1.היום, יום שלישי, 19/6, ערב סיום מגמת תאטרון- "השיאטרון". כולם מוזמנים ומוזמנות. הערב יתחיל בשבע בערב באולם.

2. היום גם יתקיים  לילה לבן בתיכון. נתחיל את הלילה הלבן ב 21:30. נחנכות ונחנכי התיכון מוזמנים.

3. 29/6, יום שישי, מסיבת סיום בגן

4. ביום שלישי, 26/6, לילה לבן תלתון ד-ו


שיהיה לנו המשך שבוע נפלא 🌷

ורד ורשף 

עדכון שבועי 10.6.18

נשלח 11 ביוני 2018, 8:16 על ידי נטע זילברג

הורים, חונכים, 
​נחנכים 
וצוות יקר,

סיימנו שבוע נוסף בו העשייה החינוכית שלנו באה לידי ביטוי במספר היבטים: 
ביום שני, התקיים ערב סיכום שנה של תלמידי מגמת התחל"ה, בו הציגו את התוצרים המשמעותיים שלהם. הערב היה מושקע ומרגש. המנטורים המלווים את הילדים לאורך השנה הגיעו להביע תמיכתם מהתהליך הייחודי. מנהלת אגף החינוך שנכחה באירוע סיכמה אותו כחוויה מעצימה ומלמדת. יישר כח לעוסקים במלאכה, לצוות התיכון ולנאווה ומיכל על הובלת המגמה לאורך השנה. 

באותו היום, התקיים גם ערב מעברים להורי הגן שילדיהם עולים לכיתה א', גם זה היה ערב משמעותי בו חשפנו את התפיסה החינוכית שלנו, שוחחנו על הסתגלות הילדים בגיל זה במעבר לבניין היסודי, על התהליכים המתרחשים אצלם ומה קורה בתלתון הקולט. תודה להורים שהגיעו לשמוע ולהשמיע. 
אירוע מהנה ומוצלח נוסף היה ערב סיכום שנה של המוסיקה . היה משמח ומרגש מאוד לראות את הילדים מנגנים ושרים בכישרון רב ובביטחון על הבמה . זאת ההזדמנות להודות בשנית לניל וצוות המוסיקה וגם לצוות ההגברה על ליווי הילדים והעבודה עימם לאורך השנה. 
תכניות לפעילות 
​בעתיד הקרוב
:​
 

מחנה הקיץ בנחל אלכסנדר כבר בפתח... 
​​
בימים שלישי ורביע
​י הקרובים​
 
נצא כולנו ליומיים של כייף, העשרה וחוויה מחוץ לכתלי בית החינוך.
 
 
 
המחנה יתקיים בחניון נחל אלכסנדר - חורבת סמרה
 
(
פרטים נוספים על המחנה יובאו מייד בהמשך הודעה זו)
ביום ה' הקרוב ה-14.6, יתקיימו שיחות המשולשים "הורים-נחנך/ת-חונך/ת", עבור כל נחנכי ונחנכות התיכון.
​ביום ב' הבא, ה-18.6, יתקיימו שיחות המשולשים לגילאי א'-ט'​.
אנא שימו לב, וודאו שהוזמנתם/ן, ואם לא אז צרו קשר בבקשה עם החונך/ת של ילדכם ו/או צרו קשר איתנו המנהלים.
עוד על המחנה - 
שימו לב להנחיות הבאות, זה חשוב מאוד
1. ההגעה 
הבטוחה 
ביותר היא: 
לעלות 
במחלף בית ינאי, לנסוע לכיוון מכמורת, 
​ואז לפנות ​
צפונה עד שמגיעים לשילוט לנחל אלכסנדר. פונים שמאלה ונוסעים בדרך, עוברים דרך חניה וממשיכים בשביל בזהירות מתחת לגשר בצד שמאל של הנחל. ממשיכים לנסוע לאורך הנחל עד שתגיעו לאזור המחנה.
שימו לב!! 
יש לחנות באזור החניה בלבד! 
 
2. כל מי שמביא/ה את הילד/ה למחנה, יש לדאוג לרשום אצל החונכים שהילד/ה הגיע/ה.
יש להודיע לחונכים על עזיבת המחנה עם הילד/ה!
​3​
. אין להביא בעלי חיים למחנה!
​4​
. אין ללכת יחפים במחנה - כולל הורים ואחים קטנים שאינם לומדים בגבעול.  יש לנו הנחיות ברורות בנושא וחשוב שגם אתם ההורים תפעלו על פי הנחיות אלו.
​5​
. בכל מקרה של ילדים שמציקים או מתנהגים שלא על פי חוקי גבעול, נא לפנות לעזרת החונכים. מבקשים מכם ההורים להשאיר לנו לפתור בעיות 
​​
כאלה.
​6​
. תזונה - במחנה יוכנו ארוחת ערב בשלישי, וארוחת בוקר וצהרים ברביעי. -  סדר האוכלים: קודם ילדי בית הספר, אחר כך הורים וצוות.
​7
. במחנה תודלק מדורה אחת בחצי חבית. אין להדליק מדורות נוספות.
​8​
. עישון - תהיה פינת עישון במחנה. הורים מעשנים הקפידו על עישון באזור זה גם מטעמי בטיחות
​9​
. הגעה - ניתן להגיע לאזור המחנה החל מיום שלישי בשעה 8.00
​10. ​
סיום המחנה ביום רביעי   בשעה 14.30 בהסעה של תלמידים לבית הספר.
בכל שאלה ניתן לפנות לחונכים
​ ולחונכות​
אנא פעלו לפי ההנחיות למען בטיחות ילדיכם!

תזכורת- 
ביום רביעי, במחנה, תתקיים אסיפה ראשונה לאישור שיבוץ צוותי התלתונים. אסיפה קהילתית נוספת בנושא זה תתקיים ביום ו', 15/6/18 בשעה 9:00 בגבעול. הצעת השיבוץ העולה להצבעה מופיעה באתר גבעול.
שיהיה לנו שבוע מהנה ומעשיר

3.6.2018 עדכון שבועי

נשלח 2 ביוני 2018, 21:25 על ידי נטע זילברג

"לחנוך את נפשו של הילד זה לשחרר אותו מהמושכות ולתת לו לרוץ חופשי כדי שיחקור ויגלה במה הוא טוב ומה מעניין אותו ומה הוא רוצה. במלים אחרות, ימצא מי הוא". 
(ג'ויס קורטק פטרול) 

קהילת גבעול היקרה,

הימים ארוכים וחמים וזה סימן בדוק לכך שאנו מתקרבים לסופה של שנה. הישיבות הפדגוגיות בכל צוותי התלתונים כבר מאחורינו. זאת ההזדמנות לעצור לרגע ולהודות לצוות הרכזים, החונכים, המורים, היועצות והמטפלות על עבודה מאומצת, על חשיבה מעמיקה והתבוננות בכל ילד וילדה, על תובנות, העלאת שאלות, אתגרים והצלחות- תודה

ביום שלישי יצאו 50 נחנכי ד-ט ואנשי צוות לטיול כוכב לאורכו של נחל כזיב, ממנו חזרו עייפים אך גם מאוד מרוצים. ועדת טיולים מדווחת שהיה נעים לראות את הילדים במגוון הגילאים יוצרים אינטראקציות וחברויות חדשות האחד עם השני. 
תודה לטליה, שירן, ניל וטל על ליווי הילדים והדאגה לשלומם ורווחתם במהלך שלושת ימי הטיול- זה אינו מובן מאליו. 

בועדת טיולים אוספים כבר מרץ מחדש לפעילות שיא אחרונה השנה- מחנה בית ספרי בנחל אלכסנדר, שיתקיים בתאריכים: 12-13/6. הטיול מיועד לנחנכי א- יב. נחלק דף מידע מפורט בנושא לעיונכם. 
שימו לב- המחנה ללא עלות כספית. הרישום למחנה בתלתונים. 

הקהילה היא אחד ממוקדי הכוח עליהם נבנה בית החינוך.  קהילה המאמינה בכוחותיה וביכולת השפעתה היא זו שתצליח לגייס כוחות חיוביים כדי לבנות ולהיבנות. אנו מאמינים, כי קשר עמוק המבוסס על כבוד,  הקשבה ומטרה משותפת יצור אווירה, אשר תאפשר לכל אחד מאתנו לממש את יכולותיו,  כישוריו וחלומותיו. תקשורת טובה של הקהילה תתרום רבות להשגת היעדים וליצירת אקלים מיטבי בבית החינוך שלנו. 

השבוע התקיים ערב למידת הורים אחרון לשנה זו. היה מוצלח מאוד ובעיקר מעורר השראה ותובנות אותן ניקח עמנו לבניית תכנית העבודה הבית ספרית של שנת הלימודים תשע"ט. 
תודה לשותפים שלקחו חלק משמעותי בסדנה זו כל השנה ותודה לכל מי שהגיע לסדנה האחרונה, לשמוע, להשמיע, להטיל ספקות, לשאול, ללמוד, להתבונן יחד, לחשוב וגם ללמד אותנו... 
בכוח היחד נצליח לממש חלומות ולהפכם למציאות.  תודה מיוחדת למשפחת קוסוביצקי, נדב ושירה היקרים על האירוח החם בביתכם
אנו מזכירים שביום שני, 4/6 ,בשעה 18:00
 יתקיים אירוע סיום שנה של מגמת התחל"ה 
,בו י
ציגו הנחנכים והנחנכות את התהליכים והלמידה שחוו השנה במסגרת לימודיהם במגמה.
כל מי שמעוניין או מעוניינת לדעת ולהכיר את אשר עבר על תלמידי ותלמידות המגמה השנה, מוזמנים ומוזמנות לאירוע, שיתקיים באולם הספורט של גבעול.

באותו היום בשעה 20:30 נייחד ערב מתוך תכנית מעברים להורי הגן שילדיהם עולים בשנה הבאה ל א'.  במפגש זה נספר לכם על התהליכים איתם מתמודדים הילדים במעבר לכיתה א'. מטרת המפגש להפיג חששות, לחשוף אתכם, ההורים, למידע רלוונטי ועדכני על סדר היום בכיתה א' ועל תהליכי בשלות, התפתחות ומוכנות האופיינית לילדים ועל החזון שלנו והעשייה החינוכית בגבעול. 
י
​י​
נתן כמובן זמן לשאלות הורים. נוכחות ההורים הרלוונט
ים חשובה מאוד. 
***במהלך חודש יוני נקיים מפגש עם הילדים בשעות הבוקר. 

סוף הוא תמיד התחלה.. נקבל בברכה את ילדי א' ובמקביל אנו בתהליכי פרידה מהבוגרים שלנו, נחנכי י"ב שמסיימים השנה את לימודיהם בגבעול. זהו מעמד מרגש מאוד, אותו נציין במסיבת סיום אחת עם כל נחנכי גבעול, לבחירתם. המסיבה תתקיים ביום שני, 25/6 בשעה 17:00, אנא שריינו את התאריך. 
במקביל, אנו נערכים בימים אלה לקליטות חדשות של נחנכים ולשיבוצים חדשים לשנת הלימודים הבאה. 

האסיפות לאישור הצעת השיבוץ של ועדת מורים, לגבי שיבוץ החונכים בתלתונים השונים לשנת הלימודים הבאה, תתקיימנה הן ביום השני של מחנה נחל אלכסנדר בבוקר (13.6), והן ביום ו' ה-15/6 בשעה 9:00 בגבעול. כולם/ן מוזמנים ומוזמנות. 

במסגרת שיעור "על המפה" וכסיכום לאחד הנושאים עליהם למדו בשיעור- יפן, התארחו הילדים בליווי מספר הורים בבית משפחה יפנית בעין הוד. הילדים האזינו למוזיקה יפנית מקורית, למדו על מנהגים ומסורות עתיקות, התנסו בלבישת קימונו וקיפולי נייר. כמו כן למדו על הכתב היפני וצפו בטקס התה המסורתי. ביקור זה היה מהנה ומעשיר והחונכים מדווחים כי למדו על תרבות שונה ומרתקת, השכילו וחוו חוויה יפנית ייחודית. 
תודה לסמדר, רכזת התלתון והצוות החינוכי על העשרה תרבותית לילדים. אנו מזכירים שביום א' ה-3.6 בשעות אחה"צ - חגיגת סוף שנה לכל בתי הספר הדמוקרטיים בפארק המים שפיים. מי שטרם רכש כרטיסים אל דאגה, ניתן לרכוש כרטיסים גם בכניסה לפארק במחיר 60 ש"ח לכרטיס. 

כאמור,   ביום ג' ה- 5/6 בשעה 18:00 יתקיים ערב מוסיקה המסכם את העשייה המוסיקלית בבית החינוך בשנה זו. המופע יתקיים בבמה המרכזית ליד הספרייה ויופיעו בו כל ההרכבים הפועלים בבית החינוך- קהילת גבעול מוזמנת בחם. 

ביום ד', 6/6- דמופגש בבית החינוך הדמוקרטי במודיעין. 

ביום ה', ה-14/6- פגישות משולשים עם הורי ונחנכי התיכון 


יום ב', 18/6- פגישות משולשים יסודי וחט"ב

נוכחותכם/ן בפגישות המשולשים בכל התלתונים חשובה מאוד. 

יום שלישי, 19/6 בשעה 19:00 הנכם/ן מוזמנים ומוזמנות ל"שיאטרון" , אירוע השיא של תלמידי ומורי התאטרון בגבעול. קובץ ההזמנה מצורף למייל. 

כמו כן מצורפת מצגת תמונות של רגעים מעניינים ומיוחדים שהיו לנו השבוע 🙂

זהו בינתיים. 

מאחלים לכולם ולכולן שבוע נפלא עם עשייה ברוכה🌸

רשף וורד 

מנהלי בית החינוך 

27/5/2018 עדכון שבועי

נשלח 26 במאי 2018, 21:04 על ידי נטע זילברג   [ עודכן 26 במאי 2018, 21:35 ]

הורים, חונכים, נחנכים וצוות יקר,

חזרנו מחופשת שבועות לשבוע קצר אך רווי בעשייה חינוכית ופעילויות מגוונות. 
בתחילת השבוע נחנכי מגמת התחל"ה שלנו יצאו למפגש עם תלמידי מגמת התחל"ה מבית ספר אורט גאולה בתל אביב. 
במגמת התחל"ה לומדים הנחנכים לזהות ולגלות מה מעניין אותם, מה אזורי החוזק שלהם, מה מלהיב אותם ומה לא
​, ויוצאים לאורך שנת הלימודים, להתמחות בתחום העניין שלהם, אחת לשבוע במהלך יום הלימודים, כחלק מהלימודים שלהם לתעודת הבגרות​
​זוהי מגמה ייחודית, חדשה, שקיימת רק ב-9 בתי ספר בארץ, החל משנת הלימודים הנוכחית. ​
במפגש
​שהיה, בו פגשו הנחנכים תלמידים אחרים שמצויים ולומדים באותו התהליך כמוהם, ​
שיתפו הנחנכים על הנעשה אצלנו במגמה ושמעו איך פועלים הדברים אצלם. במהלך השיח גילו התמודדויות זהות בתהליך
​,​
ושאלות דומות איתן הם מתמודדים. 
הנחנכים ומיכל אוסטרובסקי
​ונאוה ​
שליו
​ו​
אותם
​,​
מסכמים את המפגש כקצר
​, ​
מעניין וממצה. בשנה הבאה יתקיים מפגש כזה בגבעול. 
 

​​
השבוע התקיימו שתי אספות
1. ביום ד' התקיימה אסיפה בנושא איסור השימוש בסליים בגבעול
​ ​
- הילדים הצביעו ברוב קולות והצעה זו התקבלה. לפיכך,
​בהתאם להחלטת האסיפה, ​
חל
​​
איסור
​על הבאת
סליים ו
שימוש
​ בו ​
ברחבי בית החינוך. 
 
2. ביום שישי התקיימה אסיפה קהילתית שדנה בשני נושאים עיקריים: 
א. העברת היום הקצר מיום ב׳ ליום ג׳.
​הוחלט שיש תמיכה בשינוי מועד היום הקצר, ושצוות ניהול ייבחן את האפשרויות הנוספות מלבד יום ג', בדגש גם על יום א', ותשובה סופית על היום החדש, תינתן ותפורסם עד ה-15.6.
 ​
 
ב. עלתה ההצעה שכל נחנך/ת בגבעול בשנת הלימודים הבאה, יהיו חייבים לבחור בכל יום במערכת האישית שלהם, לפחות שעתיים של למידה בצורה מובנית, שתהייה מחייבת ומתואמת עם החונך/ת האישי/ת. 
באסיפה זו התקיים שיח מעניין אודות המהות של גבעול, עבודת החונכות ועוד. 
לבסוף הוחלט להוסיף להצעה "שעתיים של למידה בצורה מובנית ומצמיחה".
​תוצאות ההצבעה חוברו יחד עם התוצאות שהיו לאסיפה המקבילה ביום ד' לפני שבועיים, ובסיכום ההצבעות, ​
הצעה זו התקבלה.
​בנוסף, 
הוחלט להקים צוות חשיבה בנושא שימפה צרכים
​,​
אתגרים והצלחות
​,​
​כדי לגבש רעיונות והצעות נוספות לעתיד
.  
כל מי שרוצה מוזמן/ת לקחת חלק בצוות החשיבה, אנא פנו אל ורד במייל חוזר. 

​ולהלן תזכורת לאסיפה משמעותית ביותר - 
ביום ו', ה-15.6, בשעה 9:00, תתקיים אסיפת שישי קהילתית, בה יכולים להשתתף כלל הורי, נחנכי וצוות גבעול, שבה תוצג ההצעה של וועדת מורים לשיבוץ חונכים וחונכות בתלתונים, ותתקיים הצבעה לאישור ותמיכה בהצעתה של וועדת מורים. אנא סמנו מראש את המועד ביומנים, ובלוחות השנה, כדי שתוכל להיות באסיפה זו נוכחות רחבה ככל שניתן.


השבוע התקיים מפגש למידת הורים בנושא: "מעורבות הורים" . היה מעניין ומפרה. 
מוזמנים למפגש האחרון והמסכם של השנה ביום חמישי
​ הקרוב​
, 31/5, בשעה 20:30. 
 

​שימו לב -
 
חשוב לנו לעדכן שלאחרונה הובא לידיעתנו כי ישנם ילדים המחבלים באופניים הנמצאות בחנייה המיועדת להם בגבעול. 
אנו רואים מעשה זה בחומרה ומגנים כל תופעה של השחתת רכוש של האחר וונדליזם. 
כבר מחר בבוקר ננקט בפעולות הסברה חינוכיות
​בנושא במפגשים ב​
תלתונים. 
 נודה לשיתוף הפעולה שלכם
​,
  
​גם ​
בשיח מול הילדים גם בבית. 
 
דבר נוסף לתשומת ליבכם ​
- חל איסור חנייה בסמוך למעבר החצייה
​מי שלא פועל בהתאם להנחייה זו - מסכן חיים!!!
 
​אנא הקפידו לפעול בהתאם לכללים!
 
 
כל הכבוד לנחנכים
​ולנחנכות ​
שנבחנו
​ב​
שבוע
​שחלף ​
ב
​בחינת ה​
בגרות במתמטיקה. בהצלחה בהמשך
​ עם שאר בחינות הבגרות​
 🙏

 
ומה
​עוד ​
לפנינו
🎆
 טיול כוכב ייצא ב- 29-31/5 - בהצלחה וטיול מהנה למטיילים. 

🎆
 סיור תלתון א-ג ב"חוויה היפנית" בכפר האומנים עין הוד ביום ו', 1/6- שם יקיימו מפגש יחודי בבית משפחת ימגוצ'י ויכירו את תרבות יפן. אנו מאחלים לילדים ולצוות התלתון טיול מהנה, מעשיר ומוצלח. 

🎆אירוע סיום שנה של מגמת התחל"ה ב- 4/6 בשעה 18:00
​, בו י
ציגו הנחנכים והנחנכות את התהליכים והלמידה שחוו השנה במסגרת לימודיהם במגמה.
כל מי שמעוניין או מעוניינת לדעת ולהכיר את אשר עבר על תלמידי ותלמידות המגמה השנה, מוזמנים ומוזמנות לאירוע, שיתקיים באולם הספורט של גבעול.

🎆 ערב מעברים להורי הגן שילדיהם עולים בשנה הבאה לא' ב- 4/6 בשעה 20:30 - מפגש זה הינו חלק מתכנית מעברים כוללת שאנו מקיימים השנה. במפגש זה נספר לכם על התהליכים איתם מתמודדים הילדים במעבר לכיתה א'. מטרת המפגש להפיג חששות, לחשוף אתכם, ההורים, למידע רלוונטי ועדכני על סדר היום בכיתה א' ועל תהליכי בשלות, התפתחות ומוכנות האופיינית לילדים.  
י
​י​
נתן כמובן זמן לשאלות הורים. נוכחות ההורים הרלוונט
ים חשובה מאוד. 
***במהלך חודש יוני נקיים מפגש עם הילדים בשעות הבוקר. 

🎆 ביום ג' ה- 5/6 בשעה 18:00 יתקיים ערב מוסיקה המסכם את העשייה המוסיקלית בבית החינוך בשנה זו. המופע יתקיים בבמה המרכזית ליד הספרייה ויופיעו בו כל ההרכבים הפועלים בבית החינוך- קהילת גבעול מוזמנת בחם. 

🎆 מחנה נחל אלכסנדר המסורתי יתקיים ב- 12-13/6 בו כל בית החינוך יעבור ליומיים של פעילות בשטח. ילדים מכיתות א-ג המעוניינים לישון במחנה יוכלו לעשות זאת רק בליווי הורה. ההורים צריכים להגיע לשם כך בשעה 18:00 ולהישאר עד הבוקר. 
ועדת טיולים תשלח טפסים עם הסבר ופירוט מלא על המחנה ואישור הורים אותו יש להחזיר בהקדם. 
נשמח להורים שמעוניינים להעביר שיעור או הפעלה בשטח המחנה. 

למייל זה מצורפת מצגת תמונות מהעשייה החינוכית בשבועיים האחרונים. 


בברכת שבוע נפלא ,

רשף וורד
מנהלי בית החינוך

עדכון שבועי 12.5

נשלח 15 במאי 2018, 23:25 על ידי נטע זילברג

הורים, חונכים ונחנכים יקרים, 

אנו שמחים לבשר בגאווה גדולה שלקחנו חלק ב
תערוכת תוצרי אמנות של תלמידי מחוז חיפה בסימן 70 שנה לישראל במרכז ההדרכה של מינהל חברה ונוער. 
עבודתם של הנחנכים מלאי הכישרון שלנו, דניאל פוליאקוב מכיתה ה ואליה שחורי מכיתה י״ב הוצגה בתערוכה וזכתה למחמאות רבות בקרב הנוכחים. 
צוות שיפוט יבחר את העבודות הזוכות. הפרסים יוענקו "בקונגרס הנוער". אנו מחזיקים אצבעות ובכל מקרה גאים כל כך בילדים, ביצירות שלהם ובמיכל דהן, המורה לאומנות שהובילה אותם לכך- יישר כח!! 

נחנכי כיתה ה השתתפו השנה במיצ״ב, מערכת של מבחנים וסקרים שנערכו בבית החינוך מטעם משרד החינוך במקצועות: שפה, מתמטיקה ואנגלית, וגם בסקרים המועברים בקרב תלמידים, מורים ומנהלים ועוסקים בשורה ארוכה של נושאים המשקפים את האקלים החברתי והפדגוגי של בית החינוך. 
את המבחנים והסקרים עורכת ראמ"ה (הרשות הארצית למדידה בחינוך) אחת לשלוש שנים. 

אנו מתחילים בפגישות שיח פדגוגי בצוותי התלתונים. בפגישות אלו יבחנו הצוותים את מצבן הלימודי החברתי והרגשי של ילדות וילדי בית החינוך ויבנו תכנית עבודה להמשך קידום וצמיחה בכל התחומים. 

ביום שישי התקיימה אסיפת המשך בנושא סילוף מידע בעת ההרשמה לגבעול.

ב 25.5 אסיפת שישי על שני נושאים: 
1.  שינוי היום הקצר מיום ב' ליום ג' 
2. 
בשנה הבאה, תהייה חובה לבחור לפחות שעתיים מובנות כל יום במערכת האישית.

אנו מבקשים לעדכן שוב (וסופית) את מועדי שיחות המשולשים

14/6- תיכון
18/6- יסודי וחט"ב (א-ט)

אנא שריינו את המועדים הרלוונטים עבורכם ביומנים, וצרו קשר עם החונכת לקביעת מועד לשיחה.

אנו יוצאים לחופשת שבועות ב 20-21/5 וחוזרים מהחופשה ביום ג' 22/5. 


המשך שבוע נפלא 🌸
רשף וורד

4.5.18 עדכון שבועי

נשלח 5 במאי 2018, 21:38 על ידי נטע זילברג

הורים, נחנכים וצוות יקר,

חגיגות ל"ג בעומר
 חלפו ולשמחתנו הרבה גם עברו בשלום על אף הרוחות ומזג האויר השרבי הלא מזמין שפקד אותנו בערב החגיגות. מקווים שנהניתם בכל זאת מערב זה בחיק המשפחה והחברים ושנקטתם באמצעי הזהירות והבטיחות. 

חודש מאי מסמן את תחילתו של הסוף...
​ ​
הסוף של השנה לצד הכנות נמרצות ומחשבות לקראת שנה"ל הבאה. 

לאחר תהליך ארוך ומעמיק סיימו הנחנכים למלא את שאלון האקלים הפנימי שבנינו. כעת,
​ ​
נבחן את התוצאות ונפעל, במקומות שצריך, להמשך אקלים מיטבי בבית החינוך שלנו. 


אומרים על חינוך שהוא מתחיל ביופי, באסתטיקה ובחיוך: כשהסביבה נאה והכלים נאים ניתן להרחיב דעתו של אדם (מסכת ברכות). זו ההזדמנות לספר שהתחדשנו בסביבת למידה נוספת בחדר חשבון של תלתון ד-ו לרווחת 
​הנחנכים והנחנכות של התלתון, ואף של תלתונים אחרים שלומדים שם, 
ולטובת 
למידה חדשנית ומגוונת
​ יותר​
.
 
מוזמנים ומוזמנות להגיע
​ להתבונן​
 ולהתרשם:-)
​**********​
השבוע
​​
 עלתה לאסיפה הצעתו של ינאי הסינג- לציין את "יום המאה" לספירת ימי הלימוד בגבעול בפעילויות שונות בנושא. הצעתו התקבלה ברוב קולות. לאחר ספירה של 100 ימי לימוד (לא כולל שבתות וחגים) נחגוג בבית החינוך את יום המאה עד 13:30. 
 
​**************​
השבוע תעלה לאסיפה ההצעה הבאה

החל משנה הבאה כל נחנך ונחנכת בגבעול יחוייבו לשעתיים מובנות ביום, במערכת השעות האישית. 
שעתיים אלו יכולות לכלול: שיעור
​ ​
/
​ ​
פרוייקט
​ ​
/
​ ​
מרכז למידה ועוד.
​ הצעה זו תעלה לדיון והצבעה נוספים גם ביום ו' ה-25.5.
    באותה אסיפה יהיו גם דיון והחלטה לגבי שינוי היום הקצר מיום ב' ליום ג'.
 
 (דיון והחלטה בנושא זה לא יתקיימו באסיפת יום ד', אלא רק באסיפת יום ו' של ה-25.5). ​

​*******************
ביום שישי הקרוב, 11/5/18, תתקיים אסיפת המשך לנושא של מסירת מידע כוזב בעת רישום תלמידים חדשים לגבעול.
נציגות הורים שנפגשה יחד עם רשף, 
בחנה את
 הסוגיות לגבי סילוף מידע בעת רישום שעלו באסיפה עצמה, וגיבשה ניסוח שמציג כמה הצעות שונות.
בסופו של דבר הועלו הצעות ובקשות לגבי תהליך הרישום וההליכים אותם יש לבצע בגבעול ובעירייה. 
מקבץ ההצעות שהייתה לגביהן הסכמה, מצורף כאן כקובץ.

ההצבעה ביום שישי הקרוב, תתקיים על כל חלק שהוצע בנפרד, ועל כל מקבץ של הצעות שעומדות זו מול זו בנפרד.
כל ההחלטות של אסיפה זו הקשורות לבקשות מהעירייה, יובאו בפני עיריית חדרה באמצעות המנהלים כערוץ שיח אחד שקיים לבית הספר עם הרשות המקומית, ובמקביל גם באמצעות נציגות ההורים. 
יש לציין שעיריית חדרה איננה חייבת להסכים לבקשותינו. 
---
ביום ד' הבא, ה-16.5, תעלה באסיפה הצעה שצוות ניהול שהתבקש להביאה בעקבות החלטת אסיפה אחרת. 
בהצעה זו אשר מצורפת גם היא כקובץ, מוצגות שתי האפשרויות לשינוי סדר היום של יום הלימודים בגבעול. 
אנא קראו את הקובץ המפרט את שתי האפשרויות, ונסו להבין.
(לגבי נושא זה, לא תהייה אסיפה ביום ו', אלא רק ביום ד' המדובר)


בברכת שבוע נפלא עם בשורות טובות🌻

רשף וורד 
מנהלי בית החינוך 

28.4.18 עדכון שבועי

נשלח 29 באפר׳ 2018, 19:43 על ידי נטע זילברג

קהילת גבעול היקרה,

בסוף השבוע נתבשרנו על אסון כבד שארע בעקבות השיטפון בנחל צפית.
את כולנו הוא תפס איכשהו ונגע בנו.
אצל כולנו התעוררה חשיבה...
אחריות וזהירות - אלו מילות המפתח, והמסקנות הבסיסיות שנבעו מאירוע זה. 
בימים כאלה חשובה יותר מתמיד נוכחותה של מעטפת חברתית, סולידריות, ערבות הדדית, נתינה ואחדות. על כן, חשוב לנו להזכיר ולציין שאנחנו קהילה של אנשים ונשים וחשוב להיות תמיד האחד בשביל השנייה, והאחת בשביל השני. ברובד האנושי של בני האדם שגם אם הם שונים זה מזה, אך לכולם מרכיב אחד מחבר ומשותף - גבעול. אנחנו מבקשים לומר - אנו קשובים, ומוכנים ואף יכולים לתמוך. פנו במידה ואתם חשים צורך.
אנחנו כמובן נפעל בימים הקרובים, ונהייה שם בעשייה המקצועית שלנו עם הנחנכים והנחנכות, בהתאם לגילאים השונים, ומעגלי הקירבה המשתנים מאחד לאחת.
מייחלים להמשך ימים רגועים ושלווים🙏

השבוע התקיימה אסיפת צלצולים. נבחרו 8 צלצולים, שיספיקו לכל השבועות עד סוף שנת הלימודים, כיוון שלא תהיינה עוד אסיפות צלצולים השנה, כי כל מועדי האסיפה הקבועים כבר תפוסים עם נושאים שהוגשו כבר לוועדת אסיפה.

8 הצלצולים שנבחרו הם: 
1. Toy.
2.רק לעלות
3.שוני הכבשון
4. הסבון בכה מאוד
5.banana phone
6.how far i'll go
7. הכי ישראלי
8. Lean on

האסיפה הקרובה ביום ד' הקרוב, ה-2.5, תהייה הצעתו של ינאי הסינג (ד'-ו'), שמבקש שהאסיפה תחליט לציין את היום ה-100 של שנת הלימודים בשנה הבאה, כיום פעילות ייחודי, שבמסגרתו נקיים פעילויות ומשחקים בנושא ה-מאה. 


שימו לב בהודעה השבועית הקודמת פרסמנו את מועדי שיחות המשולשים. אנחנו מתנצלים, אך פרסמנו מועד לא נכון לגילאי העל-יסודי, זה השתנה. 
המועדים המעודכנים והסופיים לימי המשולשים
18.6 - יום שיחות המשולשים של גילאי היסודי וחטיבת הביניים.
19.6 - יום שיחות המשולשים של גילאי התיכון.

אנא וודאו שרשום לכם ביומנים, ובטלפונים, ושהחונך/ת של ילדיכם מתאמים איתכם שעת מפגש במועדים האלו.

בנוסף, 
תאריכים קרובים נוספים שכדאי לרשום לעצמינו ולזכור

3/5- חופשת ל״ג בעומר
11/5- המשך אסיפה בנוגע לזיוף כתובות בעת רישום לגבעול
20-21/5- חופשת שבועות
25/5- אסיפת שינוי יום ארוך
29-31/5- טיול כוכב
31/5- פרלמנט ארצי
6/6- דמופגש במודיעין בנושא דמוקרטיה ואקטיביזם- פתוח לקהילה. אנו אוספים בשלב זה את שמות המעוניינים להשתתף באירוע זה. אם אתם מעוניינים בכך, אנא פנו לחונכים/ לרכזים ותעדכנו אותנו. 

לסיום, אנחנו מבקשים להזכיר שביקשנו מכל משפחות גבעול לפנות למזכירות ולבצע חידוש רישום לשנת הלימודים הבאה, אך לצערנו עדיין לא כל המשפחות ביצעו פעולה זו.
על כל מי שלא חידש עד כה את הרישום לגבעול, להזדרז ולאשר רישום מחודש לשנת הלימודים הבאה בהקדם המיידי. 
הביקוש לגבעול עולה בכל שנה, ועלינו לדעת אם לשמור את מקומם של ילדיכם אצלנו גם לשנת הלימודים הבאה. 

מצורפת למייל זה מצגת תמונות המסכמת שבועיים של פעילות ועשייה בבית החינוך. 

בברכת שבוע שקט ורגוע 🌺

רשף וורד

20.4.2018 עדכון שבועי

נשלח 21 באפר׳ 2018, 19:52 על ידי נטע זילברג

שבוע טוב לכולם ולכולן,

התהליך החינוכי בתלתון ד-ו בנושא הטלפונים הניידים ממשיך לקרום עור וגידים גם לאחר החלטת האסיפה- לא להשתמש בנייד במהלך היום בבית החינוך.
בתחילת השבוע הגיע שוב רן בראון הפעם להרצאה עם הנחנכים על גלישה בטוחה והתמכרות למסכים.
היה מרתק ומשמעותי. רן שוחח עם נחנכי ד-ו על העולם שמאחורי המסך, תרבות הרשתות החברתיות, הסודות של עמק הסיליקון כדי ללכוד את הקשב ותשומת הלב שלנו למסך, וכיצד משפיע האינטרנט על חיינו. 
בהרצאה ניתנו טיפים וכלים מוכחים מחקרית להשגת שליטה טכנולוגית בחיינו וליצירת חיים מאוזנים לצד הטכנולוגיה.
ניכר כי הילדים מבינים את משמעות הדבר ומכבדים את ההחלטה, גם אם יש כאלו שקשה להם עם זה.
ביום רביעי התכנסנו כולנו להתייחד עם חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בטקס זיכרון מרגש ומכובד שהכינו עבורנו נחנכי כיתה ו׳ בהובלת החונכת קרן רזניק.
מי ייתן והשלום ישרור בעולם, שנהיה ערבים זה לזה, שנחיה באהבה ובטוב ונדע רק ימים רגועים של שקט ושלווה 🙏🙏

עקב אירועי יום הזיכרון השבוע לא התקיימה אסיפה כללית בבית החינוך.
ביום רביעי הקרוב תתקיים אסיפת צלצולים בבית קשת.

ביום שלישי הקרוב, 24/4- יתקיים מיצב חיצוני בעברית לשכבה ה- אנו מאחלים בהצלחה !

ב- 29/4- פרלמנט ארצי - יתקיים בדמוקרטי "קהילה", במשכנם החדש ביפו. 

בימים אלה אנו עוסקים בהערכות לשנת הלימודים הבאה הכוללת שיבוץ וגיוס מורים /ות לגבעול בעזרת צוות ניהול וועדת מורים. 
ב 15/6 תתקיים אסיפה קהילתית לאישור שיבוץ צוותי תלתונים.

האסיפה הקהילתית הבאה, ב 11/5 - תעסוק בהמשך דיון בנוגע לזיוף כתובות בעת רישום ילדים לגבעול. 

ב 6/6 יתקיים דמופגש לחברי הקהילה בבית הספר הדמוקרטי ע"ש נדב, במודיעין בנושא: דמוקרטיה ואקטיביזם. 
פרטים נוספים בהמשך. 

כבר רשמו לעצמכם מועדי ימי משולשים לסיכום השנה:

11/6- יום משולשים על יסודי
18/6- יום משולשים יסודי


בברכת שבוע טוב
ורד ורשף
מנהלי בית החינוך

עדכון שבועי 13.4

נשלח 14 באפר׳ 2018, 21:40 על ידי נטע זילברג

הורים, חונכים, נחנכים וצוות יקר, 

כ"ז בניסן נקבע כיום הזיכרון לשואה ולגבורה. זהו היום שבו אנו כמדינה, כעם, כעיר, כבית חינוך, ואף כאנשים בודדים – כולנו בוחרים לעצור רגע, כדי לזכור ולהנציח את זכרם של שישה מיליון יהודים שנרצחו בשואה.
 

גם אנו, בבית החינוך, עצרנו לרגע והתכנסנו כולנו ביום חמישי לטקס מכובד שהכינו עבורנו שכבת י בהובלת המורה משה אוזן בסימן "יהודים מצילים יהודים". 
תודה למשה ולילדי י' על טקס מרגש, מכובד וראוי בו באו לידי ביטוי גם ערכים חשובים כגון כבוד האדם, ערך החיים וקדושתם.  עמדנו כולנו 70 שנים אחרי מרד גטו ורשה בגאווה וידענו כי כוחנו באחדותנו, תוך הוקרה רבה לכל חסידי אומות העולם שסיכנו חייהם למען הצלת היהודים. 

"נזכור ולא נשכח". 

ביום רביעי וביום שישי עלתה לאסיפה ההצעה להוסיף לגבעול מבנה יביל שיגדיל את מספר הכיתות בבית החינוך. החלטה כזו תגרור הכרח של שמירת תקציב לטובת העניין בסכום שנע בין כ-60 ל-80 אלף ₪, במידה ולא נצליח לגייס את המימון ממקורות אחרים מחוץ לתקציב של בית החינוך.
הצעה זו עברה והתקבלה. על מנת להוציאה לפועל יוקם צוות בשיתוף מנהלים, הורים, צוות ונחנכים.
האפשרויות שהוצעו כמיקום רצוי עבור הכיתה הן: 
-חצר אחורית של התיכון - 56 הצביעו בעד
-חצר אחורית של היסודי- 12 הצביעו בעד
-בין חדר מדעים לגדר-14 הצביעו בעד
-גג יסודי-2 הצביעו בעד
-בצד הדרומי של מקלט אומנות-6 הצביעו בעד.

נמשיך ונעדכן בהתקדמות הנושא. תודה לנחנכים, לחונכים, לצוות ולהורים המעורבים בקבלת ההחלטה. 

לתשומת לבכם- ביום רביעי הקרוב לא תתקיים אסיפה עקב יום הזכרון לחללי צהל


בתחילת השבוע יצאו נחנכי תלתון א-ג לטיול בנחל מערות וביקרו במערות האדם הקדמון. הטיול היה מעשיר ומהנה. התמונות במצגת מדברות בעד עצמן. 
תודה לצוות התלתון, לסמדר שמנצחת על הכל ולהורים המלווים🙏

מחר יצאו תלמידי החטיבה והתיכון לטיול- תהנו ותבלו 🌺🌸

בהמשך לתהליך חינוכי בתלתון ד-ו בנושא "השימוש בטלפונים ניידים", ערב שולחנות עגולים של צוות, נחנכים והורים, הרצאה להורים על תרבות המסכים וקבלת החלטת אסיפה בנושא, יגיע מחר שוב רן בראון הפעם להרצאה והסבר לנחנכי ד-ו. 

ביום רביעי הקרוב, 18/4, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, כולם/ן מוזמנים ומוזמנות להגיע לטקס שיחל בשעה 11:00 עם הצפירה. 

ביום זה נסיים את יום הלימודים בשעה 12:00ונצא לחופשה עד יום ראשון.

אנא, שלחו את ילדיכם ביום רביעי בחולצה לבנה לטקס 


תודה על שיתוף הפעולה ושבוע טוב🎆

רשף וורד 

מנהלי בית החינוך 


עדכונים מוועדת אסיפה: מבנה יביל

נשלח 14 באפר׳ 2018, 21:36 על ידי נטע זילברג

השבוע  עלתה לאסיפה ההצעה להוסיף מבנה יביל שיגדיל את מספר הכיתות בבית החינוך. החלטה כזו תגרור הכרח של שמירת תקציב לטובת העניין, על סך של סכום שנע בין כ-60 ל-80 אלף ₪, במידה ולא נצליח לגייס את המימון ממקורות אחרים מחוץ לתקציב של בית החינוך. 

הצעה זו עברה והתקבלה. על מנת להוציאה לפועל יוקם צוות בשיתוף מנהלים, הורים, צוות ונחנכים.
האפשרויות שהוצעו לתיעדוף כמיקום רצוי עבור הכיתה הן: 
-חצר אחורית של התיכון - 56 הצביעו בעד
-חצר אחורית של היסודי- 12 הצביעו בעד
-בין חדר מדעים לגדר-14 הצביעו בעד
-גג יסודי-2 הצביעו בעד
-בצד הדרומי של מקלט אומנות-6 הצביעו בעד.

ביום רביעי הקרוב לא תתקיים אסיפה עקב יום הזכרון לחללי צהל
תודה ושבוע טוב!
איגי בשם הוועדה..

1-10 of 241