עדכון שבועי 6.2.2021

פורסם: 7 בפבר׳ 2021, 7:57 על ידי: neta Silberg

לקריאת העדכון לחצו כאן

עדכון שבועי 30.1

פורסם: 30 בינו׳ 2021, 10:10 על ידי: neta Silberg

לקריאת העדכון לחצו כאן

עדכון שבועי 16.1

פורסם: 16 בינו׳ 2021, 23:45 על ידי: neta Silberg


קראו כאן

עדכון פתיחת מחצית ב' 2020

פורסם: 16 בפבר׳ 2020, 22:13 על ידי: neta Silberg

הורים, נחנכים, חונכים וצוות יקר,

בימים אלה, לאחר שחגגנו ראש השנה לאילנות, אנו חותמים בהתרגשות רבה, את המחצית הראשונה של שנה"ל תש"ף. מחצית בה התקיימו מגוון תהליכי למידה ועשייה חברתית- ערכית בכל בית החינוך. המחצית היא רק סיכום ביניים והיא טומנת בחובה הזדמנות להתחיל שוב מחדש. לצמוח, לבחור, להציב יעדים, להתבונן, לחלום, להשכיל, לשאול, לרצות עוד, לקחת חלק בפעילויות השונות ולהיות מעורב בחיי בית החינוך שלנו, בועדות ובאסיפות.  אנו בעיצומה של הדרך ומחכים לכם לשיחות המשולשים ביום א' הקרוב - מחרה-16/2/20, לשמוע, להשמיע ולחשוב יחד על המשך הדרך. 
 
שימו-לב! 
ביום ראשון, מזכירות בית החינוך תהיה פתוחה לנוחיותכם, וניתן יהיה להגיע ולסיים את תהליך הסדרת תשלומי ההורים  עד השעה 18:00. 

אנו מבקשים להודות לכל ההורים, אנשי הצוות והנחנכים והנחנכות, שהתגייסו ב
ט"ו בשבט לשתילה וצביעת בית החינוך, ובראשם לבינה אברהמי על ההובלה של הפעילות. היה משמח, צבעוני, ססגוני ומהנה. תחושה נעימה של קהילה מחבקת.  מעריכים מאוד. יישר כח!

אנו כבר עם הפנים קדימה לפורים -
יום ההתחפשות והחגיגות בשעות הבוקר, יהיה ביום א' ה-8.3.2020. אנחנו בטוחים שכולם נערכים ומתארגנים לקראת החגיגה. 
כבכול שנה, יום זה יהיה יום לימודים קצר ויסתיים בשעה 12:00.
בנוסף, ועדת קשרי קהילה מארגנת משלוחי מנות לקשישים בבית הקשיש הסמוך לבית החינוך. 
נודה לכל מי שיוכלו על שיתוף פעולה עם היוזמה, בהבאת מצרכים כגון: אזני המן, בקבוק שתיה, עוגה, דברי מתיקה, ופלים, סוגי מאפים וכל דבר העולה בדעתכם.
נציגות הועדה תעבורנה בין התלתונים במהלך השבועיים הקרובים ויאספו את הדברים שהבאתם. אפשר גם לשים אצל טל במזכירות. 

בימים אלה, בהם עשרות מיליוני תלמידים סינים סגורים בביתם, נחנכי בית החינוך שלנו, מהשכבה הצעירה (ד-ו)  ומהשכבות הבוגרות יותר (חטיבה ותיכון), יצרו לכבודם סרטונים המביעים סולידריות ותמיכה. על מנת שהסרטונים יועברו לסינים ואף יפורסמו ברשתות החברתיות, אנו מבקשים אישור פרסום לילדים המצולמים. שני הסרטונים מצורפים למייל פנימי זה שלנו, להנאתכםכמובן שלא ניתן לפרסמם / לשלוח אותם, מחוץ לקהילת גבעול ללא אישור מההורים!!

הועדה הפדגוגית בגבעול בהובלתה של טל הופמן, הרכזת הפדגוגית שלנו, עוסקת בתקופה האחרונה בשאלות מהותיות על למידה בגבעול. 

להלן מסר מטעם הוועדה: 

"בפגישותינו האחרונות קיימנו שיחות  עמוקות על מה חשוב לנו שיתאפשר לילדים ולילדות ללמוד. שאלנו האם יש והאם צריך שיהיו תחומים להם ניתן העדפה. אילו דרכים יצירתיות כדאי לפתח כדי ליצור למידה עמוקה . בעיקר שאלנו את עצמנו האם בלמידה אנו באמת עומדים בעקרונות היסוד של גבעול המאפשרים בחירה, התאמה אישית, ואיזון בין מיומנויות יסוד לפיתוח איזורי חוזק.

 אנו מזמינות כל חברת וחבר קהילה להצטרף למפגשי הועדה הפדגוגית.

לצורך קבלת תמונה רחבה יותר של תפיסות ההורים ישלח בימים הקרובים שאלון קצר – תקדישו בבקשה כמה דקות למלא שאלון זה".

נודה לשיתוף הפעולה שלכם על מנת להעמיק ולדייק את עשייתנו הפדגוגית. 

 

ובעניין דומה. צוות גבעול מעמיק בחשיבה על ההערכות הניתנות לנחנכות והנחנכים במחצית ובסוף השנה. אנו נקיים שיחות במפגשי הבוקר ובמליאת הצוות. נביא את הנושא לפגישת הועדה הפדגוגית ובסופו של תהליך ננסח הצעות לאספה בה נהיה כולנו שותפים. גם בדיונים אלו חשוב לנו לקבל ״תמונת מצב״ אצל ההורים. ולכן באותו שאלון שישלח לכם, בנוגע לועדה הפדגוגית, יהיו גם מספר שאלות בנושא זה .מודים על שיתוף הפעולה🙏


שימו לב- לצערינו, לא צפוי שלג ביער אודם ביום שני הקרוב, על כן לא נצא לשם.
חברי וחברות ועדת טיולים יבדקו אפשרויות נוספות. כשנדע נעדכן בהקדם האפשרי. 

בינתיים, רשמו לעצמכם/ן את מועדי הטיולים הבאים
22-23/3- טיול של תלתון ד-ו לאזור ירושלים. 
22-23/3- טיול חטיבה ותיכון למדבר יהודה . 

מחצית נעימה ומוצלחת לכולנו,
ורד ורשף 

לקראת חנוכה ועוד

פורסם: 16 בדצמ׳ 2019, 21:35 על ידי: neta Silberg

משפחות יקרות,

סופ"ש חורפי אמיתי ראשון הגיע וחנוכה כבר ממש מעבר לפינה. כמה עדכונים מהחודש שהיה ומבט אל העתיד הקרוב.

מר חשוון גדוש באירועים היסטוריים משמעותיים ובימים מיוחדים הממנפים את העשייה החינוכית סביב ערכי המעורבות החברתית בארץ ובעולם – הצהרת בלפור, יום הזיכרון ליצחק רבין ז”ל, חודש מותו של חיים וויצמן ז”ל, חתימת הסכם השלום עם ירדן, יום זכויות הילד הבינלאומי, כ”ט בנובמבר, יום המאבק באלימות נגד נשים ועוד. גם אצלנו בבית החינוך חשובה לנו  מעורבות הילדים והאכפתיות שלהם כלפי הסובב במשפחה, בקהילה, במדינה ובעולם, תוך כדי גילוי אחריות, התמדה ויוזמה.  

חודש זה מזמן עבורנו גם את סוגיית האחריות המשותפת של כולנו – צוות, מורים, נחנכים והורים, להצלחתו של התהליך החינוכי וליצירת קהילה מעורבת ומאוחדת. לאחר חנוכה, נקיים ערב טד גבעולי עם הרצאות מרתקות, בדומה לערב המוצלח שנערך בשנה שעברה, בהובלת חברי וחברות וועד ההורים הבית-ספרי.

לפרטים והרשמה יש לפנות ללילך גדול, נציגת ועד ההורים. 

טיול שביל ישראל המסורתי והמשמעותי יצא לדרך גם השנה (השנה צעדנו עם בית הספר "לב השרון").  נערים ונערות בגילאי החטיבה והתיכון יצאו לתשעה ימים מאתגרים ומלאי חוויות ולמידה בשטח, כאשר בכל יום עוברים עוד קטע הליכה מתוך שביל ישראל.

תודה למיכל אוסטרובסקי, לחגי שטיינדי שטיין, לעמית נגדימן, לטל הופמן, ליוסי בנישו ולכל מי שתמך וסייע על טיול מהנה משמעותי ומוצלח ממנו חזרו הילדים מלאי סיפוק והנאה. 

תודה גם לדגנית דואק ולוועדת זה"ב על יום שיא בנושא חשוב- זהירות בדרכים, בו חיפשו הילדים בשכבות א-ו את המטמון ועסקו בפעילויות מגוונות, מלמדות ומהנות. 

בימים אלה אנו מקיימים שיחות פדגוגיות בכל התלתונים לצורך הכרות ראשונית של כל צוות התלתון עם נחנכים חדשים, חשיבה והיוועצות משותפת בצוות רחב וביסוס כיוון עבודה חינוכית עם הנחנכים ומיפוי צרכים לעבודה מערכתית ואישית לצורך צמיחה והתפתחות. השיחות מפרות, מעוררות שאלות ואף מסמנות כיווני פעולה נוספים. 

ועדת קשרי קהילה ממשיכה לתרום ובגדול ומזמינה את מי שמעוניין לתרום ולהתנדב לאפיית עוגות / מאפים לצורך מכירת עוגות לשבת. כל ההכנסות מהמכירה לטובת מסיבת הסיום של י"ב. 

פרטים נוספים בפלייר המצורף למייל.  

שימו לב- בקרוב יתקיימו ימים פתוחים להתרשמות והרשמה לבית החינוך. הימים הפתוחים לגילאי היסודי יתקיימו ב 29/1, 3/2 וב- 16/2. 

יום פתוח נוסף לעל יסודי יתקיים לקראת פסח, נעדכן תאריך מדויק בהמשך. 

אנו מודים לכל ההורים שהגיעו והסדירו את תשלומי ההורים לשנה הנוכחית. בימים אלה יוצא מכתב לכל משפחה שיש לה עדיין חוב עם יתרת התשלום שנותרה לה. אנו מבקשים מאוד מכל מי שטרם הסדיר את התשלומים השנה- תגיעו בהקדם האפשרי  למזכירות. תודה!!

השנה לפי החלטת ועד אירועים, לא תתקיים חגיגת חנוכה בשעות הערב, אלא נקיים מספר פעילויות וחגיגה בשעות הלימודים ביומיים שלפני חופשת החג ה-

22-23.12. 

ביום ב' ה 23.12 נר ראשון של חנוכה אנחנו לומדים כרגיל, עד השעה 15:30.  למחרת מיום ג' ה 24.12 ועד ליום ב' ה 30.12 אנחנו בחופשת חנוכה. חוזרים לבית החינוך ביום ג' ה 31.12.19.  


שיהיה שבוע טוב, חמים ונעים,
ורד ורשף
מנהלי בית החינוך 

17/9/2019

פורסם: 19 בספט׳ 2019, 11:20 על ידי: neta Silberg

הורים, נחנכים וצוות גבעול יקר,

אנחנו כבר מתחילים לחוש את הסתיו הארץ ישראלי באויר, הימים מתקררים מעט וריחו של היורה כבר כאן..
בבית החינוך שלנו השגרות והנהלים מוטמעים יותר ויותר וחדוות למידה ושמחתם של הילדים מורגשת ברחבי בית הספר. בשבוע שחלף התקיים בתלתון ד-ו יום שיא בנושא חלל שהועבר על ידי צוות בראשית 1. הילדים שיתפו פעולה, שאלו שאלות חשובות, גילו עניין רב וידע קודם. לאחר הרצאה מרתקת וסדנאות שוגר בחצר בית הספר טיל לגובה 400 מטר לקול תרועת הילדים. תודה לאייל טפרברג, מורה למדעים, על המיזם הנפלא.
במסגרת שיעור ביחדנס בחטיבה הוקם קלפי לקראת יום הבחירות לממשלה. כל ילדי גבעול הוזמנו לבחור ולהשפיע.
תודה לצוות החטיבה על חינוך דמוקרטי, עכשוי ורלוונטי.
ועוד ועוד פעילויות ולמידה מגוונת ומשמעותית בכל התלתונים ובגן שלנו.
יחד עם זאת, אנחנו מתמודדים עם אתגרים בירוקרטיים כגון: סיום בניית מעלית בחטיבה, ביצוע הנגשות ועבודות בטיחות, בניית חדרי שירותים- בתהליך מתקדם. העירייה תקצבה לנו מבנה יביל לתאי שירותים נוספים. מחכים לאישור סופי על מנת שעד אחרי החגים יעמדו לרשות הילדים והצוות עוד שני תאי שירותים בתלתון ד-ו ומבנה נוסף של שירותים בחצר האחורית, סמוך לנגריה והמבנה היביל החדש שלנו.
כאמור, הדברים בתהליך מתקדם ובשיתוף פעולה עם העירייה ומשרד החינוך.
השבוע ריססנו באופן רחב יותר ומקצועי את החצר נגד נמלי האש שפקדו אותנו על מנת שבאי בית הספר לא יעקצו. מקווים שהפעם יצליח🙏
זאת ההזדמנות להודות לכל הקהילה הנפלאה שלנו ולכם הורים יקרים, על שיתוף הפעולה, האמונה והסבלנות.

אנו מעלים כמה נושאים חשובים. אנא קראו בעיון:

1. תשלומי הורים ומלגות סיוע למשפחות שמתקשות עם התשלום - 
תודה לכל מי שהגיע כבר להסדיר את התשלומים לשנת הלימודים הנוכחית. 
מי שטרם עשה זאת, מתבקש להגיע למזכירות בדחיפות ולהסדיר את התשלומים על מנת שנוכל לאפשר את המגוון החינוכי האיכותי והמשמעותי שכולנו מעוניינים שנעניק לילדיכם. עניין התשלומים חייב להיות מוסדר עד תום חגי תשריאנא עשו מאמץ. 
מלגות סיוע ממשרד החינוך ועמותת "גבעולי אולגה לחינוך" - הגשת בקשה לסיוע בתשלומים, תתבצע ע"י הגשת הטופס שמצורף למייל זה עד לתאריך ה- 10/10/2019, לאחר שמילאתם את כל הפרטים הנדרשים וצרפתם את כל המסמכים המבוקשים
שימו 💖: 
1) חובה להקפיד להגיש פנייה עד התאריך שהוגדר (10.10.19).
2) לטופס המוגש יש לצרף - צילום תז+ספח, שלושה תלושי שכר, וכל אישור אחר המעיד על הכנסה או אי הכנסה (פירוט בטופס). ללא המסמכים המבוקשים, לא ניתן יהיה לאפשר קבלת סיוע ותמיכה.
3) הגשת בקשה לסיוע תתאפשר רק לאחר הגעה למזכירות גבעול, והסדרת חלק ראשון מהתשלום.  

2. מיזם ״נשק וסע״ פועל בהצלחה רבה ומפחית את עומס התנועה בכניסה לבית החינוך בבוקר. הילדים נכנסים מחוייכים יותר ובבטחה. תודה ענקית לכל ההורים המגויסים שעומדים במפרץ החניה ודואגים לבטיחות הילדים. להזכירכם, באסיפת קהילה בשנה שעברה עבר ברוב קולות המיזם החשוב והוחלט שכל הורה יעשה 2-3 תורניות בשנה  לכל ילד שלו הרשום בבית הספר. השנה ישבו מספר הורים ועשו שיבוץ שרירותי לפי שכבות גיל. לפי שיבוץ זה יצא שכל הורה יעשה משמרת אחת בלבד לכל ילד שיש לו בגבעול. בבקשה, תעמדו במחויבות זו. אם אינכם יכולים לעמוד במועד שנקבע עבורכם יש להחליף עם הורה אחר ולעדכן אותנו. (לוח תורנות החודש מצורף שוב למייל זה). 
שימו לב- עמידה במפרץ עם הילדים מסכנת אותם. לא עומדים במפרץ עם ילדים.
הורים העומדים בתורנות- בבקשה תכוונו את באי ביה"ס להיכנס עם הרכב עד סוף המפרץ ולצאת ממנו במהירות האפשרית. בבקשה לא לצאת מהרכב ובטח לא להחנות במפרץ.
יש לחתום על טופס ביטוח לאומי בתחילת המשמרת. הטופס נמצא בקלסר עם הקונוסים. בקלסר ישנן גם הנחיות מדויקות .
אנו ממש מודים לכם על שיתוף הפעולה. זה חשוב 🚗🚗


3. מכירת אוכל בבית החינוך- אנו חוזרים ומדגישים כי על פי הנחיות חוזר מנכ״ל של משרד החינוך אין לאפשר מכירת אוכל בבית החינוך, ו/או אספקת משלוחי אוכל קנוי אל התלמידים בבית החינוך, אלא אם כן הספק (מי שמוכר את האוכל) עומד בקריטריונים הנדרשים על פי משרד החינוך, וזאת לאחר תיאום ובדיקה איתנו - מנהלי בית החינוך. אנא, אל תעמידו אותנו במצב לא נעים. ישנן יוזמות הורים שאינן כוללות קנייה ומכירה, כך שההורים מתארגנים בינם לבין עצמם בתורנות של ארוחת צהריים וישנם פתרונות נוספים. מכירת אוכל באופן לא מוסדר ולא מתואם עימנו ושאינו עומד בדרישות חוזר מנכ"ל אסורה בהחלט. נודה על שיתוף-פעולה מצד כולם בנושא זה. הורים שיש להם בעיה רצינית בנושא מוזמנים לפנות אלינו או לרכזי התלתונים ונחשוב ביחד על פתרון מיטבי.   

4. ״משחקים מסוכנים״- השבוע נפצע נחנך שלנו בעקבות טיפוס על רשת השער במגרש הכדורגל , קריעתה ונפילה ממנה. צוות בית הספר ימשיך ויעשה כל שביכולתו על מנת למנוע מצבים מסוג זה. יחד עם זאת, הילדים שוהים בבית הספר זמן רב, הם משחקים, מטפסים, מתחבאים ולרוב גם מאוד נהנים. לעיתים, ישנם משחקים העלולים, לצערנו הרב, להסתיים בפציעה חמורה של ילד. בטיחות הילדים חשובה לנו עד מאוד ואנו חוזרים ומדברים עימם על שמירה על כללי הזהירות ולעשות מה שמרגיש להם בטוח. אנו מוצאים שבחינוך לבטיחות התוצאה תהיה התנהגות של הילדים החותרת להימנעות מתאונות, המתבטאת בבחירה, בשיקול דעת, בלקיחת אחריות של הילדים על עצמם, על זולתם ועל סביבתם. נודה ליצירת שפה משותפת והמשך שיח בנושא גם בבית.

5. אסיפת גבעול השבוע עסקה בנושא ״ יום תרומה לגבעול״ ועברה ברוב קולות. תודה להלי ינקו ומיקה ששון המקסימות מתלתון א-ג  על הרעיון המבורך והחיוני. לראות אותן, בנות שכבה ב', עומדות, מבהירות ומסבירות לכלל הנחנכים ואנשי הצוות את חשיבות המיזם ואיך ניתן להוציאו לפועל היה מרגש וממלא בגאווה- כל הכבוד!!

ולסיום... ביום ראשון התכנסה אסיפת העמותה
תודה לחברי ועד העמותה אשר ממשיכים כהונתם ותורמים מזמנם ויכולתם בנאמנות רבה ובמקצועיות למען גבעול🙏❤
תודה רבה גם לחברי הועד החדשים שנבחרו באסיפה והצטרפו אלינו לנהל את ענייניה השוטפים של העמותה:  רפי ארליך, דניאל אדליסט, אוהד גוב ועופר מידן. 
שמחים שאתם חלק מהעשייה החינוכית. 🌸
כל מי שמעוניין להצטרף לעמותה התומכת בפעילות של בית החינוך הדמוקרטי, מוזמן/ת ליצור קשר עם מזכירות בית החינוך ולקבל פרטים.

המשך מוצלח ופורה,
ורד ורשף 
מנהלי בית החינוך

עדכון שבוע שני ללימודים

פורסם: 9 בספט׳ 2019, 1:54 על ידי: neta Silberg

משפחות וצוות יקר,

סיימנו את השבוע הראשון של שנת הלימודים באווירה טובה, חגיגית ושמחה עם התחדשות מבורכת:  
תלתון ד-ו והתיכון קיבלו את פני הנחנכים בתלתונים משופצים ומחודשים. כך גם תלתון א-ג, הגן והחטיבה שנשארו במעונם אך חידשו, קישטו והכינו לכבוד בואם של הנחנכים/ות לפתיחת שנה חדשה. 
חונכות/ חונכים, נחנכות ונחנכים עומלים על טעימות של שיעורים ובניית מערכת השעות. כולם מנסים, רוצים ומדייקים בחירתם. הועדות של השנה שעברה מתפקדות עד מועד בחירות חדשות וכבר התקיימה גם אסיפת צלצולים ראשונה. 

שמחנו, כבכל שנה לקבל את נחנכי א' המקסימים ואת ילדי הגן הנהדרים ואיתם אנשי הצוות החדשים והמשפחות החדשות שהצטרפו אף הם למשפחת גבעול- ברוכים הבאים!
ילדי א' וילדי הגן מסתגלים במהרה למערכת החדשה וכבר נהנים, לומדים ויוצרים- כייף גדול. 

ועם כל הטוב אנו מתמודדים גם עם אתגרים: 
- תהליך בניית המערכת דורש זמן וסבלנות. יתכנו אי דיוקים ואילוצים במהלך השבועיים הקרובים. נשתדל לא לבטל שיעורים ולתת לילדים את המענה המתאים, אך אנא קבלו בהבנה וסבלנות גם תקופה זו.

- אנו אוספים הצעות מחיר, בודקים ומקדמים את נושא בניית תאי השירותים.

- המיזם "נשק וסע" עבר השבוע בהצלחה- ממשיכים לגייס את כלל הקהילה. זקוקים לעזרתכם בתורנויות במיזם חשוב זה לבטיחות ילדינו.

- תשלומי הורים- אנא, עשו מאמץ להגיע ולשלם את תשלומי ההורים בהקדם על מנת שנוכל להמשיך ולאפשר עושר חינוכי לילדים. 

"אתגרים הם מה שעושים את החיים למעניינים, ולהצליח באתגרים הוא מה שעושה את החיים לבעלי משמעות" (ג'ושוע ג'.מארין)

שמחנו על ההענות הגדולה באסיפות ההורים והאמון שניתן בצוות החינוכי. מעריכים זאת מאוד ומוקירים תודה. לכל שאלה/ בקשה /הארה/ הערה אנחנו כאן עבורכם - חונכים, רכזים, מנהלים , יועצות וכל הצוות. 

שתהא השנה שנה של צמיחה ושמחה, שנה של התחדשות ושיתופי פעולה. 
שנה פורייה מלאת אנרגיות חיוביות ובריאות. 

                                  ורד ורשף
                            מנהלי בית החינוך

10.5.19

פורסם: 11 במאי 2019, 22:52 על ידי: neta Silberg

הורים נחנכים וצוות יקר,
אנחנו אחרי חגיגות העצמאות ה 71 למדינת ישראל. מדינת ישראל של 2019 היא מדינה יהודית דמוקרטית בליבו של המזרח התיכון. כאן במדינת ישראל חולקים כולם גורל משותף יהודים וערבים, חרדים וחילונים, מתנחלים ואנשי שמאל, זהו בהחלט הישג שאין שני לו.
בכל שנה אנו מביטים בחתני פרס ישראל ומדליקי המשואות ונפרסת לפנינו תמונה מרהיבה של תפארת ישראל בשלל תחומים: במפעלי חיים, במדעי חיים, בחינוך, במשפט ובמחשבת ישראל, באומנות ומוסיקה, בהנדסה ובספורט. ניתן לומר שבמקום שבו רוח האדם אינה כלואה באים לידי ביטוי היצירה, המקוריות וההמצאה.
אצלנו בבית החינוך, בו אנו גאים ברב תרבותיות, מתאפשר מרחב זה ואנו עדים לחופש ביטוי, חופש הדעה , חופש  המחשבה ואלו התנאים למימושם של  תוצרים מרשימים ותהליכים משמעותיים ואיכותיים. אמנם בית החינוך שלנו קטן ( כמדינת ישראל מול האומות הגדולות), אך פועלים בו כוחות איכותיים של צוות, חונכים ונחנכים. אנחנו עושים זאת כאן  בכך  שאנו קוראים ומאפשרים דרור לכוחות העצומים הגנוזים בכם נחנכים, הורים וצוות. 
אנחנו נמשיך לקדם, לחלום, לממש, לחזק ולהתחדש בהתמדה וברציפות תוך התמודדות עם האתגרים שעוד נכונו לנו וזוהי תעודת הכבוד!  
נספר לכם שבשבוע שעבר השתתפנו בכנס החינוך היסודי של העיר חדרה בנושא ״יזמות וחדשנות״ והצגנו את חינוך יער.
זה היה רגע משמעותי ומלא בגאווה והתרגשות על תהליך פדגוגי שהחל כפיילוט ורוקם עור וגידים.
תודה לאייל טפרברג שנענה לבקשה והצטרף לצוות המורים המציגים בכנס.


image.pngעוד נספר בהתרגשות שהתחלנו בפיילוט של אפליקציית החונכות של גבעול - "KolCooli", שמיועדת לתמוך ולחזק את עבודת החונכות של החונך והנחנך/ת גבעול. תודה רבה ליניב שטרית ולניר שליי, על העזרה הרבה בפיתוח והליווי הצמוד בפיילוט. נמשיך ונעדכן בהמשך.
אנו מבקשים להודות למשה אוזן ונחנכי י' של התיכון על טקס יום השואה מרגש ומכובד.
תודה נוספת לעמית נגדימן ולצוות ולנחנכי החטיבה, ולכל מי שסייע והשתתף בטקס יום הזיכרון לחללי צה״ל ונפגעי פעולות האיבה.
שני הטקסים היו משמעותיים, מרגשים, מכבדים, מושקעים ומגוונים. כל הכבוד!!!
הישג נוסף שלנו בטורניר הכדורגל - קטפנו 3 מקומות ראשונים- גאים בנחנכים שלנו וביוסי טפטה, המורה לחינוך גופני.
עוד נספר שהתקיימה לפני החופשה פגישה שנייה בנוגע לשינוי, חידוש ורענון אתר בית ספר בהתאם לצרכים האישיים והפדגוגים שלנו כיום. 
ועדת קשרי קהילה מארגנת בימים אלה מופע ״כשרונות צעירים״ לכלל בתי הספר הדמוקרטיים אצלנו, בגבעול, בו יציגו את כישרונותיהם ילדים, הורים ואנשי צוות. ההרשמה להשתתפות במופע עד ליום ה 16/5, 
נשמח להשתתפותכם/ן 
 
ב 16/5, יום חמישי, מתוכנן "ערב הרצאות טד" , בהובלת ועד ההורים להשראה והעשרה. אם ישנם הורים שמעוניינים להרצות בנושא מסוים מוזמנים לחזור במייל חוזר או לפנות ללילך גדול, נציגת ועד ההורים. 

ב 6/6 מתוכנן ערב תוצרים- פרטים בהמשך. 
 
שימו לב, אנו מתחילים שוב תורנות של "נשק וסע"שיבצנו אתכם/ן באופן אקראי. נודיע לפני. התגייסותכם חשובה מאוד. 

ברכות לעמית בן סעדון, נחנך י"ב שהוענקה לו תעודת הוקרה על הצטיינות בעשייה חברתית קהילתית. כל הכבוד!!

30.3.19

פורסם: 31 במרץ 2019, 21:24 על ידי: neta Silberg

הורים, חונכים, נחנכים וצוות יקר,

חגיגות פורים הנפלאות, ססגוניות ושמחות, כבר אחרינו. תודה לכל מי שתרם חלקו לשמחתם/ן של הילדים והילדות בחג הכי מהנה בשנה🙂
תודה לועדת אירועים על ארגון שבוע פורים ועל בוקר פורימי מהנה במיוחד. 
תודה גם לועדת קשרי קהילה על אירוע קהילתי מושקע ומהנה לא פחות בשעות אחה"צ. 
תודה לכם, משפחות יקרות, על ההשקעה הרבה בתחפושות ושיתוף הפעולה לאורך כל השבוע במה שהתבקש. 

החלטת האסיפה האחרונה הדנה על שינוי לוח הזמנים של יום הלימודים בשנה הבאה, קבעה ששתי ההפסקות הנוכחיות יקוצרו ב-5 דקות והפסקת הבוקר שלאחר מפגש הבוקר תוארך ב-10 דקות, לטובת זמן ל-ארוחת בוקר
8.15-8.45 מפגש (שעה 1)
8.45-9.00 ארוחת בוקר
9.00-9.45 שעה 2
9.45-9.50 הפסקה בין השיעורים
9.50-10.35  שעה 3
10.35-11.00 הפסקה
11.00-11.45 שעה 4
11.45-11.50 הפסקה בין שיעורים 
11.50-12.35 שעה 5
12.35-12.40 הפסקה בין שיעורים.
12.40-13.25 שעה 6
13.25-14.00 ארוחת צהריים שעה 7
14.00-15.30 שעה 8-9

בעקבות החלטת אסיפה הדנה באישור שינוי אתר האינטרנט של גבעול, התקיימה השבוע פגישה לחשיבה ראשונית בנושא, בה מיפינו את הצרכים שלנו בנוגע לאתר, חידדנו מטרות והתחלנו חשיבה ראשונית על דרכי פעולה. תודה רבה להורים ולעמית נגדימן, רכז התקשוב, שלקחו חלק והקדישו מזמנם וכישורם לנושא.  פגישת המשך בנושא תתקיים בתאריך 1/519 בשעה 8:10. מי שמעוניין להצטרף לצוות החשיבה מוזמן בהחלט

פגישה נוספת בעקבות החלטת אסיפה בנושא מיזם "נשק וסע" תתקיים ב 3/4 , יום רביעי, בשעה 8:10 🚗🚗
מוזמנים ומוזמנות לקחת חלק בחשיבת המשך תהליך המיזם שהחל כהצלחה גדולה. 

השבוע הגיע שוב לגבעול המרצה רן בראון להרצאה נוספת אודות התמכרויות ומסכים, הפעם לגילאי העל יסודי. בעקבות הרצאה זו ואחרות נוצרו שיח וחשיבה של בני הנוער בנושא. 

שימו 💗-  טיול שביל ישראל, נדחה פעמיים בשל מזג האוויר, ומתוכנן לצאת לפועל בסופו של דבר ביום ד' הקרוב, 3/4.  
תודה למיכל אוסטרובסקי על הובלת המסע ובהצלחה לכל היוצאים והיוצאות🌸

גם יום הניקיון הלאומי (במסגרת יום המעשים הטובים) בו ניקח חלק השנה בתלתון ד-ו נדחה בשל מזג האוויר הגשום ליום ראשון, 7/4.   נעדכן את האישור הבטחוני שלנו ונערך בהתאם. 
כמו כן, ישלחו שוב אישורים לחתימת הורים על המועד החדש.
 כבר נאמר תודה על שיתוף הפעולה. 

לקראת יום המעשים הטובים, ניקח גם חלק בהתרמה לעמותת איל"ן. מחר יחולקו מעטפות בתלתונים. נודה לשיתוף פעולה. 

מחר יתקיים תרגיל ירי טילים וירידה למקלטים בשעה 10:15
שרק נתרגל🙏

              שבוע נפלא והמשך עשייה חינוכית פורייה,

ורד ורשף 
מנהלי בית החינוך 

9.3.2019 עדכון שבועי

פורסם: 10 במרץ 2019, 12:07 על ידי: neta Silberg

נפתח ונספר שהשבוע הצגנו את העשייה במגמת התחל"ה בתיכון לפיקוח ואגף החינוך.  התכנית היא יוזמה חדשה של משרד החינוך ופועלת אצלנו כפיילוט זאת השנה השנייה. התכנית מצליחה מאוד ואנו גאים בה. 
תודה לרכזות המגמה, מיכל אוסטרובסקי ולנאווה על ההובלה, לצוות החינוכי ולכל בעלי התפקידים. 

מספר הודעות חשובות לפנינו השבוע

1. ביום שני ה- 11.3.19, נערוך תרגיל למידה מרחוק, כחלק מההיערכות לשעת חירום. במהלך התרגיל יפעלו הנחנכים מביה"ס או מהבית וידרשו לבצע משימה שתשלח עבורם. 
השימוש בסביבה מקוונת בכלל ולמידה מרחוק בפרט בשגרה ובשעת חירום, מהווים תחליף נוסף למסגרת הפעילות הלימודית כאשר הנחנכים ו/או המורים אינם יכולים להגיע פיזית לבית החינוך. למידה‏ מרחוק ‏תאפשר ‏למורים‏ לקיים‏ שיגרת ‏הוראה‏ מבית‏ הספר,‏ מהבית,‏ או‏ ממרחב ‏הוראה‏ מיוחד, כאשר הילדים לומדים בביתם ושומרים על קשר באמצעות רשת האינטרנט או הטלפון. 

התרגיל יתחיל בשעה 15:30 ויסתיים בשעה 21:00.

בזמן זה מקסימום ילדים צריכים להיכנס ולבצע את המשימות שישלחו הרכזות והרכז. שיתוף הפעולה שלכם ושלכן חשוב מאוד והכרחי להצלחת התרגיל. 

תודה על שיתוף הפעולה


2. מערכת החינוך ופיקוד העורף מקיימים, כמידי שנה, תרגיל התגוננות שמטרתו  היערכות למצבי החירום השונים. לאחרונה נוכחנו לראות ולשמוע על אירועי רעידת אדמה וצונאמי ברחבי העולם מה שמחייב גם אותנו להיות נכונים וערוכים לכל תרחיש מסוג זה. על כן, השנה, יערך תרגיל בטיחות ארצי במתווה של רעידות אדמה וגם במבנה של צונאמי (בשל קרבת ביה"ס לים התיכון), בתאריך 12.3.19, יום שלישי בשעה 10:00. 

  הצלחת התרגיל טמונה בשיתוף הפעולה המלא שלכם ובסיוע שלכם. התמודדות טובה עם מצבי חירום מותנית בהכנה ובהיערכות מוקדמת של בית החינוך והתא המשפחתי.  הנכם מוזמנים להיכנס וללמוד עם ילדיכם על מצבי החירום באתר הילדים של פיקוד העורף http://kids.gov.il/oref   


3. שבוע פורים בגבעול- החל מיום רביעי, 13/3 ועד יום חגיגת פורים ב 19/3, נגיע לבית החינוך באווירה פורימית ושמחה. עוד על שבוע פורים ניתן לקרוא כאן.
כאמור,  ביום שלישי, 19/3, תתקיים חגיגת פורים בבית החינוך והילדים וגם הצוות החינוכי מוזמנים להגיע מחופשים ברוב הדר ושמחה. את אירועי הבוקר מתכננת ועדת אירועים.
הלימודים ביום ג', ה-19.3, יסתיימו בשעה 12:00! נא היערכו בהתאם. 
 
באותו היום אחה"צ יתקיים אירוע פורימי פתוח לכלל הקהילההורים, ילדים, שכנים וטף, המאורגן ע"י חברי וחברות ועדת קשרי קהילה, בשיתוף הספרייה הקהילתית.  אנו זקוקים לעזרה בתחנות- מי שמעוניין ויכול לסייע אנא פנו דרך המזכירות. תודה מראש למתנדבים. 
 
4. כחלק מפעילות ועדת קשרי קהילה בבית הקשיש ולכבוד חג פורים המתקרב, אנו יוצאים בפרוייקט של חלוקת משלוחי מנות לקשישים
לשם כך אנו זקוקים לתרומות של: פירות, פירות יבשים, עוגות, עוגיות, קפה, תה וכל דבר שישמח את הקשישים. 
נודה מאוד אם תשלחו מה שתוכלו עם הילדים ביום שלישי הקרוב. נציגי ועדת קשרי קהילה יאספו את המצרכים במפגשי הבוקר. 
תודה רבה על שיתוף הפעולה

5. מגמת התאטרון של גבעול בהובלתה והנחייתה של שירה פיין, גאים להזמינכם למופע "המוגבלים" שיערך במועדים הבאים: 
12/3, יום ג' בשעה 19:00
13/3, יום ד בשעה 19:00, 11:00
14/3, יום ה בשעה 11:00
הרשמה אצל אופיר נגדימן: 0526559472
6. מחר תתקיים הגרלה לרישום ביסודי ובגן לשנת הלימודים תש"פ. בהצלחה רבה לכל הנרשמים. 

7. נשלח מייל מועדת אסיפה לגבי דיון בנושא ההתחממות הגלובלית- "משבר האקלים". נושא ערכי זה חשוב מאוד ונמצא בשיח בבית החינוך. על כן נשמח לראות אתכם ואתכן לוקחים/ות חלק פעיל באסיפה ובדיונים. תצביעו ותשפיעו.  
במייל ששלחה ועדת אסיפה מצורפים קבצים לעיון עם האפשרויות השונות. 

8.  תשלומי ההורים לבית החינוך- על מנת שנוכל להמשיך ולתת לילדיכם את המיטב ולקיים פעילויות שנועדו להעשיר את חיי התרבות והלמידה בבית הספר, התחלנו במאמץ מרוכז לגביית התשלומים שעדיין לא שולמו. אנא קבלו זאת בהבנה. אם עדיין לא שילמתם או שילמתן את חובכם/ן אנא גשו במהלך השבוע למזכירות להסדיר זאת.  שיהיה לנו שבוע מוצלח ושמח 💖
רשף וורד 
מנהלי בית החינוך

1-10 of 269