עדכון שבועי 24.3.17

נשלח 29 במרץ 2017, 2:02 על ידי נטע זילברג

קהילה יקרה שבוע טוב! 

אנחנו מתקרבים בצעדי ענק לחג הפסח, הוא חג האביב, ואפשר להריח בכל מקום את ריח הפריחה וההתחדשות🌻🌺🌹🏵💮🌸🌷🌼
גם אצלינו בגבעול מורגשת תכונה רבה לקראת החג, ולקאת הכנס הבינלאומי לחינוך דמקורטי, שיתרחש בשבוע הקרוב בחדרה. 

בנוסף, אנו נרגשים ומלווים מרחוק את תלמידי יא'-יב' שנמצאים עכשיו בסיור למידה בפולין, לראשונה בתולדות גבעול! 

על כן, בנוסף לתמונות הנחמדות המעידות על העושר הרב שבקרבנו, נרצה להודות ולהזכיר כמה דברים: 

א. תודה לטליה, ולכלל מורי המדעים, ובמיוחד לילדים הלומדים מדעים, על שתי יוזמות שהתקיימו השבוע: הראשונה- השתתפותם המרשימה של ילדי גבעול בחידון המדעים בשנתי בטכנודע. 💻🔎🔬🔭ייצגתם אותנו בכבוד רב, ואתם לנו גאווה גדולה. 
השנייה- חידון מדעים בייתי יותר, שיזמו, זו השנה השנייה, תלמידי גבעול בכבודת ובעצמם. כפי שתראו בצמונות המצורפות- החידון עורר עניין רב והוכיח שוב, שכשלמידה נובעת מרצון פנימי, היא סוחפת פנימה ומזמנת הנאה רבה📓💡🔦🔍. כל הכבוד והמון תודה! 

ב. עוד תודה, לתלמידי "כיתות רוקדות", שייצגו אותנו בנשף ריקודים מקסים, בבתי הספר השכן- "השחף". גם כאן התמלאנו גאווה נוכח הילדים הבוגרים, המנומסים והרגישים, שהגיעו לחגוג ולרקוד עם ילדי "השף", וזכו לשבחים רבים. 💃🕴💃🕴💃🕴כל הכבוד ותודה! 

ג. עוד תודה וגאווה- לילדי ולצוות וועדת טיולים! השבוע הוצאתם את הטיול השנתי של תלתון ד'-ו', והובלתם טיול גדוש ומלא עניין. כל הכבוד! 🏃🚶🏃🚶🏃🚶🏃🚶המשיכו כך, ובהצלחה מחר בטיול של א'-ג'! 

ד. תודה לצוות התיכון, ובראשן נאווה ונטע, שהוציאו השבוע את החלום של סיור לימודי בפולין. כבר שנים שילדי התיכון רוצים ומנסים להוציא כזה מסע אל הפועל, וזו הפעם הראשונה שזה אכן קורה. אנחנו מקבלים תמונות ודיווחים על מסע משמעותי ומרגש, ושוב- על חבורת ילדי גבעול, שהיא בוגרת, מעמיקה, ומלאת אהבת אדם. כל הכבוד ותודות רבות! המשיכו להעמיק במסעכם. מתגעגעים אליכם ומחכים לשמוע וללמוד מכם על התהליך והתובנות ממנו. 

ה. בשבוע הקרוב צפויים אירועים רבים: 
- ביום א' יוצאים ילדי תלתון א-ג, כאמור, לטיול השנתי. 
- ביום א' יוצאים גם ילדי חט"ב מן השיעור "שורשים" לביקור בבית התפוצות, שם גם ירואיינו לכתבה במגזין נוער בערוץ 2. תהנו ותחכימו. 
- ביום רביעי יתקיים ביקור בגבעול מטעם הכנס הבינלאומי לחינוך דמוקרטי, ויכלול תיירים מרחבי העולם. 
- ביום חמישי יחל באופן רשמי כנס האיידק- הכנס הבינלאומי, ואחר הצהריים ניפגש כולנו (כבר הזמנו אתכם...) בתערוכה באקו-פארק החדש בחדרה. אנחנו נציג מספר רב של יוזמות חינוכיות, וזו הזדמנות לבוא ולפרגן לנו, ולעוד עשרות יוזמות מעניינות מרחבי הארץ והעולם. 
- ביום שישי תחל חופשת פסח, שתימשך עד ל19.4.17. 

ו. אז עוד בקשה קטנה לפני השבוע המלא הזה: למי שמגיעים על אופניים, 🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲או שילדיהם מגיעים על אופניים: אנא הקפידו להביא עמכם מנעול ולנעול את האופניים במתקן שלייד ציון השומר. חשוב מאד לשם המוגנות של הילדים, וכן של האופניים. 

ז. שמתם לב שעברנו לשעון קיץ, נכון? זה קרה אתמול- בוקר שישי... חשוב שתגיעו מחר בזמן🕗, אפילו אם תהיו קצת עייפים מתמיד. 

בינתיים- ליל מנוחה, 
שבוע טוב, 
ואביב שמח, מלא פריחות!

עדכון שבועי 3.3

נשלח 5 במרץ 2017, 6:52 על ידי נטע זילברג

קהילה יקרה שלנו,
ראשית
​ ​
- שבוע טוב! 
​ואם כבר שבוע טוב - אז שבוע פורים​!!!
הכל בסימן חגיגות, ותחפושות, ובעיקר ביום ד', ה-8.3, יום חגיגת הפורים המסורתית.
אנא שימו לב - יום הלימודים קצר ביום ד', והלימודים יהיו רק עד 12:00! 
נא היערכו בהתאם.
הנחיות לגבי פעילויות בתלתונים תשלחנה ע"י החונכים והרכזות.

שנית
​ ​
- המון תודה לכל מי שעש
​ו​
השבוע: השבוע שהיה היה גדוש באירועים ועשייה
​ (ראו את מצגת התמונות)​
, ואנו חשים הוקרת תודה גדולה לכולכם
​/ן​
על שהסעתן, השפעתן, התנדבתן, התרעתן, בישלתן, לימדתן, נפגשתן, התווכחתן (!), הרגשתן, הגנתן, צבעתן, סידרתן, טילפנתן, כתבתן, ארגנתן, הקשבתן, ועזרתן,
​ו​
באופן כללי,
​השתדלתן ​
להיטיב עם העולם בכלל, ועם קהילת גבעול בפרט. 
המילים הנ"ל מכוונות כמובן גם לגברים שביניכם, אבל מנוסח בלשון נקבה לכבוד יום המשפחה, שהיה פעם יום האם :-) 

שלישית
​ ​
- חשוב חשוב חשוב
​- ​
לא
​לשכוח!​
 
השבוע יתקיים ​
ערב המוסיקה
​של גבעול!
​זה יהיה 
ביום חמישי
​ הקרוב, ה-9.3, בשעה 19:00​
​ב-18:30 התכנסות.​
​לקראת סוף האירוע, בערך ב-20:15, תתחיל מסיבת ריקודים לכבוד פורים, בעזרתם האדיבה של תלמידי שיעור ה-DJ, ובהפקת צוות ההגברה והתאורה של גבעול​!!!!!
במצגת
​השבועית ישנן גם ​
מספר תמונות מן החזרות.
אנו גאים מאד בילדיי ומורי מרכז המוסיקה, ויודעים כי הערב
​שמתוכנן ​
צפוי להיות מקסים ומרגש. אנא היו עמנו
​ ב​
הזדמנות
​ה​
​המקסימה 
לחג
​יגה של תחום חוזק ועניין של לא מעט מילדי גבעול​

רביעית
​ ​
- הודעה בדבר הסגנות בגבעול, ובהקשר של הצעת האסיפה מלפני מספר שבועות לגבי מינוי סגנית למנהלי גבעול
​:​
 
​​
לאחר שקיבלנו אישור ממשרד החינו
​ך,​
אנו גאים ושמחים להודיע לכם כאן, כי עפרה דולינסקי, חונכת בחטיבת הביניים ורכזת ועדת מערכת, עברה את המכרז והחלה את תפקידה כסגנית המנהלים. 
​המון ​
ב
​ה​
צלחה
​לך ​
עפרה אהובה! גאים בך ושמחים מאד על השותפות שלנו!!
​!​
 

​חמישית - אנחנו גאים לשתף, שיוזמה חינוכית מיוחדת, אשר יתכן מאוד שהיא אפילו ייחודית בקנה מידה עולמי, ממש יוצאת לדרכה בשבועות  האחרונים, אך למען האמת זה לא מפתיע שדברים כאלו קורים דווקא כאן בגבעול...
אנחנו בעיצומו של תהליך פיתוח אפליקציה חדשה, שתפקידה יהיה לתמוך, לתעד, וללוות את תהליכי החונכות האישית.
האפליקציה היא רעיון שאנחנו, שני המנהלים, מנסים ושואפים לקדם כבר מתחילת חופשת הקיץ, והייחודיות שלה בעינינו, זה שהיא יכולה להיות מותאמת גם לכל סוג של תהליך למידה ואימון אישיים.​
אנחנו רוצים לספר לכם שאנחנו מודים מעומק הלב, ומביעים הערכה רבה, לשני הורים שעוזרים לנו נכון לעכשיו בהתנדבות ובמקצועיות רבה, ומקדמים במרץ את התהליך של כתיבת האיפיון, והפיתוח הטכני של הרעיון.
חשוב לציין - הפיתוח של האפליקציה הזו, נתמך כרגע בעלויות ההקמה הבסיסיות שלו ע"י העמותה של גבעול, וזאת לאחר שאושר לכך תקציב בוועדת תקציב. במידה ובעתיד ניתן יהיה להפיץ ואולי אף למכור את האפליקציה, מוגדר שתהייה שותפות בין העמותה לשני ההורים שמפתחים.
​בהתרגשות רבה אנחנו רוצים גם לעדכן, שאנחנו שואפים להציג הדגמה ראשונית של האפליקציה כבר בסוף החודש, בכנס חדרה ליזמות חינוכית!!!! (מייד פרטים נוספים על הכנס). 

שישית - IDEC 2017 בישראל, וכנס חדרה ליזמות חינוכית...
אז שוב פעם אנחנו רוצים להזכיר, לעודד ולהציע - להיות חלק מהאירוע הבין לאומי המיוחד הזה, שמהווה הזדמנות ייחודית שלא ניתן יהיה לחזור עליה, וכל זה קורה כאן, בישראל, ואפילו בחדרה.
ראו קובץ מצורף, אבל בגדול - אנחנו ממש מציעים לכולם/ן, לשקול השתתפות הן ביום המיוחד של כנס החינוך הדמוקרטי הבי"ל בדמוקרטי השני בחדרה, בברנדייס, שיהיה בבוקר של יום ה', ה-30.3, מ-10:00 עד 15:00. ההשתתפות מותנית ברישום מראש! יש להירשם אצל החונכים ורכזות התלתונים עד יום ה'!!!
בנוסף - בפארק החדש, בשכונת הפארק החדשה, שייפתח במיוחד לטובת האירוע - באותו היום עצמו, ה-30.3, החל מ-16:00 ועד 22:00, יתקיים אירוע מיוחד נוסף - כנס חדרה ליזמות חינוכית!!! כל בתי הספר בעיר, וגם נוספים מכל מיני מקומות שונים באים בארץ, יגיעו לחדרה ויציגו בפארק, את החדשנות והיזמות החינוכית שמיוחדת להם, ואנחנו כמובן נהייה שם גם, ונציג ממיטב הדברים המיוחדים שאנחנו עושים (נגרות, כלבנות, צורפות, קרקס, ועוד), ונשמח אם כמה שיותר מחברי הקהילה שלנו, יבואו וישתתפו בחגיגה שמחזקת את החינוך הדמוקרטי בחדרה ובכל הארץ. ב-19:00 יתחיל בפארק מפגש מיוחד עם גדולי חינוך מהארץ ומהעולם כגון: יעקב הכט, שי פירון, קן רובינסון, סוגטה מיטרה ועוד...​ לחלק הזה צריך להירשם מראש, ואפשר עשות זאת בעזרת לחיצהכאן .

שביעית וכמעט אחרונה - רישום לשנה הבאה, ומצב ההתרחבות של גבעול, כן או לא...
אז כפי שניתן לראות במצגת התמונות, צוות ההרחבה של גבעול, ממשיך להיפגש, ואף מתכונן לקראת גיבוש הצעות בנושא שתוחלטנה באסיפה שעל מועדה נודיע בהמשך.
בינתיים נעדכן שלפני שבוע הסתיים תהליך הרישום העירוני לגילאי הגן עד כיתה ו', ובשבוע הבא יתחיל תהליך השיבוץ שמקיימת העירייה לפי קריטריונים והגדרות שנקבעו מראש. (תשובות סופיות תתקבלנה בעוד מספר שבועות). לגילאי העל-יסודי תהייה תקופת רישום נוספת, ונעדכן גם לגביה בהמשך.
חשוב לנו לציין ולהדגיש, שחשוב לנו מאוד לשמור על שקיפות ככל שניתן, בכל הקשור לנושא הרישום והשיבוץ, והעובדה היא שמי שקובע ומבצע את ההחלטות בכל הנודע לעניינים אלו, על-פי חוק, אלו הם הרשות המקומית ומשרד החינוך. 
המצב הוא כזה, שהביקוש לגבעול לקראת שנת הלימודים הבאה, תשע"ח, שובר שיאים כרגע. 
בגילאי הגן והיסודי, על כ-25 מקומות פנויים (במידה וכל מי שלומד כיום בגבעול, אכן ימשיך), ישנו רישום של כ-220 מתעניינים.
במצב כזה במרבית הגילאים, ייכנסו רק אלו שגרים בגבעת אולגה הוותיקה, ואולי גם מספר מצומצם ביותר של אחים או אחיות מהשכונות החדשות במערב חדרה.
המצב הינו לא פשוט, שלא לומר מורכב, עבור משפחות רבות. 
אנו סבורים, שאחד הפתרונות הסבירים והחשובים שניתן ורצוי לקדם, אלו הקמתם של עוד ועוד בתי ספר ייחודיים ואלטרנטיביים באזורנו, כדוגמת זה שמקדם יוגב בעמק חפר, וכדוגמת יוזמות אחרות נוספות שמתעוררות בסביבה הקרובה והרחוקה של גבעול. נשמח לסייע ולעזור ככל שנוכל, לכל יוזמה וקבוצה שתרצה לקדם הקמה של בית ספר חדש.
בקרוב מאוד, נפנה אליכם, ונבקש שתגישו לנו אישור המשך לימודים בגבעול של ילדיכם. אנא שימו לב, וענו לבקשתנו. חידוש הרישום הינו הכרחי, כדי שנוכל לוודא שנשמר מקום לשנה הבאה לילדיכם, במקום לפנות מקום לנרשמים חדשים נוספים.

נעדכן גם, שעיריית חדרה כבר מבינה גם היא את הקושי והמורכבות, ולתפיסתה, כפי שכבר הוגדר בעבר בהחלטות אסיפה, הכיוון של גבעול הוא לנסות למצוא דרך לגדול ולהתרחב. היות וכך, בוחנים בעירייה את האפשרות לבנות עוד מבנים בשטח של גבעול, שיוכלו לאכלס מספר גדול יותר של תלמידים. כמובן שהיישום של רעיונות אלו איננו מיידי, ומימוש של בנייה שכזו תיקח לפחות שנה אם לא יותר, היה ואכן יהיה לכך אישור.

שמינית ואחרונה - גבעול מחפש אנשי צוות חדשים...
יש לנו אנשי ונשות צוות שהחליטו לסיים את עבודתם בשנה הבאה בגבעול, ולהמשיך הלאה לתפקידים ומקומות אחרים (בהזדמנות זו, אנחנו רוצים להביע את הערכתנו ותודתנו ליוגב, שהודיע על פרישתו ואי חזרתו משנת השבתון, ומוקירים את עשייתו הרבה, ומחוייבתו הבלתי מתפשרת למען גבעול, במשך למעלה מעשר שנים! תודה יוגב.).
ישנם גם אנשי ונשות צוות שמבקשים וזכאים לצאת לשנת שבתון בשנת הלימודים הבאה.
בקיצור - אנחנו מחפשים, מנהל או מנהלת שותף/ה, ואנשי ונשות צוות איכותיים, בעלי יכולות, כישורים ובעיקר תחומי עניין וידע מגוונים.
אם אתם/ן מכירים מישהי או מישהו שעשויים להיות רלוונטי, זה הזמן לומר להם להעביר לנו קורות חיים. 
ראו בבקשה שתי מודעות מצורפות, שניתן להעביר ולהפיץ הלאה.

זה הכל להפעם.
שוב תודה לכולם/ן, ושיהיה שבוע מלא חיוכים, הצלחות וחגיגות. 
​חג שמח - רשף ולאה.​

עדכון שבועי 24.2.17

נשלח 27 בפבר׳ 2017, 22:28 על ידי נטע זילברג

קהילה יקרה שבוע טוב! 

​אנו מתנצלים על העיכוב הקל בהוצאת ההודעה השבועית שלנו, אך ​
הנה
​זה עתה ה​
תחיל לו עוד שבוע של למידה ויצירה בגבעול, ואנחנו מתחילים אותו עם רגל ימין, ומתוך גאווה רבה. 
מדוע גאווה, אתם שואלים? 
ובכן... יש לנו המון סיבות להיות גאים, תמיד, אבל הפעם הי
​י​
תה לנו, כפי שתראו, הזכות הגדולה לארח ביקור עצום של מורים ומורות, מנהלות ומפקחות, שרצו להכיר יותר לעומק את החינוך הדמוקרטי. 
הביקור היה מוצלח מאד, כפי שתראו בתמונות, והרושם הגדול ביותר שדיווחו עליו, היה על המפגש הבלתי אמצעי עם הילדים. 
האורחים פשוט התרגשו מן המפגש עם הילדים: גם המארחים הרשמיים, וגם הילדים בחצר
​ ​
- כל מי ששוחחו ע
​​
מו הרשים אותם בבגרות, במודעות העצמית, באחריות שלו על הלמידה, במבט המפוקח והצלול על תהליכי הלמידה
​, וכל מה שיכול להיווצר ולהשתמע מלקיחת אחריות משותפת על החיים הבית ספריים...
אחת האמירות המרכזיות ששמענו חוזרת על עצמה במשך יום הביקורים המיוחד הזה (שכלל כ-80 אורחים בערך) הייתה: "גרמתם לי להבין שאפשר לעשות חינוך גם אחרת".​
​בעינינו זה אומר - ​
כבוד
​, והצלחה!​
 
גבעול מצליח לפעמים להשפיע גם מחוץ לגבולותיו, וזו בהחלט אחת מהמטרות שלשמה הקמנו את המקום המופלא הזה שלנו.
 
אז באמת ​
תודה
​ענקית ​
לכל העושים
​והעושות ​
במלאכה
​ ​
-
​ובתקווה שאיננו שוכחים אף אחת או אחד, (אבל כנראה לא נצליח במאה אחוז, אז מראש אנחנו מתנצלים ומבקשים סליחה אם טעינו בשם כלשהו, או השמטנו בטעות מישהי או מישהו שגם עזרו), להלן רשימת המופלאים שאיפשרו את יום הביקור באופן המוצלח שבו הוא קרה​:
ליוו את הסיורים
​ ​
הדס, עמית נוי, עלמה ק, כפיר, נועם א, טל ששון, מעין, אבישי, יולי, נעם זילברמן, בר שניידר, מאיה בן עוז, נעמה שגיא.

החליפו את סול במרכז מלאכות- הילה, קסם, נצח ואורי

נוהר –

הסבירה ב​צורפות

חברי ​צוות

שנרתמו לטובת הביקור ​– סמדר ג, סמדר ב, שלמה, נדב, מתן, יוסי, צוות הגן

ארגון וסידור​

​ ​
של ​הספרי​יה – ענת בר לב, עדי, תמר, לביא ואסנת (שהחליפה את ענת במזכירות)
סידור
​ ​
של​
​ ​
החטיבה – הגיעו מוקדם לנקות אורה, נאנו ויפה . טל ושירה סידרו.

הרצאות לצוותים העל יסודיים –

​​
נטע עם אורי חסן ויהלי בן משה
​​
שירה עם נועם זילברמן, ג'סיקה ואופיר נגדימן
נאווה עם בר שניידר, עמית ב.ס חי אורי מיכאל וגבריאל

​זה היה ללא ספק יום ​
ביקור שהושקע בו רבות, ובהחלט
​הוא ​
השיב לכולנו רוח וכוח, ועזר
​לנו ​
להפיץ לכל עבר את הרעיונות שלנו.
​ אז פעם נוספת - תודה.
 

ועכשיו להזדמנות הבאה להפיץ את הרעיונות שלנו: מצורפת הזמנה לכנס ה"איידק"= IDEC
הכנס הבינלאומי של החינוך הדמוקרטי כאמור, מתקיים בכל שנה במקום אחר בעולם, והשנה זה כאן! אצלינו בחדרה!!! כדאי מאד להגיע ולחוות. 
​​ראו שני פרסומים מצורפים אודות הכנס + פרסום ממוקד לנושא הפועות של הרכבי מוזיקה.
מומלץ להירשם מראש לכנס חדרה על חדשנות חינוכית, שיהיה במסגרת כנס החינוך הדמוקרטי הבי"ל, ביום ה', ה-30.3, בין 16:00-21:00. 

​עניין נוסף שאנחנו חייבים לרבים מכם/ן תשובה לגביו - ה"רצף החינוכי"​.
בחדרה יופעלו מסגרות לשהייה עד 16:30, לילדי הגן וכיתות א-ג.
גם בגבעול נהייה ערוכים לתת מענה דומה.
היות ובגבעול הלימודים הם בד"כ עד 15:30 לתלמידי היסודי ובכלל, אז מסגרת הרצף החינוכי אכן תתקיים בגבעול, לכל הגילאים המדוברים.
כעת נותר רק: לדייק את הפרטים של העלות המתאימה לסיטואציה שבה גבעול נמצא, לבחון האם מי שיישאר אלו אנשי צוות חדשים או שיועסקו אנשים אחרים בשעות הצהריים.
והכי חשוב - אנחנו צריכים לדעת מה הביקוש.
כל מי שיודע שהוא מעוניין עקרונית בקיום ה"רצף החינוכי", מוזמן ליצור קשר עם המשרד של גבעול.

טופס משוב על מורי בית הספר מטעם וועדת מורים

אתם מוזמנים להקליק על הקישור לטופס המשוב של וועדת מורים, ולחוות דעה על כל איש או אשת צוות בגבעול שאתם מעוניינים להעביר מידע לגביהם לוועדת מורים.
חמילוי המשוב לחצו כאן

בנוסף - להלן קישור לעמוד הרישום לכנס החינוך בחדרה, במסגרת כנס החינוך הדמוקרטי הבי״ל - 

להתראות ,
לאה ורשף

עדכון שבועי 17.2.17

נשלח 20 בפבר׳ 2017, 7:29 על ידי נטע זילברג

תודה לחונכים והחונכות, וההורים וההורות, שהגיעו לערב משולשים מוצלח.
תודה גדולה לחברי וחברות וועדת קשרי קהילה, ומשפחותיהם, שהגיעו לטורניר השש-בש המשמח והמוצלח ביום ו'.
תודה לכל מי שהשתתף בתרגיל ללמידה מקוונת מרחוק שהיה ביום ה'. הצלחנו להעלות במעט את אחוזי ההשתתפות מאז התרגיל הקודם.
תודה לוועדת קליטה, ולעומדות בראשה גל ועמית, על שהחזיקו וניהלו את 4 הימים הפתוחים שסגרו תקופת הרישום לגן וליסודי, ובמיוחד כל הכבוד להן על קיומו של היום הפתוח האחרון שכלל כ-200 איש בערך.
כל הכבוד והרבה בהצלחה לנחנכי ונחנכות יא', שביום ה' האחרון עברו את "טבילת האש" הראשונה שלהם, עם בחינת הבגרות החיצונית הראשונה שהם עושים, והפעם בהיסטוריה. המשיכו להשקיע גם במחצית השנייה. 
שוב תודה לכל האמהות והאבות, שבאים ומתנדבים במטבח שלנו, יום - יום, בהשגחה על התיכוניסטים היקרים שמבשלים את ארוחת הצהריים.
ותודה לכולם/ן על כל העשייה, וההשקעה היומיומית הבלתי נגמרת.

שיהיה לכולם/ן בהצלחה השבוע, ושתהייה רפואה שלמה ומהירה לכל החולים והדואבים.

שבוע מוצלח לכולנו,
רשף ולאה.

עדכון שבועי 10.2.17

נשלח 11 בפבר׳ 2017, 21:09 על ידי נטע זילברג   [ עודכן 11 בפבר׳ 2017, 21:16 ]

קהילה יקרה שבוע טוב! 

ר
אשית
​ ​
- ברכת ט"ו בשבט שמח לכולכם ולכולכן! 
ט"ו בשבט הביא עמו שבוע אביבי ומרהיב ביופיו, ואנחנו מקווים שהצלחתם לצאת אל הטבע, ואולי אפילו לטעת עץ! 
למי שלא הספיק/ה,
​לחגוג, ולהתרגש עם התחדשותו של הטבע, ​נא לא לדאוג
ביום שישי הקרוב
​, ה-17.2,​
יש לכם שתי הזדמנויות להשתתף בחגיגות ט"ו בשבט ובנטיעות: 
​א) ​
ילדי א'-ג' יוצאים
​בבוקר ​
לחווה החקלאית, לחגיג
ת ט"ו בשבט
​ביחד עם ה​
משפח
​ה​.
​ב) ​
וועדת קשרי קהילה מוב
​​
ילה
​באותו הבוקר ​
במקביל
​,​
טורניר שש-בש
​(!!!)​
ל
​מי שירצה מבית החינוך, ומ
קהילת
​שכונת ​
גבעת
​-​
אולגה, ב
​תוך ​
גבעול,
​ביחד עם ​
הזדמנות לנטיעות
​ ושתילה של צמחים ברחבי בית החינוך​
​ראו ​
הזמנה
​מצורפת ​
לטורניר השש
​-​
בש מטעם ועדת קשרי קהילה! 
בואו ונראה אם אחת/אחת מכם הוא/היא האלופ/ה!?

תמונה מוטבעת 1ובהמשך להתחדשות וההשתנות של הטבע
, נ
​עבור לרגע להשתנות נוספת, ונכתוב לכם/ן על​
 ה
​ה​
יערכות המשותפת
​ שלנו, ​
רשף ולאה, לקראת סיום תפקידה של לאה, כפי שהודיעה במייל נפרד
​.​
(למי שלא קרא
​ ​
- לאה תסיים את תפקידה בגבעול עם סיום שנת הלימודים, בעוד חצי שנה). 
את השנה הקרובה נסיים, כאמור, בניהול משותף, אך לרגל השינויים הצפויים, נקיים בינינו מעכשיו חלוקה מחודשת של התפקידים: 
רשף יתייצב בתפקיד המוביל, כמנהל הכולל של כלל בית החינוך, כולל כל הצדדים הארגוניים והפוליטיים, ולאה תיקח על עצמה את הניהול הפדגוגי.
יחד עם זאת
​, חשוב לנו להדגיש​
​ש​
נמשיך ללוות את הרכזות
​והצוותים ​
כפי שליווינו
​אותם ​
עד כה
​, ​וש
א
​נח​
נו
​שנינו ​
מחוייבים כרגיל, לתת לגבעול את כל כוח
נו ואהבתנו, ולסיים את השנה הזו עם עוד ביטויים לצמיחה המתמדת של גבעול, ואנו מקווים שאף יותר מתמיד. 

לגבי הניהול בשנה הבאה
​ ​
- כ
​רגע ​
יש לנו מנהל שותף נפלא
​ ​
- יוגב אמיתי
​,​
הנמצא בשנת שבתון. אנו מקווים כי יחזור אל תפקידו, וכך נוכל להמשיך עם מנהלים מוכרים ושייכים לגבעול, שאף הקימו יחדיו את בית החינוך. 
אנו ממתינים לתשובתו של יוגב, ונעדכן באם נראה שאנו צריכים לצאת לדרך בבחירת מנהל/ת שותפ/ה חדשה. בכל מקרה אנו סמוכים ובטוחים כי בידינו הכוח והחכמה,
​ו​בהובלה של וועדת מורים, ביחד עם 
שיתוף
​פעולה ​
​​
עם הרשויות
​ (עיריית ​
חדרה ומשרד החינוך
​),​
​נוכל ​
להמשיך
​עם ה
מסורת של מנהלים/ות "משלנו". 

אתם כולכם מוזמנים להשתתף איתנו בהנאה הזו, עם משחק המתמטיקה הגדול. 
​ראו ​
הודעה
​ מצורפת​
משירה אליגון, רכזת המתמטיקה של גבעול
​:
 

להורים שלום רב,

אנחנו שמחים לספר כי בית ספרנו משתתף השנה באליפות משחקי המתמטיקה של משרד החינוך.

מטרת האליפות היא לקרב תלמידים אל תחומי המתמטיקה והמדעים באופן מהנה ומאתגר.

האליפות מבוססת על סדרת משחקים שמזכים בנקודות (״כוכבים״ופרסי התקדמותהמשחקים מניחים יסודות להבנה עמוקה של החומר המתמטי שנלמד בבית הספרומאפשרים לילדיכם לגלות בעצמם חוקים מתמטיםתוך מעבר ממשחק למשחקשיטת הגילוי העצמי מפתחת סקרנותיצירתיותובטחון עצמי. וכמו בכל משחקמותר להכשללנסות שובולשחק עד שמצליחים!

האליפות מיועדת לכל תלמידי א-ולכל תלמיד יש ססמת הזדהות אישית שמאפשר גישה למשחקים מבית הספרמהביתובעצם מכל מחשב.

כיום מתחיל שבוע תרגול במהלכו התלמידים יתנסו לראשונה עם המשחקיםבשבוע זה לא יתבצע ניקוד כלשהו

ביום ראשון שאחריו, 12.2.2017,  מתחילה התחרות הארציתככל שהילדים יאספו יותר כוכביםבית הספר יתקדם בטבלת הדירוג הארציתהאליפות הארצית תסתיים בתאריך 21.3.2017, באירוע בנוכחות שר החינוך אליו יוזמנו בתי הספר והתלמידים המובילים.

כדי לשחק ולהשתתף באליפותילדיכם צריכים להיכנס לקישור המצורף: כניסה, לבחור "תחרות המתמטיקה לכיתות א-ו", להכניס את ססמת הזדהות משרד החינוך שסופקה להם בבית הספרולהתחיל לשחקהסרטון הקצר הזה (ליחצו על הקישור)מסביר איך משחקים באליפות.

חשוב לנו שבית הספר יקבל דירוג טובאך חשוב יותר שהילדים ילמדו מתמטיקה באופן מהנה ומאתגר.

אנא עודדו את הילדים לשחק ולהשתתף גם מהבית!💻

בהצלחה,

צוות מתמטיקה


יום המשולשים שיחול מחרתיים- יום שני! 
אנחנו מקווים ומאמינים שכבר קבעתם פגישה עם החונכ/ת של הילד/ה/ים שלכם. 
אנו מבקשים מאד כמה בקשות ליום זה: 
א. הגיעו בזמן וכבדו את הזמן של הצוות ושל המשפחות האחרות המחכות לתורן. 
ב. נצלו את ההזדמנות לשאול, להאיר, לכוון, להבין, לדייק, אבל גם
​ ​
- לפרגן! צוות גבעול עובד מא
​ו​
ד מא
​ו​
ד קשה, ומגיע לו "כל הכבוד" על ההשקעה העצומה, שהיא בעינינו הרבה יותר מבבתי ספר אחרים. 
ברור שלכולנו יש גם מה לשפר, אבל חשוב שנצא מהיום הזה, כמו שהילדים שלכם צריכים לצאת ממנו: כשכל אחד בקהילה יודע שהוא/היא מוערך ומוערכת, שרואים אותנו, שיודע
​י​
ם להוקיר את עשייתנו, ואת מי שאנחנו. 

אנחנו
​ ​
- רשף ולאה, נהיה עמכם גם ביום זה, וניתן להיפגש עמנו גם כן, במשרד, על פי רשימה שתיקבע בכניסה. אנחנו מזמינים אתכם בחום רב לבוא ולהיפגש עמנו, הן בתוקף תפקידנו כמנהלי
ם, והן כמורים מקצועיים. 
​---​

ועכשיו למשהו אחר לגמרי: 
ביום חמישי התקיימה אצלנו ההצגה "מלאך עם תסמונת דאון- עופר ודקל". 
מזמן לא עשינו דבר כזה: הצגה גדולה באולם, לילדים מכיתה ד' ועד כיתה ט'. 
כמו שניתן ל
​הבין מהשם של ההצגה​
, זוהי הצגה מאד רצינית ודורשת בגרות ורגישות רבה. 
אנו גאים מא
​ו​
ד בילדי גבעול, שהוכיחו את רגישותם הרבה, והתנהגו למופת. מרגש היה לראות כמה מעוררת חשיבה ואכפתיות הייתה החוויה עבור
​ הילדים,​
ו
​גם ​
עבור הצוות שהשתתף. 
​--​תרגול מצבי-חירום:
השבוע נתרגל פעמיים שני מצבים שונים.
א​) ביום ג', ה-14.2, נקיים קצת אחרי השעה 10:00, 
תרגיל רעידת אדמה
​. הנחנכים והנחנכות יקבלו בימים הקרובים הנחיות מהחונכים, וכאשר יישמע האות, נבצע תרגול של ההתנהגות במקרה של רעידת אדמה, ונפנה את כולם למקום הנדרש ובדרך הנדרשת. זהו תרגול חשוב, שיכול לסייע לנו במידה ואכן תקרה התופעה הלא צפויה, ויהיה על כולנו לפעול בצורה הנכונה במקרה אמת. 
​ב) ביום ה', ה-16.2, החל מהשעה 14:00, נתרגל פעם נוספת את הנושא של למידה מרחוק. הפעם התרגיל יהיה בהיקף ארצי, וכמו בפעם הקודמת יתבקשו כל הנחנכים והנחנכות להיכנס לאתר של גבעול, ללחוץ על הקישור, ולמלא אחר ההוראות, ולבצע שתי משימות. בפעם הקודמת הגענו לתוצאות לא משביעות רצון (רק 70%), ואנחנו מעוניינים לוודא שהיכולת שלנו לקיים למידה מרחוק, אכן פועלת בצורה מוצלחת יותר (בעבור היינו מתקרבים ל-90%).


בשני המקרים, השיח סביב הנושא, והתרגול, עשויים לעורר חששות, ולכן אנחנו מבקשים שתנסו גם אתם לשוחח עם ילדיכם על הנושא, ותעזרו להם להבין שהתרגיל חשוב ונועד, כדי שכולנו נדע מה לעשות בשעת הצורך, ושנדע שאנחנו מבינים כיצד לפעול, ואיך להגיב. חשוב גם להעביר את המסר, שאין בעובדה שאנחנו מתרגלים משהו, ידיעה כלשהי שאמורה להתרחש תקלה, או אמור להתרחש אסון, בזמן ידוע כלשהו.

נושא אחר - 
יוזמה של קהילת בתי הספר הדמוקרטים "​
קול קורא רשות הביטוי
​"​
​ - 

זהו! יוצאים לדרך! וקוראים לך להצטרף לצוות הלמידה וההקמה של "רשות הביטוי".

זה קורס. זאת למידה. זאת עשיה. זאת יצירה. וזה כל מה שנחליט שזה.

רוצים להקים גוף שידור חופשי, שיפעיל עיתון, תחנת רדיו וערוץ טלוויזיה?

אתם מבינים טכנולוגיה? רוצים ללמוד טכנולוגיה?

רוצים לצלם? לערוך? לכתוב? להגיש?

רוצים להיות עיתונאים?

רוצים לתרום וללמד משהו מכל אלה?

בואו נלמד ביחד כיצד מקימים תחנת רדיו, ערוץ טלוויזיה, מערכת עיתון וביחד נעשה זאת! נקים ונפעיל את "רשות הביטוי".

בואו נשמור על הדמוקרטיה, עם עיתונות חופשית.

פרטים בקובץ שנשלח במייל.

----

בשבוע הבא,
​ה-​
22/02/17, יתקיים אצלנו יום אירוח של מחוז חיפה
​ של משרד החינוך​
, במסגרת שבוע של ביקורים הדדיים בבתי ספר במחוז. 
זוהי מסורת נהדרת של ביקורים בבתי ספר ללימוד והשראה, ואנחנו גאים לקחת בה חלק. 
לביקור בגבעול נרשמו כמה עשרות אנשי חינוך מהמחוז, 
​מה שמצביע לדעתנו ​על 
מגמה
​ ​
של התגברות הזרם הדמוקרטי בעולם ובארץ
​,​
ו
​ע​
ל
​עלייה ב​
רצון של אנשי מקצוע רבים בתחום החינוך
,​
לאמץ אל קרבם סממנים ואורחות חיים של הדרך
​של החינוך ה
דמ
ו
ק
רטי. 

​ודבר אחרון - הולכים להיות כמה ימים סוערים... אנא התארגנו להביא עם ילדיכם, בגדים חמים, בגדים ונעליים להחלפה שיהיו במידה הצורך, ובעיקר - הרבה מצב רוח חיובי. :-)​

​-------------
זה ה​כל לבינתיים,

שיהיה
​לכולנו ​
שבוע נעים ומלא הזדמנויות ללמידה! 

עדכון שבועי 3.2.17

נשלח 8 בפבר׳ 2017, 21:55 על ידי נטע זילברג

ראשית, ברצוננו להודות מאד לכל מי שיצא מגדרו השבוע, כדי להשתתף בועדות ובאסיפות למיניהן. 
זה היה שבוע מאד תובעני מבחינה זו, וכמה ממכם ממש התאמצו ובאו והשקיעו, ובעיקר הביעו את דעותיהם בנושאים החשובים שעלו על הפרק. 

תוצאות שלושת הדיונים שהתנקזו לבוקר שישי האחרון הן כדלהלן:  
א. אושרה הוספת תפקיד של סגנית מנהלת לצוות ניהול גבעול, בהתאם לתוספת השעות שקיבלנו ממשרד החינוך. בקרוב נקדם את המהלך מול הגרמים המתאימים. 
ב. התקבל סוג של "תיקו" סביב היוזמה של שיתוף פעולה עם בית הספר התורני "שילה", שנמצא בשכנות לגבעול. מבחינתנו עצם הדיון מרתק ומצביע על רצון שלנו ליצור חברה סובלנית ומכילה, יחד עם 
​הרצון המקביל שלנו ​
לשמור על ייחודיותנו
​בינתיים הוחלט לקדם את ההצעה השלישית - להקים צוות משותף לנו ולהם, שיחשוב ביחד על שיתופי פעולה שתהייה איתם פחות בעייתיות.​
 
ג. דנו בגדילת גבעול
​, ובדרכים השונות שאפשרי לעשות או לא לעשות זאת​
... 
​----------------​
 
אנו מתקרבים בצעדי ענק לחג הפורים, ולהלן הודעה רלוונטית מועדת אירועים:  
קהילה יקרה,
ביום רביעי 8.3 תתקיים חגיגת פורים בביה"ס. 
וועדת א
​י​
רועים מתכננת השנה הפנינג גדול ואנחנו זקוקים לעזרתכם.
להפנינג אנו מתכננים תחנות שונות ברחבי ביה"ס ונשמח לקבל את עזרתכם בהפעלת תחנות אלו. אנו צריכים הורים מתנדבים שיוכלו להגיע, לקחת חלק ולהפעיל את התחנות.

התחנות שכבר תכננו:
* "מסיבת פול מון" - חדר חושך עם אולטרה סגול, אפקטים זוהרים ומוזיקה.
* תחנות קליעה למטרה מיוחדות ומגוונות
* אוזני המן בהפתעה
* בריכת נייר גרוס עם הפתעות
* ג׳אסט דאנס / קריוקי
* חדר בריחה. 
* דוכני פופקורן, שערות סבתא, ברד.

כמובן שהקמת התחנות תהיה בשיתוף פעולה עם כל צוות בי"ס.
אנו צריכים את תשובתכם המהירה על מנת שנוכל להתארגן בהתאם. 

הארוע עוד קצת יותר מחודש והמלאכה מרובה.
כל המעוניין להתנדב ולעזור, ניתן ליצור קשר עם:
דגנית 0525950217
שירה אליגון 0525515102
שירן 0502231122

עדכון שבועי 28.1.2017

נשלח 28 בינו׳ 2017, 22:45 על ידי נטע זילברג

שלום לכולם/ן,
השבוע חלף במהרה, והביא יחד איתו שלל פעילויות, הישגים, הצלחות וחוויות.

ראשית נכתוב, כל הכבוד  לנחנכים והנחנכות שניצחו בטורניר הכדורגל של גילאי חטיבת הביניים של בתי הספר  הדמוקרטים, בשלב הבתים.
בהצלחה בהמשך.

שנית, התרגיל למוכנות ללמידה מקוונת מרחוק.
השנה - לא הצלחנו בתרגיל הראשוני. הגענו לפחות מ-70% השתתפות בתרגיל. (בשנה שעברה השתתפות למעלה מ-90%). מצבנו אם-כן לא טוב. עלינו להשתפר, כדי לדעת שנוכל לתת מענה ראוי ללמידה מרחוק גם במצבים שאינם שגרת היום-יום, ועלינו לבחון את הכלים האינטרנטיים גם במצב שבו כמות גדולה יותר של משתמשים, מנסה להתחבר ולהיכנס למערכות המתוקשבות שלנו.
התרגיל שהיה, התקיים ברמת המחוז. באמצע פברואר יתקיים תרגיל נוסף, תרגיל ארצי. אנא היו ערניים, קשובים, ונכונים לסייע לנו לוודא, שכאשר נקיים את התרגיל הנוסף, נוכל לבחון באמת השתתפות גדולה יותר.

ביום ג' הקרוב, ב-31.1, יצאו לייצג אותנו נציגי הוועדות השונות של גבעול, ביום הוועדות הארצי של בתי הספר הדמוקרטים, שיתקיים באוניברסיטת תל-אביב. הוועדות שיוצאות לייצג הן: מערכת, תקציב, ל"ב, אסיפה, ונציגות הפרלמנט הארצי.
אנחנו מאחלים להם שיהנו, ושיביאו איתם תובנות ומסקנות, שיצליחו לאסוף מהלמידה המשותפת ביחד עם נציגי הוועדות מבתי הספר הדמוקרטים האחרים.
בהצלחה.

ודבר אחרון -
ההתנהלות של כולנו, בעת תחילת היום ובסיומו, באזור השער והכביש, הינה בעייתית ומסוכנת.
אנחנו מודעים וערים לקושי המשמעותי שקיים בשעות המדוברות, ומבינים ביחד עם כולכם/ן, שהתשתיות הן לקויות ביותר, ושהאפשרויות להתנהל בצורה טובה יותר הן מעטות. יחד עם זאת, אין הצדקה לסכן ילדים וילדות, למרות כל הסיבות והנסיבות.
אנחנו מבקשים מכם ומכן האבות והאימהות (וגם לעיתים סבים וסבתות), בכל לשון של בקשה - 
לא להחנות את הרכבים בסמוך לשער, לא לצד הברזלים, וגם לא לפני ואחרי מעבר החציה!
אנא מכם/ן, החנו את הרכבים, בחניה, או באחד הרחובות האחרים שסמוכים לבית הספר, ולוו את הילדים בצעידה, או בקשו מהם לצעוד מעט עד לבית הספר.
הדבר אמנם הרבה פחות נוח - אך הרבה יותר בטוח! 
זו לא קלישאה - זה עשוי להציל חיים.
אנא הקפידו. 
אנחנו במקביל ממשיכים ללחוץ על הרשות המקומית ביחד עם וועד ההורים, בניסיון לקדם טיפול בתשתיות.

שבוע טוב ומוצלח לכולנו.
להתראות,
לאה ורשף

עדכון שבועי 21.1.17

נשלח 23 בינו׳ 2017, 2:08 על ידי נטע זילברג   [ עודכן 23 בינו׳ 2017, 2:23 ]

שלום לכולם/ן,
עוד שבוע חלף. כרגיל עברנו, חווינו, למדנו, ועשינו הרבה דברים מעניינים ומיוחדים.

הפעם אין הרבה התרחשויות מתוכננות, הודעות ועדכונים, ובשבועות האחרונים, שקט יחסי, ומיעוט של רעשים, זה בהחלט מצרך נדיר...

אז הנה לנו שני דברים קטנים חשובים:
1. למטבח החינוכי בגבעול דרושים/דרושות מתנדבים/מתנדבות!
המיזם החינוכי שלנו, שמובילים אותו נחנכיי ונחנכות התיכון והחונכות שלהם, זקוק למתנדבים או מתנדבות מבוגרים, שיהיו מוכנים להיות המבוגר האחראי שמשגיח בין השעות 11:30-13:20, כאשר החבר'ה עסוקים בבישול והכנת הארוחה, שהכל תקין, ומתנהל כשורה. מבוגר משגיח, זה התנאי לקיום המייזם החינוכי, ואמנם התגייסו מספר לא מבוטל של אמהות לסייע בעניין, ואנחנו מודים להן מאוד על כך, אך אנו ניצבים בפני מחסור קל של מילוי המשמרות, ואנו חוששים שאנחנו עשויים למצוא את עצמנו בחלק מהימים ללא השגחת מבוגר.
מדובר בהתנדבות למשמרת עד שתיים בחודש. כמובן שגם סבים וסבתות מוזמנים לקחת חלק במשימה. יש לציין שאת העבודה עצמה עושים הילדים, והמבוגר נמצא שם רק למקרה חירום. בכל מקרה לא נבקש מכם להצטרף לבישול :-)
אז אנא מכם/ן, אם יש באפשרותכם להירתם לטובת העניין, אפילו רק פעם בחודש, אנא צרו קשר עם זוהר גל מוועד ההורים, שמנהלת את תורנות ההשגחה. (זוהר - 054-5388191).


2. הספרייה הקהילתית של גבעול.
למי שלא יודע, יש מקום מאוד מיוחד בגבעול שפועל בשעות אחר הצהריים, אחרי ששעות בית הספר מסתיימות. בספרייה קורים דברים מופלאים, ואנחנו מבטיחים שכדאי לבדוק ולהתרשם. מנהלת הספריה שלנו, אנסטסיה, מבקשת להזמין אתכם למגוון הפעילויות, לקחת חלק בהתרחשות ולהצטרף לקהילת הספרייה בגבעת אולגה.

ניתן גם לראות ולדעת עוד קצת על המקום הזה, באמצעות צפייה בסרטון כאן.
(ותודה לענת שמשמשת כקריינית בסרטון, וגם הקימה וניהלה בעבר את הספרייה).

עדכון שבועי 14.1.17

נשלח 14 בינו׳ 2017, 18:10 על ידי נטע זילברג   [ עודכן 14 בינו׳ 2017, 18:12 ]

קהילה יקרה שבוע טוב

עוד שבוע חורפי עבר עלינו, אבל כפי שתראו, הצלחנו לעשות לא מעט, ואפילו בחוץ הסגרירי, בפרצי שמש קרירה. 

השבוע אין בידינו הרבה עדכונים, אז זו הזדמנות לחבר שוב לכמה תהליכים מרכזיים שאנו עוסקים בהם בימים אלו: 

א. הועדה הפדגוגית התכנסה שוב! 
כפי שתראו בתמונה המצורפת, מדובר בו
​ו​
עדה עתירת משתתפות (ורק חלק מהן מצולמות...) , והשיח בה הוא מעניין ומשמעותי, ובינתיים הולך לכמה כיוונים מרכזיים: 
- חיפוש דרכים נוספות ללמידה יצירתית ומאתגרת, ולשיפור נושא המחוייבות. 
- חיפוש אופק טכנולוגי ללמידה בגבעול. 
- חיפוש קונספט (רעיון מארגן) לעיצוב הסביבה הלימודית בגבעול. 
- בניית מערכת לשנת הלימודים הבאה, מבוססת על סקר ובחירה נכונה של תחומי הלימוד. 
נשמח למצטרפים חדשים, וכמו כן, אם יש לכם דעה,
​ ​
המלצה או פנייה בנושא, אנא פנו לאחד/אחת ממשתתפי הועדה, והזרימו אלינו את התובנות שלכם. 
מובן שמדובר בו
​ו​
עדה יומרנית ובעלת אופק מרחיק ראות, אבל
​חברי הוועדה יודעים ​שעליהם
 לקחת את הדברים באופן מאד שקול ומתוכנן, ולהתאים את ההתקדמות לצוות ולילדים, ולמהות של גבעול. 

ב. ובהקשר הפדגוגי
​ ​
- עדכון בנושא ההערכות:
בשבוע
​ש​
עבר סיפרנו לכם על תהליך כתיבת ההערכות לילדים על ההשתתפות בשיעורים השונים, ובתהליכי למידה נוספים כמו ו
​ו​
עדות. 
מחר (יום ראשון) נסיים את הכתיבה, ונעבור לישיבות הפדגוגיות
​,
 עליהן סיפרנו לכ
​ם/​
ן, בהן אנו משוחחים אודות הילדים, מצליבים נקודות מבט והתייחסות, ועוזרים אחד לשני לעבוד נכון ומדוייק יותר עם כל ילד וילדה. 
ב
​פגישו​
ת ה"משולשים",
​(מפגש של הורים, חונך/ת, נחנך/ת),
 נחלוק עם ההורים את כל הידע שנצבר, ונביא בפניכם חומרים שיעזרו ל
​כולנו ​ל
דייק מטרות, יעדים ומערכות תומכות לכל ילדה וילד. 
במהלך הדרך, לקראת
​פגישו​
ת המשולש
​ים​
,
​יקיימו החונכים​
 מפגשי חונכות
​אישיים ​
כדי לסכם עם הילדים את המחצית
​,​
ו
​י​גבשו
 
​ביחד עם הנחנכים ​
הערכה דיאלוגית. 
​כולם מוזמנים ​לשים לב לתהליך, ולהקפיד
, כל אחד בגזרתו
​ ​
- ילדים
​,​
הורים וצוות, לנצל את הרגעים הללו לצמיחה. 

ג. פינת הבקשה השבועית! בשבוע שעבר ביקשנו שטיחים, והאמת? לא קיבלנו אף שטיח... אולי זה כי אין לכם שטיחים שאתם רוצים להיפרד מהם? אולי זה כי הבקשה לא הייתה מובנת? 
בואו ננסה הפעם עם שעונים ומזוזות.  למי יש שעון קיר/שולחן שיכול לשמש אותנו בכיתות? נשמח לקבל תרומה שכזו... השעונים נועדו לכיתות שאין בהן שעון, ובהן הילדים שואלים כל הזמן מה השעה. שעון טוב עם סוללה יאפשר לנו לאמן אותם בקריאת זמן מחוגים, במקום בקריאת זמן סלולרי :-) 
המזוזות נועדו לכיתות שעדיין חסרות בהן מזוזות. לפי החלטת אסיפה בשנה שעברה חובתנו להציב מזוזה בכל כיתה, כאות כבוד למי שחש צורך בכך. אנו שמחים לעמוד במשימה, רק שהתקציב הקיים לשם כך הוא נמוך. נשמח לקבל מתנות מזוזות פשוטות ו/או מושקעות
​ (ובמידה וישנו גם קלף, זה יסייע גם)​
פנו אל החונכים במידה ויש לכם. 

ד. דמופגש
​ - מצורפת פעם נוספת ההזמנה לאירוע הדמופגש.
כזכור האירוע מתקיים ב-1.2 בין השעות 17:00 ל-20:00 בבית הספר הדמוקרטי בפרדס חנה "שבילים".
אנחנו מתכננים לארגן הסעה לאירוע. נחנכים בגילאי ד-יב יוכלו להצטרף לאירוע באופן עצמאי, וילדי א-ג בליווי הורים. נציגי הפרלמנט הארצי יתלו מחר בבוקר מודעות בהן המעוניינים לעלות על ההסעה, יוכלו להירשם. ניתן להירשם להסעה עד יום ג'. ניתן גם לקיים רישום אצל רכזות התלתונים. ​
 

ה. 
​שני אירועים נוספים שכולם מוזמנים לקחת בהם חלק השבוע:
 - צילום תמונת תמיכה בבית הספר הדמוקרטי "עמק האלה", שלאחר שנתיים לקיומו מתמודד עם התנגדות של משרד החינוך להמשך קיומו בשנה הנוכחית במבנה שהוקם לטובת בית הספר.
ביום ג', ב-10:25, נגיע עם מספר שלטים לבמה בחצר, ונצלם תמונה תמיכה!
​ - סלפי גבעול!!! במסגרת ההתקדמות לקראת כנס החינוך הדמוקרטי הבין לאומי בישראל השנה, כל בית ספר מוזמן לצלם תמונת סלפי בית ספרית, שתפורסם ותופץ בקרב קהילת החינוך הדמוקרטי בכל העולם. ביום ה' הקרוב, ב-10:25, נתכנס פעם נוספת על הבמה בחצר, והפעם לשם צילום תמונת סלפי בית-ספרית​! כולם מוזמנים!!!

​ו. רעיון ה"רצף החינוכי" של עיריית חדרה יוצא לדרך.
המטרה היא ליצור בעיר מערכת משלימה לבתי הספר והגנים החל משנת הלימודים הבאה עד השעה 16:30, ובחופשות הארוכות מסגרת חינוכית גם-כן.
הדבר יהיה מיועד לילדי הגן וא-ג.
אנחנו עוד בשלב שבו אנחנו מעוניינים לבדוק ולהבין כיצד הדבר ישתלב עם גבעול, אבל בינתיים אנחנו מצרפים לכם/ן כאן פרסום עם מידע שקיבלנו מהעירייה לגבי "קו פתוח" שראש העיר צביקה גנדלמן וגורמים שונים ברשות המקומית מעמידים לרשותכם מחר ב-19:00 בערב. ראו קובץ מצורף.

שיהיה לכולנו שבוע שקט ומוצלח.
לאה ורשף

עדכון שבועי 7.1

נשלח 9 בינו׳ 2017, 20:49 על ידי נטע זילברג

קהילה יקרה שבוע טוב! 

הנה נחתנו לנו לשגרה ברוכה שבין חגי אמצע שנת הלימודים. 
נחתנו לשבוע חורפי במיוחד, קר, גשום ואפרורי, 
ולמרות זאת, הצלחנו למצוא קצת אור וחום, כפי שתראו בתמונות המצורפות. 

להלן כמה עדכונים וחיבורים למה שקורה עכשיו... 

א. תהליך ההערכה בגבעול.🔎📃📄📒🔭 
באלו הימים אנו יוצאים לדרך עם סיכומי אמצע השנה, ששיאן באירוע ה"משולשים", 
שהוא אירוע פגישות אמצע השנה שלנו, החונכים והמורים, עמכם - ההורים והילדים. 
אירוע המשולשים של המחצית יתקיים ביום שני, 13.02.17, (החונכים יתאמו איתכם בהמשך את שעת הפגישה המדוייקת).  
לקראת הפגישות האלו, ניצבת לפנינו עוד עבודה רבה: עלינו להכין סיכומי מחצית של התהליכים הלימודיים שקרו בה, על ידי החונכים, המורים והילדים, 
להתקיים ישיבות צוותים ארוכות וייחודיות לשם ריכוז וחיבור כל המידע שנאסף בחצי שנת הלימודים האחרונה אודות הנחנכים ופועלם, והתובנות שיש לנו בנוגע לתהליכים אותם עברו הנחנכים כך שנוכל להציג תמונה עדכנית אודות ילדיכם בפניכם, לקיים פגישות אישיות עם הילדים כהכנה למפגש המשולשים, לתכנן וליצור מסמך מסכם שכל ילד יקבל במחצית. 
אנו נמצאים בלמידה מתמדת כדי לשפר את דרכי ההוראה, הלמידה וההערכה שלנו, ומשתדלים להעניק בהזדמנות זו,
 חוויה טובה ומקיפה שנותנת לכם המון חומר למחשבה, ביחד עם חיזוקים, הוקרה ואנרגיה חיובית. 
נשמח מאד לקבל מכם שיתוף פעולה, ובעיקר גם בקשות ודיוקים מצידכם ההורים לגבי ילדיכם לקראת תחילתה של המחצית השנייה, והכל כדי שילדיכם יחוו בגבעול חוויה שלמה של טוב, למידה ויצירה,
 וכדי שבפגישת המחצית תוכלו לסמן ביחד את המטרות והיעדים להמשך השנה. 
בינתיים, אם מגרד לכם האף, 😋😇🙅, אז זה אולי בגלל שאנחנו מדברים על ילדיכם הנפלאים, וחושבים איך להיטיב עמם, איך לאתגר ולשמח אותם, ואיך לתת ביטוי מלא יותר לעושר הכישרונות והייחודיות שלהם. 

ב. עוד תהליך שאנו לקראת עבודה עליו, הוא נושא המיפוי העירוני של עיריית חדרה. 
העירייה לקחה על עצמה לעשות מיפוי עירוני של כלל ילדי חדרה, כדי לבנות מערך תמיכה מדוייק יותר, שנותן מענה מקצועי מיטבי לכלל צרכי ילדי חדרה. 
לשם כך אנו נדרשים למלא שאלון על כל ילד, ולהעביר לעירייה מיפוי כולל של ילדי גבעול החדרתיים, ללא נתונים מזהים.   
אנחנו מבקשים להדגיש כי יש אישור משפטי גורף לחובת שיתוף הפעולה שלנו עם המהלך, ואנו מקווים ומאמינים שהמידע שהעירייה תאסוף מאיתנו, יעזור לה להבין ולמקד כיצד לפתח מערכת עשירה במענים ממשיים לצרכי הילדים, ולמען רווחתם.
בהצלחה לכולנו ולעיר הנהדרת שלנו. 

ג. פורום נציגי הועדות מתקדם בקצב ורוכש שליטה על לוח השנה הגבעולי!  
בשבוע הקרוב נסמן על לוח השנה הגבעולי את כלל אירועי השנה שעוד צפויים לנו, כך שתוכלו תמיד להעיף בו מבט ולדעת מה צפוי לכם בתקופות הקרובות. 🕰🎯👑🎓
כיף לנו מאד לעבוד עם קבוצת הילדים הנבונה הזו, ואנו חשים כי העבודה איתם מקדמת את התפיסה המרכזית והחשובה לנו כל כך: בה ילדים שותפים בניהול ובהובלה הממשית של בית החינוך שלנו. 
יישר כוח לנציגי הועדות! 


ד. הנה נפתחת לה פינת "אנחנו צריכים מלאכים שיתרמו לנו"...: 
 והפעם הבקשה היא- שטיחים!!! 🖼🎟🎫🎞🐼🕸
שטיחים משומשים במצב סביר, לשימוש מרכז הנגרות שלנו. 
אנא הביאו אלינו את השטיח הזה שיושב כבר הרבה מדי זמן ומחכה לבית חם ומעריך :-) 

ה. הועדה הפדגוגית נפגשת השבוע, יום שני, בשעה 17:30. גם מי שעוד לא הצטרפ/ה רשמית יכולה עוד להצטרף. בואו, יהיה מעניין ומקדם! 

ו. התחלנו לפני שבועיים את שיעורי הצילום בימי ג ב-8:50, בעזרתו האדיבה של המתנדב דוד דקל. החל מהשבוע התלמידים המשתתפים בשיעור לוקחים על עצמם משימה - לצלם, והרבה!!! אנא היו מודעים לכך, ואף עדכנו את ילדיכם, שקבוצת הילדים והילדות שמסתובבת בגבעול עם מצלמות שאינן בתוך טלפון נייד,  ומצלמת את כל מה ומי שמסביבה, זה חלק מהמשימה שלהם. השתדלו להיות גמישים איתם, ובמידת המוסכם אפשרו להם לצלם. 

ז. ואם כבר על ענייני צילום מדברים, אז אנחנו מבקשים להזכיר לכולם/ן, שכל מי שעדיין לא חתם או חתמה על אישור הסכמה לפרסום תמונות/סרטונים של ילדיו הלומדים בגבעול, במצגות, סרטים שמופקים במסגרת בית הספר, עיתון בית ספרי, או כל פורמט אחר שקשור לפעילות של ביה״ס, אין לו או לה התנגדות לכך, אתם מתבקשים לסייע לנו ולהעביר אישור כזה למזכירות, או לבוא למזכירות בהזדמנות הראשונה, ולחתום שם על אישור מוכן. 

ח. ומעניין לעניין באותו עניין - ראו בבקשה הזמנה מצורפת בקובץ נפרד, 
​​
שקוראת לכולנו ל​
יצור תמונות ו/או סרטים אודות בית החינוך שלנו גבעול, כחלק ממאמץ ליצירת קמפיי
​נים​
להגברת המודעות אודות כנס החינוך הדמוקרטי הבי״ל שיתקיים השנה בישראל, בחדרה!
כל מי שמעוניין או מעוניינת מוזמנים ליצור תוצר ויזואלי עם מידע ומסר אודות בית הספר של
​נו​
, ובמהלך השבועות הקרובים, יועלו לאוויר התוצרים שיאספו, באתר ובעמוד הפייסבוק של הכנס
​. הותצרים ​
יופצו למתעניינים בחינוך הדמוקרטי בכל העולם.
בכל יום יוצג תוצר אודות בית ספר דמוקרטי. (יכולים להיות לאותו בית ספר מספר תוצרים, שיוצגו כל אחד מהם ביום אחר). הקמפיין הינו גם תחרות, אשר את תזכה את בעלי הסרט
​ או התמונה הנצפים​
 והאהוד
​ים​
ביותר בפרס. 
בשאיפה התוצרים הישראלים יביאו בעקבותיהם גם תוצרים מבתי ספר דמוקרטים מכל העולם שייבחרו לשתף גם הם לקראת הכנס הקרב ובא.
אז קדימה - אתם הולכים לצלם? (כאמור, פרטים בקובץ מצורף).

​​
ט. אירוע נוסף שיקרה ממש בקרוב, זה ה״דמופגש״ - 
אירוע חגיגה משותפת של כלל בתי הספר הדמוקרטים בישראל, והפעם בסימן חגיגת 10 שנות קיום לבית הספר הדמוקרטי בפרדס-חנה ״שבילים״, שם גם יתקיים האירוע, ומועדו הוא ה-1.2.17, בשעות אחה״צ.
ראו בבקשה מידע מצורף בקובץ נוסף, ופרטים אודות אפשרות לקחת חלק פעיל בתכני האירוע.
בינתיים שימרו לעצמכם את התאריך ביומן. 

י. שימו לב - ביקורי חברים/חברות בגבעול!
הודות לעבודתה המסורה של וועדת ביקורים ישנו נוהל וטופס חדש שאותו צריך למלא כל מי שרוצה לבקר תלמידים בגבעול במהלך יום הלימודים, שלא במסגרת של קבוצה מאורגנת שמגיעה לביקור. 
את הטופס, מי שמעוניין/ת לבקר, יכול/ה למצוא באתר של גבעול, להוריד, להדפיס, למלא ולהעביר לאחד/אחת מחברות וועדת ביקורים. 
רצוי כמובן לתכנן ביקור כזה מראש, כדי להיערך בהתאם עם כל ענייני הטופס והיידוע.  

1-10 of 196