גן גבעול


ברוכים הבאים לגן גבעול!!!

  צוות הגן
 

מצגת תמונות התרשמות מהגן החדש

גן גבעול - התרשמותאודות הגן....

שעות פתיחת הגן והצהרון:

7.30  - 14.00 א-ה (ימי שישי משעה 7:30 עד שעה 12:30)

צהרון הגן מתחיל בשעה 14.00 עד שעה 16.00 בדיוק !

על הגן שלנו (תשע"ג) :

השנה ישחקו וילמדו בגן גבעול 30 ילדים בגילאי ארבע עד שש.

גן גבעול משלב תפיסה דמוקרטית המבוססת על עקרון שיווין ערך הפעילות עם תהליכי למידה המבוססים על שיטת מונטסורי. בהתאם לכך, אנו פותחים את סדר היום של הגן בפרק של בוקר פעיל, הבנוי על פי שיטת מונטסורי ומציע לילדים התנסות בכישורי חיים, בחושים ,שפה וחשבון ובנוסף ציור ומיצרפים, על פי בחירתם.

לאחר פרק זה, נקיים את מפגש הבוקר, אשר בו נעסוק בצורה מרוכזת בנושא הנלמד, וכן באירועים שונים מחיי הגן. לאחר המפגש אנו פותחים את כל פינות הגן והחצר לפעילות חופשית של הילדים, המשלבת יצירה, משחק ולמידה -הן באופן עצמאי והן בהנחיית הצוות. לאחר מכן נארגן ונסדר את הגן והחצר לטובת מפגש סיום ופרידה.

חשוב לנו להדגיש בגן את היחד והשותפות. כאשר כל ילד הוא יחיד מיוחד ומתנהל בתוך קבוצה שמזמנת שיחות, התחשבות וקבלת האחר, בחירה, חמלה ואהבה, הקשבה לזולת ולעצמו.

במהלך השנה נעסוק בכל נושאי "האורך" הנגזרים ממעגל השנה כמו חוקי הגן, החגים ועונות השנה. בנושאים אלו נעסוק בדרך חווייתית על ידי סיפורים, שירים, משחקים, שיחות, טבע, מדע, סיורים וטיולים - כמובן הרבה אמנות ויצירה. בכל נושא ופעילות נשלב את נושא האוריינות – ההיכרות עם השפה הכתובה והמדוברת.

כמו בשנה שעברה, נשלב בתהליכי הלמידה נושאים מרכזים אשר יעלו מתוך הצרכים ותחומי ההתעניינות של הילדים, זאת כדי לאפשר למידה מתוך הסקרנות הטבעית שיש לילדים ומתוך הקשבה לעולמם הפנימי.

קצת על גישת מונטסורי

זוהי שיטת חינוך שפותחה על ידי ד"ר מריה מונטסורי עבור ילדים בגיל הרך, ואחר כך יושמה גם עבור ילדים בוגרים. שיטת מונטסורי מציעה מערכת הגיונית ומעוצבת, המאפשרת לילדים להתפתח בקצב שלהם, תוך שימוש ביכולותיהם, תחת הדרכה של מנחה מיומנת בשיטת מונטסורי, ותוך שימוש באביזרים שתוכננו לפי שיטת מונטסורי (מונטסורי והילד שלך, טרי מלוי הוצאת רשפים: תל אביב, 1985).

הילד בוחר פעילות העונה על הצורך הפנימי שלו. הוא שמח ומתלהב מכל למידה משום שהוא עושה בדיוק את מה שהוא רוצה לעשות ולא את מה שמישהו אחר מחייב אותו לעשות. בהדרגה, עם התפתחות כישוריו, נבנית אצלו תחושת עצמאות חזקה ובטחון עצמי. שיטת מונטסורי בנויה על אהבת הלמידה הטבעית של הילד, ולרוב נוטעת בו לכל חייו את הדחף להמשיך ללמוד. המונטסורי הוא שיטת עבודה המהווה בסיס של שפה משותפת, התנהלות התלמידים ומיומנויות וידע במקצועות היסוד. על בסיס המונטסורי נוסיף ונבנה העשרה העמקה ודיון.