שאלות נפוצות לגבי הפורום

למה מיועד הפורום?

הפורום הזה קם ונוצר ע"י ועדת קשרי קהילה לצורך יצירת קשר בלתי אמצעי בין כל חברי הקהילה: הורים, תלמידים וצוות. הפורום נוצר לצורך קיום דיונים, שיתוף מידע, העלאת רעיונות וקידום נושאים, לקידום ושיפור חיי הקהילה. הנושאים שיידונו בו יהיו הנושאים שבהם יבחרו לדון חברי הקהילה. כל אחד מחברי הקהילה יכול לפתוח דיון בכל נושא שימצא לנכון.

מי יכול לכתוב בפורום?

כל חבר קהילה יכול לפתוח נושא חדש בפורום או להגיב לנושאים קודמים.

מי יכול לקרוא את הפורום?

זהו פורום סגור לחברי קהילת בית החינוך בלבד. בכניסה לפורום תתבקשו להזדהות באמצעות כניסה לחשבון הדואר האלקטרוני שלכם. הכניסה תתאפשר רק באמצעות כתובות שמופיעות בדף הקשר של בית הספר.

איך כותבים בפורום?

מומלץ לקרוא ולכתוב הודעות בפורום דרך אתר בית הספר. מומלץ לשמור את כתובת הדף ב'מועדפים': www.givol.org/forum

האם הודעות הפורום נשלחות גם בדואר האלקטרוני?

כן. כדי להקל על חברי הקהילה להיות מעודכנים בדיונים המתקיימים בה, נשלח העתק של ההודעות בפורום לכתובות המייל שלכם. אם לא ביקשתם לשנות זאת, יישלח אליכם תקציר יומי של ההודעות שנכתבו בפורום (כלומר - הודעה אחת מדי יום, רק אם היו פרסומים חדשים בפורום).

לא רוצה לקבל כל כך הרבה מיילים. מה לעשות?

אתם יכולים לשלוט באופן משלוח ההודעות אליכם. הכנסו לדף הפורום, ולחצו על הכפתור 'פרטי החברות שלי'. בחרו באפשרות הדיוור המועדפת עליכם:

  • ללא דוא"ל: לא ישלח דואר כלל, תוכלו לקרוא את ההודעות באינטרנט
  • דוא"ל מקוצר: ישלח דוא"ל מסכם אחד של פעילות חדשה מדי יום (תקציר בלבד! לקריאת ההודעות המלאות תצטרכו להיכנס לאתר באמצעות קישורים שבגוף התקציר)
  • דוא"ל: ישלח דוא"ל ובו עותק של כל הודעה מיד עם פרסומה.

אם בחרתי לא לקבל עדכונים מהפורום בדואר, זה אומר שלא אקבל גם הודעות אחרות מבית הספר?

לא. הודעות שוטפות של בית החינוך לא נשלחות במסגרת הפורום.

מה לכתוב בפורום?

הפורום מיועד לדיונים בנושאים הקשורים לבית החינוך. לדוגמה: זה מקום מצויין להתווכח על ההצבעות הקרובות באסיפה. להעלות תהיות ורעיונות בנושאי חינוך. לבקש ולהציע עזרה בפעילויות של בית הספר (הסעות, ציוד לשיעורים, התארגנות לפעילות אחר הצהריים וכד'). לפרגן על משהו טוב שקורה בבית החינוך. וכד'.

כיתבו בפורום באופן שמתחשב ברגשותיהם של כל חברי הקהילה שקוראים אותו, ובאופן שמקדם את הדיון. הקפידו על כללי הכתיבה בפורום.

מה לא לכתוב בפורום?

חשוב לזכור שכתיבה בפורום היא כמו נאום בכיכר העיר. חשוב לזכור גם, שמי שכותב ומי שקורא את הדברים הם בני אדם, חברי הקהילה, שהמקום הזה חשוב להם והם חיים בו ותורמים לו. אל תכתבו כאן דברים שאמורים להיאמר בשיחה. כאשר קוראים מייל, לא ניתן להבחין בנימת הקול שלכם

הפורום הוא גם לא מקום לתלונה, בירור אישי או פרסום ביקורת אישית על מישהו. יש לכך ערוצים אחרים: לבירור לגבי ילדים ספציפיים - דברו עם החונך, עם רכזת התלתון, או עם אחד המנהלים. לבירור לגבי אנשי צוות - דברו איתם, עם רכזת התלתון, המנהלים, או ועדת מורים.

לפני פרסום חשבו, האם יש גוף שאליו אתם אמורים לפנות קודם? כתיבה בפורום לא נועדה להחליף פנייה לועדה או לצוות, הצעה לאסיפה, השתתפות בהצבעות ובדיונים. במקרה של ספק - אתם מוזמנים להתייעץ עם ועדת קשרי קהילה, אנשי הצוות וועד ההורים.

איך נכנסים לדף הפורום? מה עושה מי שלא מצליח להיכנס?

דף הפורום נמצא בקישור הזה: www.givol.org/forum

ניתן להזדהות באמצעות חשבון משתמש לאתר בית הספר, או באמצעות כתובת מייל שמופיעה בדף הקשר של בית הספר. הכניסה פשוטה במיוחד אם כתובת הדואר שלכם היא של GMail. הסרטון הבא מדגים את הכניסה לפורום (כדי לשמוע את ההסבר יש צורך ברמקולים).

אם לא הצלחתם להכנס - אנא פנו לועדת קשרי קהילה.

כתובת הדואל שלי היא לא ב-GMail. איך נכנסים לפורום?

ניתן להזדהות לאתר באמצעות כל כתובת מייל. אין שום חובה שתהיה לכם כתובת ב-GMail. אם יש לכם כתובת אחרת - תצטרכו לבחור סיסמה, ולאמת את כתובת המייל שלכם לפני הכניסה הראשונה לאתר. הסרטון הבא מדגים איך עושים זאת:


יש לי שאלה ולא מצאתי תשובה...

אתם מוזמנים למצוא מידע נוסף בדפי העזרה על קבוצות הדיוור של בית החינוך.

שאלות נוספות נא להפנות לועדת קשרי קהילה.

Comments